News ... Twoja fala ... localnych informacji !!


___________________________________________
NEWS -- 25.12.2006


Pierwszy dzień Świąt... rano jeszcze trochę powiało, ale około południa było już po wietrze, materiału foto z wigilijnego i świątecznego pływania już nie przybędzie, ale jako wydarzenie trafi i tak do dużej Galerii !!, niebawem ;) .
W dzisiejszym "News - Photos", kilka fotek wyciągniętych z dużej Galerii, z wczorajszego wigilijnego pływania w Rewa. > haslo 1203

___________________________________________
NEWS -- 25.12.2006


Kite'owe i windsurfingowe spotkanie świąteczne, odbyło się w wigilijne południe w Rewie !!. Natura zaserwowała sporo równego wiatr z WN o sile 5-6B !!!, i temperaturę powietrza ok. +8C, zabrakło tylko promieni słonecznych do pełni szczęścia ;).
Na zamieszczonych fotkach, ekipy kite & surf w pamiątkowych świątecznych grupach.
Dzisiejszy dzień zdecyduje, czy spory materiał foto z wczorajszego dnia zostanie umieszczony w "News - Photos", czy będzie jeszcze obszerniejszy i trafi do dużej Galerii, Foto-relacji ?!?!?

___________________________________________
NEWS -- 24.12.2006
Życzę Drogim Przyjaciołom ..........
współtwórcom i Rider'om naszej localeskiej strony,
oraz napędzających licznik odwiedzin... Oglądaczom :)
by nasze Święta Bożego Narodzenia
były radosne spokojne i niezapomniane
w gronie przyjaciół, ciepłe miłe i wesołe
a pod choinką, leżały dla nas, tylko wymarzone prezenty... :))


___________________________________________
NEWS -- 23.12.2006


Wczorajszy piątek, to oczywiście świątecznego weekendu początek ;) , i tylko ciemności zapadające już ok godz. 16 nie pozwoliły na wykorzystanie dobrego wiatru po południu do 6B z W przez zimno-odpornych kite & surf kiterów, oprócz jednego ... Bolka :)
W dzisiejszej "News - Photos" kilka fotek z pływania i kolejne autorskie rozwiązanie zimowego zabezpieczenia rąk przed utratą czucia od zimna a w przyszłości od artretyzmu ;))>>> haslo 1202

___________________________________________
NEWS -- 22.12.2006


Doszły do mnie wieści że był problem z odtworzeniem clipa filmowego "Łeba'06", już błąd wyłapany i filmik się odpala, błąd wkradł się w nazwę pliku a dokładniej ... polskie znaki$*&#*, dlatego były problemy , tyle razy go oglądałem że po wrzuceniu na serwer już nie sprawdzałem czy dobrze chodzi... :(
Dzisiaj na MM dobrze powiewało ... Bolek J. samotny windsurf-rider, po południu dobrze pływał, na dawnym moim żaglu NP MPR 5,3m :))

___________________________________________
NEWS -- 21.12.2006


Jest nareszcie !!! ok. 7 godz i 10 minut tyle będzie trwał dzisiejszy najkrótszy dzień w roku, jak co roku :)) w localeskiej strefie czasowej ;)) tym razem możemy pozazdrościć góralom dla których najkrótszy dzień w roku trwa ok. 8 godzin i 10 minut, już niedługo będę miał okazje z dłuższego górskiego dnia skorzystać :)).
Od jutra niezauważalnie, minuta po minucie będziemy mogli dłużej korzystać z wiatru, a w krrótce z zimowych sportów na icekite, snowkite, skikite, itp, no chyba że anomalia pogodowa będzie taka głęboka że zima do nas nie zawita, i z dnia na dzień dłużej, zimnolubni będą korzystać z kitesurfingu i windsurfingu aż do pełnej wiosny, która ma nadejść w przyszlym roku szybko, ma być ciepła a nawet upalna !, tylko nikt nie prognozował czy będzie w związku z tym wietrzna ??? :((

___________________________________________
NEWS -- 20.12.2006


Krok za krokiem idą Święta...i nie dojdą do nas w tym roku 2006 po śniegu !!! :) ...słoneczna, ciepła i wietrzna pