News... Twoja fala... localnych informacji !!

Tak było na fali informacji ...News 2006 _ News 2005
News __ 31. 12. 2007________________________________________________


Żegnamy... Stary Rok 2007 !News __ 27. 12. 2007________________________________________________

W ogólnej Świątecznej euforii, chłopaki plywajac na Kite'ach na "Maszoperii" w zerowej temperaturze otoczenia i wody, osiągnęli już chyba poziom "kriotermalny" ;)
Ciekawe czy w najbliższym czasie... ;) przeniosą się na Małe Morze na lód ... czy zostaną na "Maszoperi" na wodzie ??!
Dla wszystkich którzy w najbliższym zimowym czasie zawitają na lodowe Małe Morze, lub jeziora Kaszub, kilka informacji: co , gdzie i kiedy... bardzo bezpiecznie na lodzie z "Mazury.info"News __ 25. 12. 2007________________________________________________

W miłej Świątecznej atmosferze przyszła zima w "kaszubski raj", i nie tylko kalendarzowa.
Informacja Janusza, z localeskich zimowych spotów......

Zrobiłem dziś kilka pomiarów grubości lodu na jeziorze Tuchom i Osuszyno koło Chwaszczyna. Średnio grubość lodu wynosi koło 4-5 cm. Jest to minimalna grubość na której może się utrzymać człowiek nie robiąc gwałtownych ruchów. Jeśli pogoda się utrzyma to na weekend można będzie popróbować jazdy.
Pozdrowienia
-Janusz-News __ 24. 12. 2007________________________________________________Wiatrem i wodą "zakręconym"
stronę naszą odwiedzającym
serdeczne składam jak co roku życzenia
spokojnych i radosnych Świąt Bożego NarodzeniaNews __ 16. 12. 2007________________________________________________

Przestało wiać... ale nie tak żeby nic nie wiało, i te trochę wiatru, też daje dużo przyjemnego napędu !!;), tym bardziej przyjemnego że nie trzeba do bardzo zimnej wody wchodzić i się moczyć, brrr !!
Za północnym wiatrem pojechaliśmy dzisiaj z Januszem do Karwi na buggy i MTB-deska (Janusz - news video / .mpg / 29 MB / 16:9 / 01:45 min ) . Wiatru ok. 3B wystarczyło by pojeździć na kołach z FS 17m, i było to trochę za dużo, bo czasami trochę mocniej podwiewało.
Patrząc z plaży w Karwi na klif Jastrzębiej Góry było widać nad klifem paraglajciarzy, wracając do Gdyni wjechaliśmy na spot ( czy jak to się nazywa) glajciarzy z nadzieją że spotkamy kolejnego kite'ciarza z Kite Rewa Team ;) i się nie zawiedliśmy !.
Waldek z Krzyśkiem ( instruktorem glajta i kite'ciarzem ) właśnie skończyli 2-godzinne latanie nad klifem, a 10 innych jeszcze latało lub startowało.
Trochę postaliśmy, pogadaliśmy, pooglądaliśmy..... może nowy zastrzyk adrenaliny, na słaby wiatr sobie wstrzyknąć ???News __ 14. 12. 2007________________________________________________

Przestało wiać... teraz przyjdzie zima.....


News __ 13. 12. 2007________________________________________________

Kilka dni temu 09.12.2007r, w Noumea (New Caledonia) zakończył się tegoroczny cykl siedmiu imprez Wolrd Cup KPWT 2007 zorganizowanych w Italii, Turcji, Marocco, Francji, Portugalii, Brazylii, New Caledoni
Po samotnym występie Michała Malinowskiego "Majkela" w zeszłorocznej edycji Wolrd Cup KPWT 2006, w tym roku lista polskich uczestników zawodów jest dłuższa: Lukasz CERAN, Victor BORSUK, Janek KORYCKI, Michał MALINOWSKI, Joanna LITWIN, Blażej OŻÓG.
Nasi trochę powalczyli , ale chyba najważniejsze, że zebrali pierwsze i kolejne doświadczenia w zawodach na światowym poziomie.
Wyniki w wybranych konkurencjach z udziałem naszych zawodników w edycji 2007....na pewno w przyszłym roku będzie lepiej, takie są zapowiedzi :)

2007 KPWT MEN OVERALL DISCIPLINES RANKING - 150 zawodników
__1. Sebastien GARAT - FRA - RRD
__2. Tom HEBERT - NC - AIRUSH
__3. Florian DAUBOS - FRA - NAISH
__4. Antoine AURIOL - FRA - KITELOOSE
_24. Victor BORSUK - POL - NAISH
_32. Michał MALINOWSKI - POL - RRD
_50. Lukasz CERAN - POL - BEST
_97. Blażej OŻÓG - POL - NORTH
108. Janek KORYCKI - POL - NAISH

2007 KPWT WOMEN OVERALL DISCIPLINES RANKING - 31 zawodniczek
_1. Kristin BOESE - GER - BEST
_2. Ainhoa GARCIA - SPA - AIRUSH
_3. Hélene BARRIERE - FRA - NORTH
_4. Kirsty JONE - UK - FLEXIFOIL
30. Joanna LITWIN - POL - BEST

2007 KPWT FREESTYLE MEN OVERALL RANKING - 95 zawodników
__1. Sebastien GARAT - FRA - RRD
__2. Tom HEBERT - NC - AIRUSH
__3. Florian DAUBOS - FRA - NAISH
__4. Antoine AURIOL - FRA - KITELOOSE
_12. Victor BORSUK - POL - NAISH
_25. Michal MALINOWSKI - POL - RRD
_53. Łukasz CERAN - POL - BEST
_84. Błażej OŻÓG - POL - NORTH

2007 KPWT WOMEN FREESTYLE OVERALL RANKIN - 26 zawodniczek
_1. Ainhoa GARCIA - SPA - AIRUSH
_2. Hélene BARRIERE - FRA - NORTH
_3. Kristin BOESE - GER - BEST
_4. Noelia NUNEZ MACIAS - SPA - NAISH
22. Joanna LITWIN - POL - BEST

2007 KPWT MEN COURSE RACING OVERALL RANKING - 89 zawodników
21. Michał MALINOWSKI
39. Lukasz CERAN
50. Victor BORSUK
59. Błażej OŻÓG

2007 KPWT MEN HANG TIME OVERALL RANKING - 78 zawodników
25. Victor BORSUK
69. Lukasz CERAN
69. Michał MALINOWSKI

2007 KPWT FREESTYLE JUNIOR MEN OVERALL RANKING - 29 zawodników
_9. Michał MALINOWSKI
26. Błażej OŻÓG

2007 KPWT JUNIOR WOMEN FREESTYLE OVERALL RANKING - 4 zawodniczek
4. Joanna LITWIN

2007 KPWT WAVE MASTERS MEN OVERALL RANKING - 94 awodników
49. Janek KORYCKI
72. Łukasz CERANNews __ 12. 12. 2007________________________________________________

Za oknem szaro buro... i coś tam powiewa z NE co na kamerce z Rewy dobrze widać, że nic się nie dzieje ;)) jeszcze, ale jutro.... dobra prognoza na Rewie, wiatr z NE do 5B !! i ciepło bo słonecznie !!... czyżby kolejne "dobre" ostatnie w tym Roku pływanie ??! ;)
Trochę materiału wygrzebałem z poprzedniego roku z pobytu we Francji w St-Gilles. Ponieważ nie zawsze wiało.... ziściło się marzenie Arka Jerzełkowskiego oraz Michała Malinowskiego "Majkela" , i pod opieką i doradztwem Masters Surf Riderów KPWT, zaliczył swoje pierwsze falki !!!
W załączeniu kilka surfowych klipów video z pobytu na "La Grande Plage" w St-Gilles.News __ 09. 12. 2007________________________________________________

Z wczorajszych +6C zostały dzisiaj już tylko +3C temperatury powietrza, a z niezłego wiania, tylko dobre dla kite'ciarzy ~20 knotów z południowego - wschodu zmierzone na Małym Morzu.
Za sprawą pewnie niskiej temperatury a odczuwalnej jeszcze niższej ;), tłoku na wodzie dzisiaj nie było, i nie było by o czym pisać i czego pokazywać gdyby "gregorg" za blisko do brzegu nie podpłynął... za wysoko nie skoczył... i dodatkowego porywu wiatru w 12m kite'a nie otrzymał :).
Na szczęście wszystko co trwało z 3 sekundy, dobrze się skończyło, kite centralnie na środku parkingu w śród samochodów wylądował, a "gregorg" tylko dobrze piankę przepłukał ;).
Udało się trochę w programach pogrzebać i w dzisiejszym "news - video" w całkiem dobrej jakości formatu 16:9, do obejrzenia przygoda "gregorga" tylko i wyłącznie jako materiał dydaktyczno - poglądowy... " jemu się zdarzyło , to tobie już nie powinno !!!"News __ 08. 12. 2007________________________________________________

Dwa surowe klipy filmowe już wstawione do "news - video", a tym samym do galerii na YouTube, jakość niestety jest bardzo kiepska ale do szybkiego podglądu wystarczy, klipy nagrywałem w formacie 16:9 a na YouTube są w formacie 4:3, dlatego dodatkowo jeszcze gorzej ;((
Dla zainteresowanych dobrą jakością oglądania chłopaków na "Jastarnianych" falach ;), wstawiam dwa pliki do ściągniecia z serwera www.KiteRewa.pl w formacie (16:9). Kuli * Mesiu *
Materiału video jest znacznie więcej... filmik nie tylko z Jastarni w drodze....News __ 08. 12. 2007________________________________________________

Kolejny grudniowy sobotni weekendowy dzień.... i to nie byle jaki dzień , bo bardzo słoneczny, ciepły ;) +6C i bardzo wietrzny do 35 knotów z SW !!...to wymarzone warunki do późno jesiennego surfowania na półwyspie helskim ;)
Wiadomo że półwysep długi to chętni surfowania porozkładali sie po spotach w zależności od umiejętności i wygody ;)).
Wygodni ;) i płasko-wodni osiedli na Campingu Małe Morze, kajciarze upodobali sobie parking za campingiem Maszoperia... bez wygód, a ci co po płaskim na windsurfach nie pływają;) rozłożyli sie w Jastarni przy porcie.
Może to ostatnie w tym roku tak dobre pływanie, więc oprócz "News-Photos" z Jastarni będzie jeszcze kilka klipów video.News __ 02. 12. 2007________________________________________________

I nastał Grudzień... jesienny, od początku wietrzny, deszczowy i z temperaturą powietrza bliższą 0C niż +10C....
Ale takie szczegóły jak niska temperatura powietrza nie wszystkim w kite'owaniu przeszkadzają, szczególnie tym, którzy w morzu czerwonym nie zasmakowali wody ;)))
Dzisiaj większe pływanie odbyło się na płytkich wodach za Maszoperią przy zmiennym w sile południowym wietrze. Z prognozy miało wiać lepiej więc pewnie dlatego nad wodą latały kite'y od 9 do 16m.
W "News-Photos" kilka ciemnych, deszczowych fotek z kite'owego pływania za Maszoperią....News __ 23. 11. 2007________________________________________________

Pierwszy atak zimy długo nie poleżał...
Na kolejny przyjdzie nam długo jeszcze poczekać, oczywiście piszę o Pomorzu ! ;)
W "news - video" kilka kolejnych surowych clipów, z Rewy i z Leby....
Na koniec roku, będzie gotowa bardzo obszerna galeria "Foto - Beach 2007"... wspomnienia, nie tylko z gorących plaż ;))News __ 13. 11. 2007________________________________________________

Na Kaszubach zima, jak na zdjęciach.
W okolicy Wieżycy trzyma mróz nawet w dzień , dzisiaj o godz. 13, było -2C.
Stare nartki trochę wiatru i w Wieżycy można sezon Snowkite'a zaczynać !!
Do piątku śnieg poleży, w sobotę i niedzielę spore ocieplenie, więc pewnie te 10cm śniegu które napadało, popłynie.....News __ 13. 11. 2007________________________________________________

Pierwszy śnieg już spadł na rewską plaże, czekamy na kolejny i następny, który juz tak szybko nie zniknie i potrzyma do wiosny ;) .
Długie i ciemne wieczory.... to dobry czas na przejrzenie zgromadzonych od wiosny zasobów foto i video.... a trochę się tego nazbierało z localeskich plaż i kite'towych wyjazdów !!

W dzisiejszym "news - video" kilka surowych clipów, które nagrał Tomek"niebrzydki"Janiak w czasie pobytu na Rodos / Prasonisi w maju tego roku.News __ 12. 11. 2007________________________________________________

Nie jest to jeszcze zima, ale pierwszy śnieg, już leży na plaży w Rewie.


News __ 11. 11. 2007________________________________________________

"Jeszcze jest ciepło, a nawet gorąco"......
I pewnie trudno się z tym stwierdzeniem Localesów nie zgodzić, jeśli w pływaniu wind & kite w Rewie przez kilka godzin, nie przeszkadza padający śnieg, temperatura wody +6C, temperatura powietrza +4C przy wietrze do 30 knot z północnego zachodu, co ja na brzegu odczułem jako temperaturę -5C !!
Tylko lód na powierzchni wody, może im zamknąć sezon surfowy !! ;)) a że nie wszędzie w zimie zatoka zamarza........News __ 03. 11. 2007________________________________________________

Można było sobie tylko wymarzyć takie zakończenie sezonu, bałtyckiego pływania wind & kitesurf !!
W ścisłym localeskim gronie wind & kite, nawiedziliśmy odległy "sicret spot" w Łebie ;)). Tradycyjnie... dobrze wiało !, słońce świeciło i do tego, było jeszcze ciepło, tak że nikt na zimną wodę i powietrze nie narzekał !.
W "News-Photos" kilka fotek zapowiedzi dużej galerii z zakończenia localeskiego sezonu na Bałtyku.....News __ 28. 10. 2007________________________________________________

No to wpadliśmy w okres najgorszy z możliwych dla kite & surf.
Krótkie dni, temp wody ~~ +10C z tendencją w dół, temp powietrza ~~ +10C z tendencją niestety też w dół.... ogólnie, warunki nie złamią tylko największych twardzieli przed wejściem do wody !!.
Nadchodzący tydzień, mogę chyba już napisać że tradycyjnie będzie bardzo wietrzny !!, bo patrząc na zapiski z przed lat, to zawsze w okolicach 1 listopada dobrze wieje, kilka dni !!.
Więc tradycyjnie odwiedzę z kamerką, najbardziej wietrzne, localeskie spoty ;).News __ 20. 10. 2007________________________________________________

A miało być tak dobrze w Rewie....wietrznie, wietrznie, wietrznie i tłoczno !! a w ciągu dwóch dni skończyło się na kilku ślizgach na północnym wietrze z pod chmury często w deszczu i przy temp powietrza.... niskiej !?.
W "News-Photos", kilka windsurfingowych fotek z dzisiejszego pływania w Rewie....News __ 18. 10. 2007________________________________________________

Chłopaki, jak zapowiadali miesiąc temu tak zrobili !. I dzisiaj w "News-Photos" kilka gorących fotek z wyjazdu do Tarify, od Łukasza.

A jutro..... polska rzeczywistość.... woda +12C, powietrze +8C, i sporo wiatru pod wieczór z północy w Rewie !!! i może być tradycyjnie przy tym kierunku tłoczno, a nawet tym razem bardzo tłoczno ;)) bo mają sie odbyć zawody windsurfingowe: Mistrzostwa Polski w Slalomie i Mistrzostwa Polski w Speed'e !!News __ 12. 10. 2007________________________________________________

W Rewie, po wielkiej deszczowej chmurze, z północy uderzyło wiatrem do 30 knotów!!
W jednej chwili trzeba było zrzucać z masztów 7m żagle i zakładać 4,5 - 5m !!, Localesi windsurferzy, zjeżdżali się do wieczora, by popływać na dobrym wietrze !
Tym razem się zdarzyło że prognoza wiatru, zapowiedziała rzeczywistość ;) szkoda tylko że z prognozowanych +14C było +10C a z końcem dnia tylko +8C !
Jutro słabsza wiatrowo i zimna, dogrywka z północy...News __ 08. 10. 2007________________________________________________

Trochę się pospieszyłem z wywoływaniem zimy....;) bo jesienny sezon dla localeskich kite & wind surferów trwa, a jesienne wiatry dość często nawiedzają nasze stare i nowe okoliczne spoty !
Konkretnie zawiało wczoraj od godz 14 w Rewie, mocne 5B równego wiatru z zachodu w słońcu i temp. powietrza ~~ +14C, niestety nie trwało zbyt długo, od godz. 16 zaczęło siadać i nie wszyscy zdążyli popływać ;).
Kilka fotek z wczorajszego pływania w "News-Photos"... a reszta dorzucona do powstającej dużej galerii zdjęć z pływania w Rewie !News __ 30. 09. 2007________________________________________________

Na campingu Małe Morze,wczoraj spory tłok: 50 desek i 25 kite'ów na wodzie...
I tym pięknym sobotnim dniem, ciepłym, słonecznym i wietrznym do 5B z S, trzeba niestety zamknąć pół roczny letni sezon kite & wind 2007.
Nadchodzące dni i tygodnie nic miłego nie przyniosą.... aż do mroźnej i śnieżnej zimy ;), ale to dopiero za kilka miesięcy, jeśli w ogóle nadejdzie ?!News __ 28. 09. 2007________________________________________________

Trochę kazał na siebie czekać wiatr ze wschodu... cały tydzień !!
Ale dzisiaj w końcu w Rewie zawiał równo po południu na kite'ta z 4B , jak to ze wschodu !
Na najlepszym wschodnio-wiatrowym spocie, w Rewce ;)) na cyplu i wodzie, zebrało się ze 20 kite'ów, localeskich i gościnnych z pomorza zachodniego :).
Do dużej galerii trochę "ciemnych" fotek z dzisiejszego pływania już jest, jutro ma powiać bardziej z południa i ma się przejaśnić a nawet być słonecznie podobno !?.
Ciekawe, kogo i gdzie jutro spotkam po południu na pływaniu....News __ 20. 09. 2007________________________________________________

Bida.. oj bida, z wrześniowymi zachodnimi wiatrami w tym roku !!!
Jak nie chce dobrze powiewać z zachodu ... to może ze wschodu niedługo dobrze powieje na kite'ta ???!
Mam nadzieję że jednak dużą galerie z dobrego pływania KITE w Rewie, uda się jeszcze we wrześniu na pstrykać !
Kilka fotek z wczorajszego późno popołudniowego pływania na Małym Morzu (po pracy, po szkole !:)News __ 15. 09. 2007________________________________________________

Do 8B, porywiście do wiewało dzisiaj w Łebie, przy temperaturze powietrza ok. +12C, nie padało, a czasem nawet słońce przez chmury zaświeciło.
Przy dobrym wietrze.. tłoczno windsurfingowo zrobiło się na Sicret Spot w Łebie;), kajtowo jeszcze pełny luz :), walczyły dzisiaj na wietrze same 7 metrowe kite'y: 3 RRD HT( Tomek - Olsztyn, Niebrzydki, Majkel), 1 Ozone (AdamS), 1 Cabrinia (Jacek Koński)
Kilka fotek zapowiedzi, dużej galerii z Łeby !!News __ 13. 09. 2007________________________________________________

Zbliża się weekend...zapowiedzi dobrego wiatru z W i NW się sprawdzają w prognozach, zapowiada się wyjazd, sobota - niedziela do Łeby i wieczorne opowieści w łebskich knajpach........
Po pracy, po szkole, jeszcze można wpadać do Rewy na pływanie, ciemno robi sie dopiero (jeszcze) po 19 ;(.
Wczoraj za dobrego pływania w Rewie nie było, wiatr nie chciał sie odkręcić z SW do W przez co był bardzo nierówny i raczej słaby, a pochmurne niebo i temperatura powietrza +12C na koniec pływania, raczej mało przyjemnie...News __ 09. 09. 2007________________________________________________

Pada, leje, i słabo wieje....ale może w przyszły weekend będzie wave na Bałtyku..... Łeba, Karwia ??!

Dobrą promocje organizacji KPWT - Kiteboard Pro World Tour - w Polsce, zrobili francuzi, zatrudniając naszego rodaka Arka Jerzełkowskiego jako sędziego zawodów w całym cyklu imprez na rok 2007 !!
Właśnie kolejny etap zawodów: KPWT GUINCHO WAVEMASTERS kończy się w Portugali na kultowym surferskim spocie Guincho z udziałem kolejnego polskiego zawodnika na KPWT, Janka "Korka" Koryckiego, który po eliminacjach walczy dalej w gronie 24 najlepszych WaveMasters na tych zawodach !!... No no, nieźle Janek pływa po hawajskiej szkole !!
Wśród dziesiątek tysięcy zrobionych zdjęć, odszukałem kilka fotek "Korka" z pływania w Łebie, by przybliżyć temat kite wave.... gdzie, jak, i na czym pływa .News __ 07. 09. 2007________________________________________________

Na www.Sieplywa.pl pojawiła się relacja Łukasza Cerana z wyjazdu juniorów na trening.....
Jesli chcecie to dalej czytać... a polecam, to skok na początek, na Siepływa do Siewie na news pod tytułem "Młodzież wszech kajtowa 2007"

.........................................................................................................................................

No no, sporo emocji wyzwoliła relacja Łukasza Cerana, z wyjazdu na trening, jego juniorskiej grupy kite'ciarzy ;)) ale to jemu dziękować za tyle komentarzy, bo zawarte w relacji uogólnienie „wszyscy najlepsi polscy Juniorzy wyjechali na wspólny trening” na pewno sponsorom się bardzo spodobało ;) ale nielicznych ( znam jednego ) dotknęło co oczywiście niektórych podejrzewam że będzie dziwić .

Swoim komentarzem pod relacją, chciałem zwrócić uwagę że nie ma w Polsce tylko jednej tej jedynej właściwej, przy Księciu skupionej grupy wszystkich najlepszych polskich juniorów i nie będzie , bo inni juniorzy też gdzieś tam ciężko pracują i będą pracować i wypłyną wolą walki i zwycięstwa do grona najlepszych polskich zawodników juniorów kitea....
Dobrze, czy nie, ale to Michała ostatni jest juniorski sezon, jeszcze tylko KPWT -SUPERKITE WORLD CUP - Brazylia i KPWT - Nowa Caledonia , więc nie będzie w przyszłym roku już problemu z juniorami ;) ( ale może będzie inny ?!)
To będzie z pewnością duże doświadczenie dla młodych juniorów Łukasza, wyjazd na KPWT do Brazylii, ale tam na pewno nikt dla grupy młodych Polaków nie wymyśli wieku juniorskiego do 15 lat , tylko trzeba będzie walczyć z juniorami do 18 lat ( a może od razu seniorami ?!) , a zapewniam was że żaden z nich na chłopaczka nie wygląda ….. no, ale zdobyte doświadczenie to wiedza bezcenna !,
Oczywiście że Michała "Misiu" 10 letniego, nie można porównywać z Michałem "Majkelem" 17 letnim, bo jak domniemam Michał 10 letni nie jest juniorem tylko jeszcze dzieckiem.
Gdyby Księciu od razu napisał relację od słów: "większość juniorów startujących w zawodach w Polsce pojechała na wspólny trening" nie było by tej pouczającej dla najmłodszych kite’ciarzy dyskusji z dobrymi radami ;)) a dla reszty okazji do nawrzucania sobie ;).
Osobiście uważam, że zdarzają się kiksy piszących relacje, bo nie stosują może nie znają pojęcia "odpowiedzialność za słowa i czyny"( piszę bardzo ogólnie i niech będzie że teoretycznie ) wywołując ogólną agresje i niepotrzebne podziały w środowisku czy to kitesurf czy windsurf .
Jeśli się chce pływac tylko dla fanu to na zawodach się nie startuje , bo pływanie bez rywalizacji to przyjemność , a przygotowanie do zawodów to ciężka praca , wyrzeczenia przez wiele sezonów i myślenie, co by tu zrobić by być lepszym od kolegi...z teamu ;)).
KITE rodzice... to tacy sami, jak np. windsurf rodzice jak z kieszeni kasy nie wyciągną, do samochodu nie wsadzą, to dzieciaki o pływaniu mogą tylko pomarzyć i popatrzeć na Plaźmie , więc jak tyle się wyciąga to dobrze żeby chociaż jakaś satysfakcja po pustej kieszeni pozostała a widok szczęśliwego dzieciaka jest bezcenny, o czym większa część to czytających , dopiero będzie miała możliwość kiedyś tego doświadczyć ! :)

Drogi Jacku... dzięki za miłe słowa o Michale, na pewno twoją opinie bardzo sobie ceni , bo tak to już jest że ojca się nie słucha bo ciągle gada i czegoś wymaga, ale z ust "nie ojca" to zawsze lepiej brzmi i szybciej dociera, a o Tomku mogę tylko napisać że na pewno jest OK. a kilka jego cech, z uśmiechem chciałbym zobaczyć u Michała ;).
No cóż, pewnie było by miło Michałowi też z najlepszymi pojechać, ale na układy nie ma rady , no i od lotniska w Warszawie za daleko mieszka ;))
A wracając do sedna mojego komentarza , może się powtórzę ale, jak ktoœ chce być trenerem wszystkich najlepszych polskich juniorów to o wszystkich startujących w wieku juniorskim trzeba pamiętać ( piszę o przyszłości gdy będzie wiadomo do kiedy to polski junior )., albo tylko o swojej grupie i do rzeczywistej sytuacji się odnosić (co Łukasz w sprostowaniu uczynił) , bo niby wszyscy najlepsi juniorzy z relacji się cieszą ... ale niestety tak nie było .
ostatnia jeszcze uwaga do wieku juniora, żeby była jasność , to ustalenie jego, według lokalnych potrzeb ma krótkie nogi z czego należy wnioskować że będzie kroczący w przyszłym sezonie do 16 lat a w następnym do 17 lat itd, itp.( zresztą podobna absurdalna sytuacja jest z wiekiem startujących masterów !! to jedna sprawa a druga, że „starym chłopom z brykami (samochodami)” płaci się za zdobyte pierwsze miejsca te kilka setek złotych ( na impreze) a przecież tu chodzi o pietruchę , ale póki co, nikt z nich na zawody światowe Masters się nie wybiera ;).
Jak czytałem, polski regulamin zawodów ( Ford, Fiat) opiera się on o regulaminy PKRA i KPWT gdzie wiek juniora , to wiek do 18 lat i na takim założeniu można starty i karierę planować bez stresujących niespodzianek czy w danym sezonie w Polsce jeszcze będę juniorem czy już nie będę, albo czy jeszcze zdążę być juniorem w wieku 15 lat, czy już jestem seniorem kitesurfingowym... Bo... ???!
Jeszcze parę tematów mógłbym poruszyć... ale na trening kite'towy z synem i córką trzeba jechać :)

Pozdrawiam wszystkich
Miło mi było zabrać głos o przyszłości polskiego kitesurfingu , mam nadzieję że coś wniesie , nie namiesza, agresji nie wywoła...

Mariusz MalinowskiNews __ 06. 09. 2007________________________________________________

Północny zimny wiatr to z reguły nic miłego, szczególnie już teraz we wrześniu....
I może by się nie chciało jechać do Rewki na zimną plaże, napstrykać fotek.... ale dostawa nowiutkiego kite'ta z Fabryki < Roberto Ricci Design > RRD Type 9 - 12m, na rok 2008 i chęć szybkiego oblatania nowego skrzydła przez Majkela , na którym pływa Sebastien GARAT (FRA) , już Mistrz Świata Freestyle Kiteboard Pro World Tour (KPWT) deklasując przeciwników trzy imprezy przed zakończeniem cyklu Kiteboard Pro World Tour 2007 ;)) właśnie we Freestyle !!...... kilka fotek z sesji w Rewie.News __ 03. 09. 2007________________________________________________

Wrzesień,... no i październik, dla kite & wind surferów to najlepsze miesiące do pływania, co prawda z każdym dniem nad Bałtykiem cieplej raczej na wodzie i w wodzie już nie będzie, ale od Kolegi Łukasza przyszła propozycja wyjazdu, gdzie woda i powietrze spokojnie do końca października są przyjemne i wiac powinno :)).
Ja się nie załapię na ten wyjazd, ale może któryś z was ma więcej wolnego czasu i skorzysta ?!

Witam. Łukasz z Nowego Dworu z tej strony.
Jedziemy pod koniec wrzesnia na miesieczny wyjazd na windsurfing do francji i hiszpani. Wyjezdzamy ok 20 wrzesnia autem multivan z przyczepka na sprzet. Na dzien dzisiejszy mamy dwa miejsca wolne. Zabierzemy 2 zapalone osoby ze srodowiska kite lub widsurf.
Jeli jest ktos zainteresowany prosze o kontakt 513-084-587. Pozd-rufka.News __ 02. 09. 2007________________________________________________

Z końcem wakacji, na zakończenie letniego sezonu kite, odbyły się zawody CLTN LOOSERS CONTEST 2007 na Kempingu EKOLAGUNA - Chałupy 5.
Doroczne spotkanie u Ziomka jak zwykle przebiegało w luźnej i towarzyskiej atmosferze ;)), a ograniczone w czasie ( piątek i sobota ) zawody odbyły się na słabiutkim wiaterku ;) w sobotę, co sprzyjało lekkim zawodnikom i cięższym doświadczonym zawodnikom ;)
Pomimo że Michał - Majkel - mieści się jeszcze w tym sezonie w kategorii Junior ( przynajmniej tak jest na świecie na zawodach KPWT - do 18 lat), nie należy ani do lekkich ani jeszcze doświadczonych.... na zawodach CLTN LOOSERS CONTEST 2007 w konkurencji: KITE BESTRICK zajął 3-miejsce, a w konkurencji KITE FREESTYLE JAM SESSION: zajął 4-miejsce !
Pełnej listy zwycięzców, wieści i fotek z imprezy szukajcie na stronie Ziomka > www.wake.pl

Dokładając do tego zdobyte, w niełatwych warunkach morskich na zawodach Sea&Sky Festival w Międzyzdrojach: 4-miejsce w Kite Freestyle, 3-miejsce w Kite Super Session.... to polski koniec sezonu imprez kite'towych należy uznać za bardzo udany !!, a zdobyte wysokie miejsca, dobrą pozycje do ataku na czołowe miejsca w przyszłym roku ! :))

Końcówka miesiąca sierpnia była dość uboga w news'y, związane to było z wyjazdem na kolejną edycje zwodów KPWT - DUNKERQUE KITEBOARD PRO we Francji w miejscowości Dunkierka.
Dobrze że drugiego dnia zawodów mocno powiało na Morzu Północnym, więc w wietrze z północnego wschodu ok. 6-8B i sporej fali.... ale nie przybojowej !! rozegrano Kite Freestyle men i women ale tylko pierwszą eliminację, bo do końca zawodów dobrze już nie powiało.
W przygotowaniu relacja i większa ilość fotek z Dunkierki i zawodów KPWT.
A w "News-Photos", kilka fotek zapowiedzi materiału z wyjazdu, nie tylko do Dunkierki.... :)News __ 27. 08. 2007________________________________________________

Koniec wakacji już tuż, tuż.
Jesienne zachodnie frontowe wiatry zaczynają napływać nad Bałtyk, na pierwszy złapaliśmy się w Międzyzdrojach w niedzielny rezerwowy dzień zwodów Sea&Sky Festival - Unity Line
Więcej informacji z Festivalu niebawem w dużej Foto Galerii... a w "News-Photos" mała foto zapowiedz.....News __ 16. 08. 2007________________________________________________

Rzecz straszna !!!
Nie ma jeszcze w tym roku fotek z dobrego pływania w Rewie na naszej stronie !!!
Umawiamy sie na wietrzny weekend września !!!News __ 15. 08. 2007________________________________________________

Długiii weekend dla jednych, dla innych święto w środku tygodnia, no i wakacje jeszcze trwają ... do tego słoneczna i ciepła sierpniowa pogoda, ciepły wiatr z południowego wschodu dla jednych w dużej mniejszości niestety bez siły.... dla większości na cyplu i tak za silny bo za parawanami musieli się chować :))
A tak wyglądała dziś plażowa Rewa.... jeszcze dwa tygodnie...News __ 11. 08. 2007________________________________________________

Miejsce dobre... kierunek wiatru dobry... tylko wiatru trochę mało na zawodach Pucharu Polski w kitesurfingu FORD KITE CUP 2007, w randze Mistrzostw Polski !, które rozpoczęły sie 10 sierpnia na morskiej plaży w Juracie.
Po kilkugodzinnym wyczekiwaniu, ok. godziny 16:30, do wiało się do 12 knotów i puszczono Freestyle: Supersession Kobiet, Mastersów i w trakcie rozgrywania Supersession Seniorów wiatr się wyłączył.
Ponieważ prognoz na dzisiaj nie było i wiatru nie ma, a prognoz na jutro nie ma i wiatru nie będzie....(ale czy na pewno ?! :) ), zakończenie zawodów Mistrzostw Polski i cyklu Ford Kite Cup dzisiaj o godzinie 23:00 na Camping III.News __ 08. 08. 2007________________________________________________

Wiatru w prognozach nie widać, ale z wieczornej Bryzy, czasami dobrze w Rewie zawieje !!... wczoraj dobrze zawiało do 4B, dzisiaj już niestety nie ;(
Tym razem o wietrze i pływaniu pisać nie będę.... lecz o dniu wakacyjnym, ciepłym i słonecznym na rewskim cyplu, w którym liczba uczących się dziewczyn przewyższyła liczbę uczących się chłopaków !! :))
Noo.. ale takie rzeczy, mogą się tylko w Rewie zdarzyć ;), dlatego dzisiejsza "News-Photos" będzie bardzo plażowa....News __ 05. 08. 2007________________________________________________

Po dobrym wietrznym tygodniu, w sobotę dołożyło jeszcze konkretnym wiatrem z zachodu, od rana do wieczora.... i się wywiało....
Bezwietrzna gorąca niedziela, to prawdopodobnie powrót lata na dłużej, lato może być, ale dlaczego nie widać wiatru w prognozach ?!News __ 03. 08. 2007________________________________________________

A wiatr dalej sobie w Rewie wieje, raz ze wschodu raz z zachody....każdy kierunek wiatru jest na Rewie dobry !! ;)) no i mamy jeszcze przecież wakacje!!, jeszcze cały miesiąc... jeszcze całe 30 dni ciepłych i słonecznych !!!!
Wracając jeszcze na chwilę do statystyki strony www.KiteRewa.pl, to muszę podać dane w świat o zagranicznych odwiedzinach na stronie (pozdrowienia dla emigracji !?;)), i tak w miesiącu Lipiec 2007, zanotowano na stronie wizyty z 48 krajów, z czego polskie odwiedziny stanowiły 83% wszystkich wizyt z liczbą wywołań 5.402.800.
Statystyka krajów odwiedzających zapisywana jest tylko za ostatnie 12 miesięcy, po 10 w liście najbardziej aktywnie odwiedzających, więc wymienię tylko te najaktywniejsze w wywołaniach: (komercyjna) USA, Sieć (Net), Włochy, Niemcy, Szwecja, Belgia, Wielka Brytania, Portugalia, Szwajcaria, Niue, Holandia, Francja, Kanada, Irlandia, Czechy, Norwegia.... i wiele innych, które na pierwszą dziesiątkę się nie załapały ;))
Patrząc na statystykę 3 dni sierpnia to jest odnotowana mała wizyta z Maroka ;).... pozostaje tylko pozdrowić naszych chłopaków na zawodach - - KPWT - ESSAOUIRA KITEBOARD WORLD CUP - - : Arka Jerzełkowskiego, Viktora Borsuka, Michała Malinowskiego....aha, jeden ze sponsorów wyjazdu M.M., raczej nie będzie zadowolony, brakiem informacji.....News __ 02. 08. 2007________________________________________________

Website since 06.2004.........
Tak tak, to już minęły 3 lata od spontanicznego powstania strony www.KiteRewa.pl ;).
Ciekawe ilu z Was cofnęło się kiedyś do pierwszych zdjęć, news'ów i galerii z przed trzech lat..... śmiesznie to teraz wygląda, ale takie były początki strony. Michał, wtedy jako 14-latek dostał zadanie i trzy dni, na zbudowanie kite'owej strony internetowej...;) opierając się tylko na internetowych kursach HTML ! :), z tego co pamiętam to na żywca było wszystko wkładane co udało się stworzyć w HTML, a wszystko było pisane (i zresztą do tej pory jest pisane) w notatniku ;) i po wrzuceniu na stronę, dopiero poprawiane żeby jakoś wyglądało i dało się to odczytać :)).
Długo by wspominać i długo można by pisać o początkach tej strony i w ogóle kite'a w Rewie, na Półwyspie, w Karwi..... moze przy innej okazji...
Pora więc na statystyczne podsumowanie trzech lat istnienia w sieci naszej strony.
Trzy lata temu w miesiącu Lipiec 2004 - na stronie zanotowano 621 wizyt... to średnio 20 dziennie :)
dwa lata temu w miesiącu Lipiec 2005 - na stronie zanotowano 8.302 wizyty...to średnio 267 dziennie !
rok temu w miesiącu Lipiec 2006 - na stronie zanotowano 17.388 wizyt....to średnio 560 dziennie !!
w tym roku w miesiącu Lipiec 2007 - na stronie zanotowano 29.018 wizyt.. średnio 936 dziennie !!!
Przez trzy lata od powstania, na stronie zanotowano.... 310.000 wizyt... ściągnęliście z serwera 858GB.... i wywoływaliście stronę i na stronie 73.582.229 razy.....News __ 01. 08. 2007________________________________________________

Z dobrych wietrznych rodzinnych wakacji, powraca serdeczny kolega Tomasz ;) z ZOL w Olsztynie :).
Gdzie był i jak miło było ;) w krótkim, w drodze pisanym news'e ! ;)

"Pomału wracamy z urlopu. Rodzina zmarznięta i zmoknięta, a ja ... super happy.
Takiej serii jeszcze nie miałem: od poniedziałku do wtorku następnego tygodnia ( 9 dni ), wiatr praktycznie codziennie, 2 razy 14m a potem i właściwie cały czas 9m ! ( kajta oczywiscie ).
Rowy, dodały trzeciego wymiaru, czyli zafalowania, wiatr z zachodu i południowego zachodu... jednym słowem żyć nie umierać !.
Z wydarzeń dodatkowych: urwałem hak w trapezie (puściły dwa spawy w trakcie skoku), poznałem ekipę z Ustki i Słupska (pozdro), zmieliło mnie z 5000 złych fal, złapałem 2 najlepsze fale w życiu (jeszcze chcę jeszcze), polatałem z fal tak że mało pianka nie popuściła."News __ 29. 07. 2007________________________________________________

Ostatni weekend lipca 2007 to już historia!!!.
Przechodzący front nad Pomorzem zafundował dzisiaj w Rewie bardzo dynamiczną pogodę: było bardzo wietrznie i..... bezwietrznie, było bardzo słonecznie i nieźle lało deszczem z nieba :)), nikt dzisiaj dobrze dłużej nie popływał i nikomu bardziej ciało nie zbrązowiało ;)).
Pogoda nie pogoda, szkolenie córeczki trwa.... była dzisiaj okazja, w bardzo zmiennych warunkach wiatrowych, sprawdzić nabyte umiejętności manewrowania kite'tem.News __ 25. 07. 2007________________________________________________

Wietrznej pogody ciąg dalszy....
W Rewie po południu, no... raczej pod wieczór wyjrzało nawet słońce i zrobiłoby się nawet hawajsko , lecz niestety porywisty, chwilami silny wiatr do 30 knot i temperatura mało letnia ok +16C, nic raczej wspólnego z hawajskim klimatem nie ma !!!.
Nie przeszkodziło to "Srrawkowi" w specyficzny sposób, z kite'tem na wodzie , świętować narodziny syna.... :))
Gratulacje dla Mamy , Taty i małego "Srrawka" :)) !!!News __ 24. 07. 2007________________________________________________

A miało być..... upalne lato, a jest... wietrzne lato !!, ale oczywiście odnoszę się tylko do naszego localeskiego kawałka piasku ;)
Oczywiście, nikt z grona oglądaczy tej strony faktem tym się nie martwi... oczywiście ;)), chociaż !!, nie sądzę żeby ponad 1.000 wizytujących dziennie naszą stronę osób, było nałogowcami wiatru ?!?!.... a może się mylę ?!?!
Zakładając jednak że nie wszyscy tylko wiatrem żyją, kilka fotek z budowanej Galerii FotoBeach 2007.... jednak parę słonecznych i upalnych dni jeszcze by się przydało, tego lata.... ;))News __ 22. 07. 2007________________________________________________

Po krótkim wakacyjnym urlopie ;) powracam z news'sami na stronę, może jeszcze jeden tydzień urlopu by sie przydał :)) ale cóż, liczne zapytania co się dzieje ze aktualnych news'ów na stronie od 2 tygodni brak nie pozwalają na zbyt długie wakacje ;)
Przepraszam windsurferów że do Karwi na wschodnią falke nie dojechałem, ale miałem wewnętrzną potrzeba w końcu w Rewie się pojawić..... a tłok dzisiaj na wodzie w Rewie był spory. Wschodni umiarkowany wiatr przygnał na rewski cypel i skutecznie wymieszał kitesurferów i windsurferów na stronę zawietrznej rewskiego cypla......News __ 09. 07. 2007________________________________________________

W "News-Photos" kolejnych kilkanaście wave windsurfingowych fotek, z niedzielnego pływania na Secret Spot w Łebie.
Zdecydowanie mocniejszy wiatr i większa fala w niedzielny poranek szybko otrzeźwiła riderów po sobotniej imprezie zamykającej zawody QUIKSILVERA ;) i można było z ciekawością oglądać popisy wavea na naprawdę sporych łebskich falach !!
Ciekawe ile czasu upłynie do następnego mocno wietrznego frontu z zachodu ?News __ 08. 07. 2007________________________________________________

Jesienny wiatr w lipcu..... czemu nie, ostatnio wiele rzeczy jest możliwe, więc na łebską plaże zjechał się wave windsurfing z całej Polski na Secret Spot w Łebie, popływać i wystąpić na zawodach QUIKSILVER SAMSUNG Wave Session
Dzisiaj powtórka więc spiesząc się do Łeby wrzucam tylko kilka fotek z dnia wczorajszego, jako zapowiedz dużej Galerii Wind & kite, jeśli czujesz się na siłach to.... Łeba !News __ 05. 07. 2007________________________________________________

Słońce za chmurami z których miejscami solidnie leje, chłodno na plaży i w wodzie zimno, w takim klimacie w tym roku jest pierwszy tydzień wakacji na gdańskim wybrzeżu, nawet przy tej zimnicy nie chce za bardzo zawiać, ale...
Na nadchodzący weekend, szykuje się spora porcja wiatru z zachodu ze sporą porcją wody na głowę, ale dla wyposzczonych brakiem dobrego wiatru K&S surferów to zapewne żadna przeszkoda w pływaniu .
Jak to leci.... " potrzeba, matką wynalazku " ??!, i tak do "News - Photos" dołacza od dzisiaj "News - Video" może w formie nie do końca dopracowanej ale pierwsze krótkie ( 05 - 15 sekundowe ) ruchome obrazy z akcji na wodzie i plaży, będą na stronie KiteRewa.pl do przeglądania ! za pośrednictwem "YouTube" !.
Na stronie http://www.kiteboardpro.com/events/2007/worldcup/italy/index.htm zamieszczone zostały oficjalne wyniki konkurencji rozgrywanych na edycji KPWT, Fiat Freestyle Word Cup 2007 z pulą nagród 40 000 dolarów na imprezie w Colico, wszystkich zainteresowanych, kto z kim i za ile....., odsyłam na stronę ;)).News __ 01. 07. 2007________________________________________________

.....Adrien Jaujou (FRA), Sander Lenten (NED), Guseppe Esposito (ITA), też musieli oddać swoją pozycję ( a... oni jeszcze Dolary ;) ) w drugim dniu rozgrywania drugiej eliminacji Freestyle, aż do czwartego miejsca w rankingu, rewelacyjnie walczącemu Viktorowi Borsuk (POL) !!! :))
Po południu rozegrano Speed Crossing, z głównym crossowym odcinkiem po przeciwnej stronie jeziora gdzie wiatr przy stromych zboczach brzegu podobno miejscami z większą siłą zawiewał. Wydawało się, że niby prosta szybka konkurencja, a do mety dopłynęła tylko 1/3 ze startujących, inni po drodze rezygnowali dopływając z połowy odcinka crossowego do mety, a pozostałych z przy moczonymi kite'tami trzeba było zwozić z Como Lake pontonami.
Siedzą na plaży i obserwując kolejne krosowe halsy, pompowanie kite'tem słabego wiatru, przybliżanie i oddalanie się do boi zwrotnej przez Michała, z biegiem czasu traciłem nadzieję czy da radę ....... ale w końcu załapał dobry wiatr, wyminął czterech już przy moczonych zawodników i jako siódmy w Speed Crossing'u :)) minął linię mety, przy owacji na plaży :)!!.
Dzisiaj ostatni dzień zawodów do rozegrania konkurencje: Hangtime, Best Tricks oraz oficjalne zakończenie edycji KPWT Italia, Fiat Freestyle Word Cup 2007, ale przed nami ponad tysiąc kilometrów drogi powrotnej z Colico do Gdyni..........News __ 30. 06. 2007________________________________________________

Kolejny wietrzny i emocjonujący wczorajszy dzień za nami. Rozegrano finał Freestyle pierwszej eliminacji którą wygrał Sebastien Garat w walce z Tom Hebert.
W zmiennych warunkach wiatrowych rozpoczęto drugą eliminację do Freestyle na co liczyli nasi chłopcy. Michał prześlizgał się przez swój heat z lokalnym kiterem :)) a w następnym poległ z Christian Holley (UK). Viktor, w rozmowie przed zawodami zapowiedział że przyjechał powalczyć i wygrać kasę, przynajmniej na zwrot kosztów inwestycji w podróż do Colico i tego dokonał ( no... sporo mu kasy jeszcze zostanie po odliczeniu kosztów:)) )!!! przechodząc i doprowadzając do rozpaczy złości i wściekłości w drugiej eliminacji po kolei: Cyril Rochard (FR), Arthur Catalani (ITA), Christian Holley (UK), Stefano Maselli (ITA)....... miło było popatrzeć jak schodzą się nad brzeg Como Lake uczestnicy imprezy by śledzić heaty w których "Borsuk from Poland" różnorodnością trików, umiejętnością pływania na niedowiewającym wietrze i pewnym lądowaniem eliminuje kolejnych przeciwników !.
Na dzisiaj zaplanowany jest finał drugiej eliminacji i rozegranie Speed Crossing.News __ 29. 06. 2007________________________________________________

Breva i wczoraj nie zawiodła, choć było bez rewelacji i na tyle krótko powiało że rozpoczynający ćwierćfinał heat 26 trzeba było anulować z braku wiatru.
Naszym chłopakom pozostało cierpliwie czekać na podwójną eliminację , by poprawić swoją pozycję w rankingu... Borsukowi w cierpliwym czekaniu na pewno przeszkadza sportowa złość po wyrównanym pojedynku z Sander Lenten.... no i mało znane nazwisko "Borsuk from Poland", czego dał wyraz wychodząc kilkukrotnie na wodę by się przehalsować , pomimo że mógł spokojnie czytać książkę.News __ 28. 06. 2007________________________________________________

W godzinę po wysłaniu wczorajszego newsa, zawiał i zbiegiem czasu rozwiewał się lokalny wiatr Breva, wiejący z południa jeziora.
Na pierwszy wiatr zostały wypuszczone dziewczyny, trochę jeszcze nie dowiewało, więc nie obyło się bez wychodzenia wysokości.
Od godziny 14:00 ruszyły heaty męskie, a w pierwszym wystąpił ubiegłoroczny Champion KPWT: Sebastiem Garat z RRD Team na nowym kite'cie RRD Type 9, w heat'cie 10: Majkel na RRD Hyper Type 12m z Tom Hebert z Nowej Caledoni a w heat'cie 12: Borsuk na Naischu 14m bardzo dobrze powalczył z Sander Lenten z Holandii.
Pierwszej eliminacji nie ukończono z powodu szybko gasnącego wiatru, więc pozostaje dzisiaj czekać na wiatr i dokończenie pierwszej eliminacji z rozegraniem heatów 13, 14, 15 i 16 oraz rozegranie podwójnej eliminacji women i men .News __ 27. 06. 2007________________________________________________

Na naszym wybrzeżu podobno leje, wieje i chłodno.....a my sobie pływamy, siedzimy, leżymy z: Arkiem, Borsukiem, Majkielem, nad jeziorem Como u podnóża Alp w miejscowości Colico w Italii.
W tym urokliwym miejscu rozpoczęła się tegoroczna edycja KPWT, Fiat Freestyle Word Cup 2007 z pulą nagród 40 000 dolarów na imprezie w Colico, za konkurencje: Freestyle, Hang Time, Best Tricks . Patrząc na prognozy wiatrowe dla tego miejsca.... to tu chyba nigdy nie wieje, ale układ terenu i bezchmurne niebo, gwarantuje podobno lokalny termiczny wiatr.....
Dzisiaj jest środa godz 12:00. Jesteśmy od sobotniego wieczora, i jak na razie wiało tylko w niedzielę do godziny 20:00, tj. przed rozpoczęciem zawodów. Organizatorzy są dobrej myśli i liczą na wiatr w każdej chwili bo niebo nad jeziorem jest bezchmurne a temperatura powietrza ok. +30C , woda w jeziorze przyjemnie słodka, czysta i ciepła że można pływać w krótkich piankach !!,
...... czekamy na wiatr jak i 32 zawodników i 8 zawodniczek ze Świata.News __ 15. 06. 2007________________________________________________

Zimno było i czasami padało ... ale przede wszystkim dobrze powiało dzisiaj z NE i E do 20 knotów na Shit Beach pod Puckiem, gdzie odbyły się z Chałup na szybko przeniesione zawody, Quiksilver Fiat Kite Jam.
Do wieczora, to jest do nadejścia wielkiej czarnej burzowej chmury z ulewą, około godziny 20:00, sprawnie rozegrano pierwszą eliminację Freestyle kite - men / women, konkurencję kite Downloop - men / women, oraz drugą eliminację Freestyle kite men, pozostawiając finał pomiędzy Borsukiem i Kozerskim do rozstrzygnięcia w dniu jutrzejszym.News __ 14. 06. 2007________________________________________________

Patrząc na prognozy na weekend , to zapowiada się dobre wianie ze wszystkich możliwych kierunków i czasami padanie.
Rozpoczynające się jutro w piątek kite'owe zawody Quiksilver Fiat Kite Jam na Campingu III, zapowiadają się w związku z tym bardzo emocjonujące, gdyż prawdopodobnie na wschodnim i północno wschodnim wietrze, częściowo będą rozgrywanie od strony pełnego Morza !! , a jak zapowiadają mapy falowania Bałtyku na piątek, godzinę 12:00, w rejonie Półwyspu, fala może osiągnąć do 2m wysokości !!.... opływanie i doświadczenie, może mieć w takich warunkach decydujące znaczenie o pozycji na pudle !! :)News __ 11. 06. 2007________________________________________________

Zawody FORD KITE CUP W Rewie zakończyły się w niedzielę, po kilkukrotnym przesuwaniu godziny zakończenia od 13:00 do 15:00, w nadziei że może jednak zawieje bryza w Rewie......
Oficjalnie, co się działo na FORD KITE CUP W Rewie do poczytania i pooglądania na stronie www.fordcup.pl....
A tu, na stronie.... trochę obrazów z niedzieli na rewskim cyplu.
Jak to często się zdarza w przyrodzie na złość wszystkim, dzisiaj od rana bez prognozy dobrze zawiało z WN !News __ 09. 06. 2007________________________________________________

Zawody FORD KITE CUP W Rewie trwają..... to znaczy czas na zawodach upływa na wszystkim, tylko nie na pływaniu na kite'cie...... niestety, słoneczna i gorąca prognoza pogody na ten weekend, sprawdza się co do węzła !!!!, dzisiaj miało być 9 i było 9 węzła ;( może przez pół godziny :).
Jutro sytuację z wiatrem może poprawić tylko duża chmura burzowa, z pod której może dmuchnie na 15 min by rozegrać Best Trick.. ale to tylko może...
A tak uplywa czas na cyplu w Rewie....News __ 07. 06. 2007________________________________________________

Kilka dni minęło i ten sam północno wschodni wiatr przywiał nie tylko do Rewy, ciepłe powietrze o temperaturze ~~ +22C.
Na rewskim cyplu i rewskich plażach dzisiaj się zrobił tłok nie tylko kite'owy i windsurfingowy ale też plażowy, a to za sprawą wspomnianego wiatru który wiał na tyle słabo że nie przegonił plażowiczów i wytrwale smażyli skórę w czerwcowym słońcu.
Prognozy wiatrowe ostatnimi czasy się mało sprawdzają i żeby załapać się na wieczorną bryze w Rewie, trzeba siedzieć na cyplu i czekać aż zawieje.
Prawdopodobnie zawodnikom startującym w zawodach FORD KITE CUP W Rewie przyjdzie czekać na wiatr bo prognozy na wianie nigdzie nie widać !?
W dzisiejszym "News-Photos" kilka plażowych zdjęć z cypla i kilka oby nie jedynych z treningu przybyłych na kite'ową imprezę zawodników.News __ 02. 06. 2007________________________________________________

Północno wschodni wiatr przyniósł dzisiaj z nad Bałtyku wilgotne i zimne powietrze o temperaturze ~~ + 12C. Krótkie pianki ostatnio używane trzeba było na wieszaku powiesić i przeprosić się z zimówką...
Jak zwykle przy tym kierunku wiatru tłoczno się zrobiło w Rewie na cyplu, nie wszyscy z nowo przybyłych na spot w Rewie są dobrze wyszkoleni i znają zasady pierwszeństwa, choć czasem wystarczyło by tylko się za siebie obejrzeć by stwierdzić czy znajdzie się wystarczająca ilość miejsca na wykonanie manewru kite'm przy zwrocie, skoku, ewolucji !!.... a tak było nam dane, zobaczyć spektakularne wrzutki kite'a w kite'a :) i czasami zabawne sposoby na ich rozplątanie :).
Na jutrzejszy dzień, niedzielę, prognoza wiatru jest z NE do 5B !.... będzie tłoczno!!, albo i nie;))News __ 26. 05. 2007________________________________________________

Sezon sportowych imprez kite'owych 2007 należy uznać za otwarty w piątek, podczas Ford Kite Cup w Chałupach na Campingu III i do tego w bardzo dobrym hawajskim stylu, w słońcu, cieple i z wiatrem z SE ok. 5B . W takich super warunkach rozegrano najważniejszą konkurencję, Freestyle: men , women i masters;) foty na www.fordcup.pl
Tak było wczoraj... dzisiejszy dzień był również słoneczny i gorący ale niestety już bezwietrzny. Po południu rozegrano bezwietrzną sztandarową konkurencję wake :) i po raz pierwszy w Polsce Naish zademonstrował nowy sprzęt o nazwie wakekite który z pewnością niebawem zastąpi w bezwietrzne dni zawodów wake'a !!!.
Ponieważ konkurencję wake rozgrywano daleko w zatoce, więc nie będzie zdjęć akcji, ale będą zdjęcia do kroniki towarzyskiej :)......kto z kim chodzi za rękę ;) w jakich markowych ciuchach przechadzają się gwiazdy kite'a;)....... jak tak dalej bedzie, to strona stanie się brukowcem......
Na jutro nie ma jednoznacznej prognozy że będzie wiało, ale Skippers meeting jest na 10:00 !!
A w "News-Photos" zapowiedz dużej galerii... mam nadzieję że nie tylko brukowej, że jednak jutro zawieje i trochę akcji na wodzie będzie na stronie do obejrzenia :) !!!News __ 23. 05. 2007________________________________________________

Najpiękniejszy okres dwóch miesięcy roku dla .....surferów, właśnie przed nami, woda już ciepła i niedługo krótkie pianki trzeba będzie zakładać żeby sie w wodzie i na powietrzu nie przegrzać ;), dzień już tak długi i będzie jeszcze dłuższy, że po pracy można do Rewki wpadać.... jeśli oczywiście wieje , i sporo do zmroku się napływać !!.
Dzisiaj pomimo braku prognozy od rana ładnie powiewało z zachodu, ale najlepiej się rozwiało popołudniu, dla tych którzy do Rewy zajechali popływać i przed weekendową imprezą kite'ową.... Ford Kite Cup w Chałupach, potrenować na płaskiej wodzie ;)).News __ 22. 05. 2007________________________________________________

Pisałem w zeszłym roku o takim miejscu w którym wiatr wieje dzień i noc, teraz muszę jeszcze dopisać że wieje nawet jeśli prognoza mówi że wiać nie będzie !!! :)).
Na taką właśnie mało wietrzną prognozę wybrali sie na grecką wyspę Rodos do Prasonisi Niebrzydki i Majkel z teamu RRD Polska, by z większą grupą zorganizowaną przez ellare.pl, potrenować tuż przed rozpoczynającym się cyklem sportowych imprez kite'owych w Polsce !, a jeśli ktoś szukał w tym czasie "Murphy'ego" bądź "Boriana".... to na fotkach ich odnajdzie ;)
Tomek "Niebrzydki" zadbał o dokumentację foto & film z wyjazdu, i nie tylko wlasnego autorstwa, i już wkrótce będzie do obejrzenia duża galeria fotek z majowego bardzo wietrznego wyjazdu na słoneczną grecką wyspę, a jako zapowiedz kilka zdjęć w dzisiejszym "News-Photos"News __ 19. 05. 2007________________________________________________

Dzisiejszy południowy wiatr, ciepły i słoneczny, przygnał chyba wszystkich chcących popływać na kite'cie bądź windsurfie, na wody zatoki od Małego Morza do Jastarni, a że wiatru za dużo nie było to i tłoku na wodzie nie było, ale to już ostatnie takie luźne, bez tłoku na wodzie weekendy i nie tylko weekendy, bo sezon wakacyjny już tuż, tuż !!!News __ 08. 05. 2007________________________________________________

Dzisiaj po raz kolejny...sty, wykorzystaliśmy atut mieszkania nad Bałtykiem, i w środku tygodnia w godzinach popołudniowych zameldowała się silna localeska ekipa wind & kite surfowa na morskim spocie Karwia :).
Słoneczna pogoda, temperatura powietrza +11C, wody niestety jeszcze poniżej +10C i wiatr zachodni ok. 20 knotów pozwolił rozpływać niesmak po mało wietrznym i zimnym minionym długim weekendzie....falki dzisiaj prawie nie było, a to za sprawą wiatru który niestety od czasu do czasu powiewał lekko z SW , rozbijając tworzące się na Bałtyku fale.
Jest nadzieja że jutrzejszy dzień zrekompensuje braki w falowaniu, bo na jutro w Łebie !! zapowiadany jest zachodni wiatr do 30 knotów i fala do 3m wysokości !!News __ 06. 05. 2007________________________________________________

Słonecznie i mało wietrznie w ostatnich dniach kończy się długi majowy weekend na naszym wybrzeżu. W nadchodzącym tygodniu, już tak słonecznie nie będzie ale za to będzie wietrznie, a to za sprawą zachodnich chłodnych frontów które przywieją trochę zachodniego wiatru, niestety z deszczem.
W dzisiejszym "News-Photos" kilka fotek z gorącej miejscami słonecznej plaży ;), nabierającej ciepła od słońca wody i okolic Rewy ;).News __ 01. 05. 2007________________________________________________

Wietrznych, weekendowych dni w Rewa ciąg dalszy......
Wczorajsze poniedziałkowe konkretne pływanie na północnym wietrze do 20 knot i przy temperaturze powietrza +6C nie łamało tylko zimnolubnych i uprawiających sporty w extremalnych warunkach ;)
Cy coś miłego nas czeka i spotka w kolejnych dniach majowego długiego weekendu ??.......News __ 29. 04. 2007________________________________________________

Wietrznie do 20 knotów z N , NE i chłodno +11C - +8C, rozpoczął się w sobotę tegoroczny długi majowy weekend w Rewie.
Kilkunastu wind'surferów przy localeskiej plaży i kilkunastu kite'surferów przy cyplu, jedni pływali na luzaku, inni z pewnym zacięciem, znosili niedogodności..... wiosennych warunków klimatycznych na naszym wybrzeżu Bałtyku ;) ,
Pomimo chłodu niesionego północnym wiatrem a może właśnie dlatego na rewskiej plaży pojawiły się pierwsze plażowe parawany, bo to obowiązkowe wyposażenie rodzinno - kite & wind ;) przyjazdów na pływanie nad Zatokę, a to zapowiada powstanie, tak chętnie oglądanej nowej Galerii z cyklu - Foto Beach :)).
Nie ma zbyt dobrych zapowiedzi na kolejne dni długiego weekendu majowego na naszym wybrzeżu.... czapki, rękawiczki, kurtki zimowe, .... chyba lepiej, było się wybrać......
Dużo gości odwiedziło wczoraj rewski cypel, jedni przyjechali popływać, inni tylko popatrzeć ;)......News __ 28. 04. 2007________________________________________________

Po słonecznym i ciepłym tygodniu na naszym wybrzeżu, chyba wszyscy będą szczęśliwi a najbardziej przybywający z Polski na półwysep , pływający goście ;) że z początkiem długiego majowego weekendu trochę powieje !.
Jak zapowiadają to prognozy, będzie to szczęście ;) dość wymuszone, bo trzeba będzie pływać na wietrze z kierunków północnych przy temperaturze powietrza..... oby to było +10C i więcej !!! jedyne co dobre z takiej temperatury powietrza to brak zagrożenia szokiem termicznym przy wpadaniu do wody o temperaturze również ~~ +10C :))).... w małej zatoce puckiej tj. w okolicach Pucka i w Rewie, bo wpadając do otwartego Bałtyku, to wstrząs termiczny przy temp wody +6C może się zdarzyć ;)).
Najbarsziej uśmiechnięte twarze jak te..... Tomka, Łukasza i Tomka z ZOL Olsztyn, będą mieć pływający w Kadynach * 1 * 2 * 3 * 4 * na Zalewie Wiślanym, gdzie płytka woda mocno ;) się nagrzała przez ostatni tydzień i temperatura przynajmniej przez najbliższe dni może się utrzyma na ~~ + 14C!!News __ 22. 04. 2007________________________________________________

Po wczorajszym i dzisiejszym wietrznym dniu, chyba wszyscy bywalcy na wodzie będą bardzo szczęśliwi że w końcu przestanie wiać i przyjdą gorące słoneczne dni, które w końcu skończą cierpienie z pływania w temperaturze powietrza i wody poniżej +10C .
Jest nadzieja że gorąca pogoda, nadrobi zaległości w grzaniu wody i na koniec długiego majowego weekendu będzie przyjemnie ciepło w powietrzu i wodzie.... z wodą to oczywiście taki sobie żarcik ;))
W "News-Photos" kilka ciekawszych fotek z dzisiejszego mrożącego z zimna a nie z akcji ;)) pływania kite & windsurfingowego w Rewie i nie tylko ?.News __ 21. 04. 2007________________________________________________

Wczoraj....jedni dawali czadu na wodzie a inni przed kompami.... !!!! i tą wspólna ciężką pracą ;) doprowadzili do historycznego wydarzenia dla strony na której się znajdujesz!.
Statystyka strony www.KiteRewa.pl zapisała wczoraj w ten chłodny i wietrzny dzień 20.04.2007 rekordową ilość 1029 wizyt !!.
To pierwszy odczyt od powstania naszej strony, przekraczający jeden tysiąc wizyt :), a jak widać na zamieszczonym wykresie z raportu dziennego statystyki strony, ponad 6-Gigabajtów pobranych danych i blisko 700 tysięcy wywołań na stronie jednego dnia, też robi wrażenie ?!News __ 20. 04. 2007________________________________________________

Miało być tak pięknie.... słońce, wielkie fale 200m długie... tylko że niestety zachodni wiatr okazał sie zbyt silny do 40knot i zimny +6 C, a w połączeniu jeszcze z bałtycką wodą, której temperatura wynosi tylko ~~ +6 C [odczuwalna temperatura w dzisiejszych warunkach, było tylko -5C ;) ] , to warunki do pływania okazały się zbyt hardcorowe !. Tak więc, jedyną rozsądną decyzją jaką podjęli: Kuli, Siwy i Artur, było przenieść się na dzisiejsze pływanie do Rewy, równie zimnej i silnie wietrznej ale w porównaniu z Karwią, to bezpieczna płaska i łatwa woda ;)).News __ 14. 04. 2007________________________________________________

Kilka fotek z Mandarynki ............... ................. ................. .................News __ 13. 04. 2007________________________________________________

W życiu zdarzają się chwile w których trzeba podejmować szybkie decyzje, których konsekwencje mogą okazać się bardzo..... tym razem przyjemne :))
A cóż to za przyjemne konsekwencje szybkiej decyzji ???..... wiatr gorący w nadmiarze, woda ciepła w której miło posiedzieć, słońce szybko wstające i szybko zachodzące ale w dzień nad głową stojące, nowi znajomi za bar trzymający, nowe miejsce do kite'owania opływane, nowe triki opanowane........News __ 12. 04. 2007________________________________________________

Jak po zimie przychodzi wiosna, tak po wietrznych dniach przychodzą dni bezwietrzne... tak przynajmniej się dzieje na naszym wybrzeżu ;)...... a jak nie wieje, to wiosną zawsze jest ładna, ciepła, słoneczna pogoda i może tym razem temperatura wody zacznie przybierać szybciej dodatnie stopnie.
Po ostatniej chłodnej i słonecznej pogodzie, niestety ciepłota wody niewiele się na + zmieniła, najlepiej pokazują to zamieszczone dwie mapki z pomiarem temperatury wody dla zatoki gdańskiej z dnia 27 marca oraz 12 kwietnia.
Do długiegoooooo majowego weekendu, pozostały jeszcze dwa tygodnie, a w prognozach... to dwa tygodnie słonecznej, ciepłej pogody, trochę wietrznej..... a po ciepłych słonecznych dniach, przychodzą dni..........tak przynajmniej się dzieje na naszym wybrzeżu ;).News __ 09. 04. 2007________________________________________________

Za kilka dni.... spotykamy się na dużej ogólnopolskiej imprezce surfowej >>>ZAMIANA DECH<<<.... zaprasza do "Mandarynki" w Sopocie Tomek "Niebrzydki", szczegóły na zamieszczonym plakacie !
Z roku na rok cykliczna [wiosna - jesień] impreza się rozrasta do rangi ogólnopolskiego wydarzenia surferskiego !!.... bo gdzie jest najlepszy klimat surferski ???.... najlepszy klimat surferski jest w Trójmieście !!! ;))News __ 08. 04. 2007________________________________________________


WIELKANOC

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!News __ 07. 04. 2007________________________________________________

Miało być dzisiaj w Rewa lajcikowe pływanie, według prognozy z rana: wiatr 14-knot z zachodu i temperatura powietrza +6 C....
Chyba sporym zaskoczeniem dla przybyłych dzisiaj na rewski cypel kitesurferów był wiatr który do godziny 15 rozwiał sie do 20 i 30 knotów w szkwałach !!
Kitesurfingowy Spot Rewa na cyplu, pokazał dzisiaj po raz kolejny, że jest bardzo niebezpiecznym miejscem do pływania, szczególnie przy silnym wietrze z kierunków zachodnich, dla uczących się i początkujących riderów a nawet tylko do zabawy z kite'em na cyplu !!!.
Z napstrykanych dzisiaj fotek, powstanie duża foto-relacja z kite'owego pływania i będzie okazja do rozpisania się dlaczego wezwana została Stacja Ratownictwa Morskiego z Gdyni do ratowania naszego kolegi, który dryfował z kite'm w kierunku Helu...... i dlaczego innego kolegi, odpłynął kite'cik w kierunku Mierzei Wiślanej !?!?
W "News-Photos" kilka ciekawszych fotek z dzisiejszego pływania w Rewie na cyplu, bez tych dramatycznych.... z zapowiedzianej foto-relacji.News __ 05. 04. 2007________________________________________________

Bardzo wietrznie, słonecznie i ciepło, było dzisiaj po południu......w Karwi !!
Localescy windsurferzy: Jaca, Sławek, Maciek i Artur rozpoczęli sezon na falach Bałtyku, a fale były dzisiaj całkiem całkiem, bo powstawały od wczorajszego wieczora przy wietrze ~~7B z kierunków zachodnich ?!.
Pierwsze w tym roku pływanie po Bałtyku z powodu tem. wody ~~ +5C!?! i kręcącego przy brzegu wiatru od SW do W, do najprzyjemniejszych chyba nie należało, ale ktoś musiał przecież sezon windsurfingowy na morzu rozpocząć;)
Jedna rzecz po dzisiejszym pływaniu jest pewna..... bez rękawiczek i kapturów nie wspominając o butach, w wodzie o temp. +5C na falach w Bałtyku, nie ma przyjemności z pływania, czego doświadczył dzisiaj Maciek, jeśli w ogóle o jakiejś przyjemności w pływaniu w butach, kapturach, rękawiczkach, możemy mówić?!
W dzisiejszym "News-Photos" pierwsze w tym roku 2007, fotki z windsurfingowego pływania na falach Bałtyku w Karwi !!!.
Dodaj opis..... teraz łatwiej !!News __ 05. 04. 2007________________________________________________

Bardzo wietrznie, słonecznie i ciepło, będzie dzisiaj po południu......News __ 04. 04. 2007________________________________________________

Powiało wczoraj mocno z północy i dzisiaj jeszcze ma wiać do południa !!!
A jak wieje z północy to nie można powiedzieć że było "hawajskie pływanie", bo tem powietrza to było +5 C ! ale woda jest już cieplejsza bo ma ~~+7 C;)).
Tłoku na plaży i wodzie nie było, co można było na kamerce obserwować, siedząc sobie np. w ciepłym biurze ;).News __ 03. 04. 2007________________________________________________

Nic się nie działo przez ostatnie dni, nic nie działo , było tylko słonecznie i bezwietrznie..... a tu na skrzynce e-mal gorąca informacja od Tomek z Zamiejscowego Oddziału Localeskiego w Olsztynie [ZOL] z rozpoczęcia sezonu na Bałtyku !! w dniu 31.03.2007 :))

czesc
weekend prawie bezwietrzny ...ale nie stracony.
Pojechałem z rodzinką na wyjazd przedsezonowy do Łeby... rowerki ,ryby, plaża itd ale w sobotę po południu zaczęło wiać jak z odkurzacza z N-NE z zawrotną siłą coś koło 3-4 B. Przez przypadek miałem w bagażniku deskę i latawiec... i postanowiłem otworzyć sezon na bałtyku. Popływałem z godzinkę i gdyby nie zamarzająca na brzegu rodzinka dałbym radę jeszce z jedną .
Wiatr był równiutki i w miarę ciepły, fali brak. Woda ...zimna. Wpadłem do wody jakieś 200m od brzegu ...wrażenie jakby cię złapały kleszcze a woda tak zimna ze aż parzy. Najszybsze body dragi do deski w historii. Jednym słowem można już myśleć o morzu i... falkach tamże.
Zdjęć nie mam bo sobie sam ich nie robię a Marzena nie ma głowy do takich głupot... ale pływanko zaliczone.
POzdro i do zobaczenie na wodzie....News __ 01. 04. 2007________________________________________________

Marzec 2007 przeminął , był podobno w Polsce najcieplejszym od setek lat.... życzę sobie by na fali anomalii pogodowych jakie nas nawiedzają, jeden z nadchodzących miesięcy maj albo czerwiec... dlaczego takie skromne życzenia.... cały rok na naszym wybrzeżu Bałtyku ma być !!! najbardziej wietrznym w historii pomiarów !?! ;)) .
Podejrzewam, że do życzeń takich wietrznych anomalii i Ty się dołączasz ??!News __ 29. 03. 2007________________________________________________

Bezwietrzny na wybrzeżu i słoneczny tydzień trwa, jak pokazują prognozy potrwa jeszcze przez następny tydzień a nawet do połowy Kwietnia !!!, no chyba że zaskoczy nas w Rewie jakaś popołudniowa Bryza z NE, ale to tylko tych którzy będą siedzieć na cyplu i czekać że może nadejdzie i zawieje ! ;)).
Pomimo że od tygodnia mamy słoneczne niebieskie niebo na wybrzeżu, to wschodni wiatr niesie zimne powietrze i tak w okolicach zatoki gdańskiej temperatura powietrza w ciągu dnia osiąga tylko +10C !! co oczywiście wpływa na niezbyt szybkie grzanie wody w zatoce. Ale i tak prędzej czy później doczekamy się że temperatura wody osiągnie akceptowalne dla większości magiczne +10 C a dla innych magiczne +20 C , przy których wchodzą do wody ;)).News __ 24. 03. 2007________________________________________________

Na szczęście powiało dzisiaj po południu w Rewie, prawdziwym wiatrem ze wschodu: równym i z noszeniem !!, choć około południa za dobrze to nie wyglądało .
Prawdopodobnie nasze wybrzeże, było dzisiaj najmniej wietrznym miejscem w Polsce ?!?
Chyba wszyscy pływający dzisiaj na Szpyrku w Rewie a była bardzo liczna grupa localesów oraz ZOL z Olsztyna, mają powody do zadowolenia, właśnie z powodu wschodniego wiatru i słonecznej pogody!!? pomimo że było niestety chłodno i na plaży + 8C i w wodzie + 4C !!!, to na wodzie chłopaki dawali dzisiaj wysoko :)).
Nadchodzący tydzień zapowiada się bardzo słonecznie, ciepło i mało wietrznie, i bardzo dobrze, bo to właściwa pogoda na szybkie podgrzanie wody w Zatoce i w Bałtyku !!
W dzisiejszym "News-Photos" sporo fot z pływania na cyplu w Rewie .
Dodaj opis..... teraz łatwiej !!News __ 22. 03. 2007________________________________________________

Jak co roku od lat, Ty i ja .... uzależnieni od wiatru i wody doczekaliśmy się wiosny :) a wkrótce słonecznych i ciepłych, długich i bardzo długich wietrznych dni na kitesurfingu i windsurfingu :) !!!.
Oczywiście z wiatrem u nas to duża loteria... ale jest szansa że z zapowiadanego na Atlantyku bardzo obfitego w cyklony i huragany roku, chociaż jakieś strzępy tamtych wiatrów, dowieje nad nasze wybrzeże i będzie hawajsko w każdy weekend :)
Prognoza na nadchodzący pierwszy wiosenny weekend na wybrzeżu gdańskim jest bardzo obiecująca a to za sprawą zapowiadanego wiatru z E, bezchmurnego słonecznego sobotniego dnia i temperatury powietrza powyżej +10C [ czy górny, równy, noszący wiatr już teraz zawieje ????!!] i to dla wielu, może być dobry dzień na rozpoczęcie sezonu wind & kitesurfingowego na wodzie !?!
Po ostatnim mocno wietrznym weekendzie zostało jeszcze trochę fotek kite, miały trafić do dużej galerii z sobotniego pływania jako wydarzenie, ale niestety zawiało za mocno, było za zimno i zbyt pochmurno i deszczowo na wielkie pływanie, więc wrzucam te najciekawsze do dzisiejszej "News-Photos" .
Dodaj opis..... teraz łatwiej !!News __ 17. 03. 2007________________________________________________

Po raz kolejny prognozy prognozami a wiatr wiał dzisiaj na zatoce do 40 knotów, a w najsilniejszym zmierzonym szkwale wiatr wiał z siłą 44 knotów !!! i z nim musiał się zmierzyć Sławek testując kite'a Ocean Rodeo S-9.
To był dzisiaj jedyny kite jaki pływał na Maszoperi, którego testowali jeszcze: Jacek-Mosty- i Świstak :)
Dużo więcej sprzętu na wodzie posiadali windsurferzy pływający na Małym Morzu i w Rewie, odpowiednim na dzisiejsze warunki żaglem był 4-metrowy , tutaj 0,5 metra robiło dzisiaj dużą różnicę w jakości pływania:))
W dzisiejszej "News-Photos" sporo fotek, bo po kilkanaście ze spotów: Maszoperia gdzie pływali kite'ciarze, z Małego Morza i Rewy gdzie urzędowali przy zachodnim wietrze windsurfingi .
Dodaj opis..... teraz łatwiej !!News __ 17. 03. 2007________________________________________________

Ale chłopaki mają ciśnienie na pływanie !!! i to nie mobilne czasowo pojedyncze sztuki liczone na palcach jednej dłoni !! ... pomimo że woda , jak i powietrze to tylko ~~ +6 C, niektórym licznie zgromadzonym wczoraj riderom na kiteowym spocie Maszoperia, było na tyle gorąco że kiteowali bez czapek i rękawic.... nie wspominając o jednym koledze który zimno odpornością przebił nawet Krystiana ;))
Dzisiaj Sobota, w prognozach wiatr do 20 węzłów z W !!! niestety jeszcze podszyty będzie zimą, zobaczymy jak chłopaki poradzą sobie z odczuwalną temperaturą powietrza ~~ -10C ?!?!News __ 11. 03. 2007________________________________________________

Od ostatniego dobrego styczniowego pływania, po krótkiej zimowej przerwie, pierwsze windsurfingi pojawiły się dzisiaj na zatoce w Rewie.
Nie było tak słonecznie jak wczoraj, ale było dobrze wietrznie z W na żagle 5.2 - 6.5 ?!? przy tem. powietrza ok. +8 C. Co do wody, to na pewno jest ku... zimna, podobno ok +4 C, ale nadchodzące ocieplenie i słoneczne dni szybko powinny podnieść temp, zresztą niektórzy tak byli najarani.... opływaniem nowych deseczek ;)) że do zniesienia było pływanie w letnich butach !! :)).
W "News-Photos" kilkanaście fotek z windsurfingowego rozpływania po zimie na spocie w Rewie .
Dodaj opis - haslo 0707News __ 10. 03. 2007________________________________________________

W Rewie nie tylko powiało dzisiaj z zachodu wiosną ale i wiatrem do mocnej 4B, a przede wszystkim nadchodzącym sezonem kite & windsurfingowym !! o czym najlepiej świadczą napotkani w Rewie, przygotowujący się do sezonu localesi :) zarówno wind jak i kite !
Niespodziewanie... w dzisiejszej "News-Photos" znalazło sie trochę więcej fotek, a to za przyczyną przygody jednego z kiterów na Szpyrku.....
Dodaj opis - haslo 0706News __ 01. 03. 2007________________________________________________

Zima się skończyła, temperatura powietrza w dzień i w nocy kilka kresek powyżej zera, i niestety taki stan pogody będzie nas na wybrzeżu teraz długo męczył....pomimo że mamy najcieplejszą zimę od wieków, to jest za ciepło by jeździć po resztkach lodu i jest za zimno by pływać na wodzie!!
w dzisiejszym "News-Photos" kilka fotek zapowiedzi dużej foto-relacji z kite'owego wyjazdu Majkela i Słoiczka, nad Morze Czerwone do Hurghady.News __ 26. 02. 2007________________________________________________

Jeśli można wierzyć prognozom, to wczorajszy dzień był ostatnim prawdziwie zimowym z temperaturą ujemną na naszym wybrzeżu , tej zimy 2006 - 2007! i najlepszym przynajmniej dla mnie dniem do IceKite'a.
Po małym zbłądzeniu w kierunku kaszubskiego jeziorka gdzie nie za bardzo chciało wiać i lód był zbyt gładki by na nartkach można było jeździć ;) resztę dnia z Blekotą i Jackiem spędziliśmy na mocno szorstkim :) lodzie przy Camp Małe Morze, gdzie tu wiatru z SE o sile do 5B nie brakowało ;) a wyszukany pod Kaprem idealnie równy i szorstko-gładki duży fragment lodu , prowokował do wyciskania z kite'a i wiatru mega speedu ! :)
W ostatniej.... chyba, zimowo lodowej "News-Photos" kilka zdjęć bywalców w dniu wczorajszym na lodzie nad Zatoką Pucką ;).... dodaj opis, Haslo 0705News __ 24. 02. 2007________________________________________________

Dzisiaj też powiało... najprawdziwszą zimą !! ;)
Wiatr o sile do 6B z SW przy temperaturze powietrza -5C i odczuwalnej -20C !! nie tylko wyciskał łzy z oczu ale skutecznie ograniczał przyjemność z KiteIceSki przy Campingu Małe Morze .
... ja też jestem zaskoczony, pomimo tak ciepłej zimy , fragment zatoki Kuźnice, Puck, Władysławowo na tyle skuło lodem że przynajmniej od strony camp Małe Morze bez obawy o niechcianą zimową kąpiel do pasa można wejść na lód !! a na nartach lub snowbordzie [jeśli ktoś lubi na snowbordzie po lodzie, lodo-szronie jeździć] można się spokojnie daleko od brzegu wypuścić ale tylko jeszcze jutro, bo od poniedziałku zima odchodzi i powraca wiosna ;).News __ 17. 02. 2007________________________________________________

Dzisiaj powiało wiosną !!!
No tak.... ale mamy środek zimy więc nic pewnego że ten wiosenny powiew długo się utrzyma ;)
Dobre warunki było dzisiaj w Rewce, równy wiatr do 5B z SE, temperatura powietrza ~~ +2C, i słońce na niebieskim niebie !!... odbiliśmy dzisiaj sobie z Januszem ostatnie mało ciekawe kite'wheel !!, a dobra pogoda przyciągnęła na łąkę Monikę i AdamS'a na lekcje z małym kite'm 2m, który Monice czasami pewne problemy na dzisiejszym dość silnym wietrze sprawiał ;))
W "News-Photos" kilka fotek z dzisiejszego miłego dnia, oraz do obejrzenia kilka surowych clipów filmowych ok. 10s, wybranych z kilkudziesięciu.... może coś większego 3 minutowego z tego materiału powstanie ?!. Janusz i speed po łące * slalom po plaży * speed po łące 2 * Ja, na rękach * pierwsza jazda AdamS'a * z kite'a na kite'a Moniki * Janusza, jazda po cyplu... okazały!!News __ 12. 02. 2007________________________________________________

Niedzielny dzień spędziliśmy na Rewce i nie należał mimo zapowiedzi do ciekawych!?!?!, bo było wszystkiego dobrego trochę jednak za dużo, za dużo wiatru z SE do 5B, za dużo mrozu do -8C, co dało temperaturę odczuwalną ~~ -20C !!
Zmiana kieuynku wiatru z zachodniego na wschodni wypchnęła trochę wody... z 50 cm !!! z południowego Bałtyku i odsłoniła zalane od grudnia plaże które wspomniany mróz nieźle utwardził, z czego najbardziej ucieszył się Janusz, wożąc się na czterech kołach po rewskiej wschodniej plaży ! _1_ _2_ _3_
Nadeszła pierwsza informacja od Majkela, i pierwsze słoneczne i ciepłe fotki za pośrednictwem poczty e-mail zapoznanego Volodymyra
Zdrastwujcie (po tłumaczeniu z cyrylicy:)), locales.
a dalej już pisze Majkel.
Hej. Fotki _1_ _2_ zrobione przez Volodymyra ukrainca z bazy obok hotelu. Spot Reemyvera (obok hotelu Reemyvera) to: cypel, duży obszar z płytka woda, troche kamieni i rafa. Na razie jeden dzien tam plywalismy w czasie odplywu poziom wody jest za niski do plywania, wiec trzeba trafic na odpowiednia pore. Dni cieple, noce chlodne. Na spocie przy hotelu woda ciepla, plywamy w krotkich piankach. w el gounie chlodniejsza.
pozdr Michal

..... wyszło krótko, zwięźle, na temat ! ;))....
Pozdrowienia i podziękowana dla Volodymyra za użyczenie skrzynki.News __ 08. 02. 2007________________________________________________

Zapowiadane ochłodzenie właśnie spływa z okolic Łotwy i Estonii, gdzie temperatury w nocy wskazują około -20C !!.
Wschodni wiatr miejmy nadzieję że przynajmniej równy, przyniesie sporo mrozu w dzień i w nocy, tak że weekend zapowiada się chyba ciekawie !!, albo w Rewie na "psiej łące" idealnej na wschodni wiatr, no chyba że błyskawicznie do soboty dokuje lodem do grubości ok 10-12 cm a najlepiej do 15 cm :) kaszubskie jeziorka !!, wiadomo... jazda będzie tylko na łyżwach... a może na krótkich freestyle nartkach ??...zobaczymy ??
Niektórych, ochłodzenie i ewentualne problemy z mrozem, na dłuższy czas przestały interesować...
Co prawda miał problem , ale jak zmieścić się do quivera z pełnym kompletem kite'ów !! a potem oczarować sympatyczną zapewne panią na odprawie, by co innego pisała, niż widziała na wadze :))
Może trochę rozgrzewających, słonecznych fotek z przygotowania chłopaków do kite'surfowego sezonu 2007, dotrze w miedzy czasie na naszą stronę ?!?!?!...News __ 05. 02. 2007________________________________________________

Wczorajszy niedzielny dzień był standardowy jak na tę porę roku :) suchy, pochmurny, zimny i wietrzny.
Po raz kolejny niedzielne przedpołudnie w klubie "Starszych Panów" spędziliśmy w Rewie, napisałem w klubie... bo dołączył do nas Jacek ! :), legendarna postać bałtyckiego windsurfingu !.
Nie kto inny, tylko On, wiele, wiele lat temu sam wyszukał i opływał a potem wielokrotnie wskazywał nam ten Spot w Karwieńskich Błotach jako świetny do pływania !!! miał oczywiście racje że Spot jest świetny i hardcorowy !!! a dla wielu jeszcze długo... niedostępny !!!
Świat nie idzie, ale leci do przodu i teraz my wskazywaliśmy Jackowi, czym i jak powinni w zimie... bawić się starsi........ by być na topie i trendy :)))) * 1 * 2 * 3 * 4 * 5 *
Żeby wszystko było jasne !!. Starsi, oczywiście tylko w oczach wszystkich tych.... trochę młodszych:))News __ 03. 02. 2007________________________________________________

W Rewie już po zimie... i po plaży, może ze wschodu jeszcze coś zimnego mało przydatnego nadciągnie , bo mróz bez śniegu... co z nim praktycznego zrobić ??, no chyba że skuje lodem kaszubskie jeziorka!!
Korzystając ze słonecznej pogody i wiatru z WNN na tyle mocnego że aż mało przyjemnego przy temperaturze powietrza ~~ +4C, wybraliśmy się z Januszem na dużą descorolkę właśnie do Rewy.... kilka fotek... 2 * 3 * 4 * 5
Dzień coraz dłuższy... luty szybko zleci... słońce mocniej świeci... już niedługo kolejny sezon na wodzie się rozpocznie...
Dotarły w końcu zdjęcia z Francji via Brazylia :) z naszego październikowego wyjazdu na KPWT, dla nas to miłe wspomnienie, dla was możliwość zobaczenia kolejnego miejsca... może do popływania ?! nie koniecznie z napędem z kite'a czy żagla ??!? ;)News __ 31. 01. 2007________________________________________________

Napadało, napadało przez noc !!! i dalej pada... a nawet leje, się deszcz na te resztki ostatnie śniegu na naszym pomorzu... co za dynamika zdarzeń, początek i koniec sezonu snowkite'a odbyło się jednego dnia !? :(
Tylko patrzeć jak na wodzie w Rewie i na Camp Małe Morze, pojawią się po zimowej przerwie zimnolubni localescy surf'erzy, bo temperatura powietrza powróciła do tej z przed zimy ~~+5C

Przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu przydatnych i ciekawych informacji wpisałem na stronie najpopularniejszej przeglądarki Google słowo kite i zadałem "Szukaj w internecie"......... nie ukrywam że z przyjemnością zobaczyłem że w pierwszych 10, i w pierwszej 5 polskich na pierwszej stronie , znalazła się nasza stronka !:)!!:)!! z localnymi informacjami kite & wind surfingowymi :))... w ciągu 8 miesięcy przeskoczyć z 6 strony na 1...mi miło, a dla wszystkich wspierających i oglądających podziękowania za odwiedzanie naszej strony :) rozumiem, że jest na tyle interesująca że warto tu często zaglądać ?!?.... ale zawsze może być jeszcze bardziej interesująca... popracujemy by była jeszcze bardziej........!!!News __ 27. 01. 2007________________________________________________

Napadało... napadało przez noc !!!
Ponieważ prognozy zapowiadają zimę tylko weekendową... na wybrzezu?!?! tym bardziej wybór miejsca był istotny i ważny by tego dnia nie zmarnować :)) i rozpocząć.... i może od razu zakończyć ;) sezon snowkite'a.
Z dwóch miejsc rozważanych przed wyjazdem, były: łąki przy jeziorze w okolicy Chwaszczyna i łąka w Rewie. Ostatecznie wybraliśmy sprawdzoną wielokrotnie Rewe, jako miejsce potencjalnie najbardziej wietrzne przy tym kierunku wiatru z NW, niewiadomą tylko była ilość śniegu ??..........News __ 26. 01. 2007________________________________________________

Z pozoru marzenie nie realne, pomyślane tak niedawno, bo 2 lata temu by na wybrzeżu były dwie pory roku... dwa wietrzne sezony, letni i zimowy właśnie w ciągu tygodnia się spełniło :) przynajmniej na nadchodzący weekend :)!.
Jutro, po zapowiadanych na dzisiejszą noc opadach śniegu, jakieś miejsce do snowkite'a trzeba będzie znaleźć.... niestety, tradycyjne zimowe spoty na wysoczyźnie kaszubskiej: jezioro Osowa , jezioro Tuchomek z powodu zbyt cienkiej powłoki lodowej są na chwilę obecną nie do wykorzystania!!!, a szkoda, bo północny kierunek wiatru o sile 5-6B jaki na jutro jest prognozowany na jeziorka by idealnie pasował.
Decyzje o miejscu jutrzejszego localeskiego snowkite'a, pozostaje odłożyć na jutrzejszy poranek, zobaczymy ile śniegu i gdzie napada!.
Kilka fotek przypomnienia, co to jest: snowkite, icekite, icebord, bojer ;) w Galerii !News __ 21. 01. 2007________________________________________________

Mało łaskawa jest ostatnio pogoda dla localeskich kite'ciarzy, pomimo chęci i gotowości wskoczenia natychmiast do wody, wiatr niestety dokłada do prognozy kilkanaście knotów oraz następnych kilka w szkwałach i po przybyciu na spot jak to miało miejsce dzisiaj na Campingu Małe Morze, okazuje się że nie ma po co wychodzić bo wiatr killerski, albo nie ma na co wyjść... bo brak w zestawie mini kite'a ~~ 7-5m2 !!!.
Tym sposobem... na sztormowy wiatr :) windsurferzy wyłącznie, po raz kolejny goszczą na naszej stronie w "News-Photos" z weekendowym pływaniem.... dodaj opis, Haslo 0704News __ 19. 01. 2007________________________________________________

Po ostatnim sztormowym pływaniu pozostały już tylko wspomnienia i ciesząca się dużym zainteresowaniem duża galeria (foto-relacja)!!.
Wietrzna pogoda na dobre zagościła nad Bałtykiem, na spotach Rewa, Małe Morze prawie codziennie widać korzystających z wiatru kite & wind surferów, rozpoczynający się wietrzny weekend na pewno znowu będzie okazją do popływania dla zimnolubnych localeskich kite & wind surferów !.
W Rewie weekendowe pływanie na falkach właśnie się rozpoczęło :)News __ 14. 01. 2007________________________________________________

Po spokojnej nocy tj. słabo wietrznej, poranek w Rewie widziany w kamerze :) przywitał nas na zmianę deszczem i słońcem a ok. godz 11 pierwsi windsurferzy: Mesiu, Artur, Zbyniu pomachali do kamerki, porozciągali i rozgrzali przykurczone mięśnie po wczorajszym hardcorowym pływaniu i poszli jak przecinaki po wodzie :)
Komunikaty i zapowiedzi silnego.. sztormowego wiatru na wybrzeżu na dzisiaj się sprawdziły, nikt dzisiaj prędkości wiatru nie mierzył ale na oko było widać że porywy były wręcz zabójcze , silniejsze od wczorajszych co potwierdzali chłopaki po powrocie z wody na plaże!!!. Trochę już żyję i trochę jestem napływany i trochę już widziałem ;) ale po takiej walce z żywiołem jaką wykonali dzisiaj localescy windsurferzy na akwenie przecież ogólnie nie za trudnym należy Im się Wielki Szacun !!!
Kolejnych kilkadziesiąt fotek dołączy do dużej galerii... a w "News-Photo" kilkanaście jeszcze gorących fot z dzisiejszego sztormowego dnia w Rewa..... dodaj opis... haslo 0703News __ 13. 01. 2007________________________________________________

54 węzły = 27.78 m/s = 10 Beaufort = 100 km/h..... to wartość siły wiatru w szkwale jaką dzisiaj zmierzyliśmy na plaży w Rewie !!!, ale to tylko ciekawostka, bo wydarzeniem dzisiejszego dnia było hardcor'owe pływanie jakie wykonali w tych warunkach localescy windsurferzy :)) .
Stojąc na plaży i widząc pył wodny, unoszący się z przechodzącymi po rewskiej zatoce szkwałami, można było nabrać wątpliwości czy na pewno warto do wody o temperaturze ok. +5C dzisiaj wchodzić ?!?! sytuacje ratowała na pewno temperatura powietrza ok. +9C i sporadycznie przebijające się przez chmury słońce, ale na fotach zobaczycie że wątpliwości pozostały i stały na brzegu z moją osobą włącznie ;)) a "śmietanka" localeskiego windsurfa dała dzisiaj prawdziwy pokaz pływania i radzenia sobie w extremalnych warunkach !!!.
W "News-Photos" tylko kilkanaście fotek z dzisiejszego pływania w Rewa, reszta fotek jako zapis wydarzenia znajdzie miejsce w Foto-relacji z pierwszego sztormowego pływania w roku 2007. .....hasło wejścia do galerii "News-Photos" 0702News __ 12. 01. 2007________________________________________________

Jutro weekendowa sobota i to będzie dzień w kolorze różowym :)) przynajmniej takie mamy prognozy na jutrzejszy dzień w/g www.meteo.icm.edu.pl
Wczoraj mogło być gorąco.... pewnie było gorąco, ale jak ktoś sobie do pieca dorzucił trochę więcej opału, bo wieczorem w górnych dzielnicach trójmiasta sypnęło śniegiem a temperatura spadła do -1C !?!.
Niestety wczorajszy dzień nie przyniósł spodziewanego wiatru, ale za to dzisiaj już dobrze dołożyło !!!
Mobilni localescy windsurferzy, żeby nie robić tłoku na wodzie ;)) opanowali dzisiaj dwa spoty: Camping Małe Morze i kultową REWE ;)) W "News-Photos" kilka fotek z dzisiejszego dnia, chłopaki zapowiadają że jutro pływać będą w Rewce, bo na Karwie nie mają takich małych żagli !?!?, będą kolejne fotki do dużej galerii z pierwszego w 2007 roku sztormowego pływania !!!...hasło 0701News __ 10. 01. 2007________________________________________________

Ciepłym wiatrem 4-5B z SW i temperaturą powietrza +10C, rozpoczęły się wietrzne dni które jutro, pojutrze będą podobno dwa razy silniejsze na Bałtyku z W...
Dziś na 1/2wyspie od Camp Małe Morze po Jastarnie, najbardziej mobilni kiciarze korzystali ze słabszego ciepłego wiatru, kilka fotek w "News Photos".
Od jutra na karwieńskie morskie fale ruszają mobilni windsurferzy, huczący za oknem wiatr i zgodne mocno wietrzne prognozy wszystkich portali pogodowych na jutrzejszy dzień, podgrzewają tylko atmosferę :)... może być jutro gorąco!!News __ 09. 01. 2007________________________________________________

Nadciąga pierwszy w tym roku zimowy sztormik !!!
W Łebie już zaczyna porządnie powiewać, i mimo że to już godzina 22:00 dnia 9 stycznia 2007 roku to temperatura powietrza +10C!!!, na razie wieje jeszcze z SW ale prognoza jest że od piątku ma wiać sztormowym wiatrem z W i NW !!!. Localescy windsurferzy szykują już deski i małe żagle na pływanie w Karwi, a jak poinformował "Mesiu" localeski windsurfer :)
lecim na karwie piątek, sobota i niedziela jak będzie prognoza ( a się zapowiada i 10 st !!! ) zapraszamy
Nie będzie to pierwsze wejście do Bałtyku i pływanie w Karwi w tym nowym roku 2007!?!,
"Mesiu" napisał:
Witam! trzeba było jechać na testy w sobotę do karwii !! pływanie na żaglach 5,0 - 5,7, 8,5 st, słoneczko i woda cieplejsza niż w Rewie !! lataliśmy od 11.00 do 15.00.
Wszystko wskazuje że będzie dobrze wiało nad Bałtykiem, a jak są chętni na hardcorowe pływanie!!... to będzie hardcorowa foto-relacja :))News __ 06. 01. 2007________________________________________________

Ojjj... strasznie się pomyliłem pisząc w ostatnim news'sie że pomimo kalendarzowej zimy mamy panującą jesień... bo to nie jesień panuje ale już wiosna nadlatuje do Rewki , dowodem jest ten klucz dzikich ptaków dziś zaobserwowany !!!.
Trochę słoneczny i porywiście wietrzny dzień od 2-5B spędziliśmy dziś Team'em na "psiej łączce" w Rewce na testach nowej deski z kołami, którą zamówił Janusz, do sporej już i tak kolekcji pojazdów kołowych, by się nie nudzić tą zimową wietrzną porą :)). Kilka fotek konstrukcyjnych i z pierwszych przejazdów w "News-Photos", w przygotowaniu klip filmowy z dzisiejszych naszych zmagań , czterech kółek i 7 metrowego kite'a z porywistym wiatrem .News __ 04. 01. 2007________________________________________________

Kalendarzowa zima już trwa, ale jesienna wietrzna pogoda z tempetaturą ok. +8C ciągle na wybrzeżu panuje!. Na obrazie z kamery widać, że localescy windsurferzy nadrabiają sylwestrowo-noworoczne pływanie w Rewie :)
Przełom roku uraczył nas niezłym sztormikiem... czy to zapowiedz wietrznego całego roku ???, podejrzewam że wszyscy oglądacze tej strony, tego sobie właśnie życzyli !! :)
Ale nie wszyscy wiedzą i pamiętają, bo nie mogą pamiętać ;)) że ćwierć wieku temu, tamten przełom roku przyniósł na wybrzeżu zimę stulecia i dwa tygodnie zamkniętej szkoły ;)) .... niestety, o sprzęcie do zimowego uprawiania windsurfu i kitesurfu nieliczni dowiedzieli się dopiero 20 lat później :)).News __ 02. 01. 2007________________________________________________Witamy Was w Nowym Roku 2007 !!!


Nowy Rok .... nowe postanowienia , nowe nadzieje i marzenia .....indywidualnie każdego z nas,
ale wszystkim mogę życzyć w Nowym Roku 2007 ....
w dużej ilośći wiatrów sprzyjających i fal tylko do brzegu dobijających :))


Tak było na fali informacji .....News 2006 _ News 2005


Jeœli masz NEWS, którym chcesz się podzielić to napisz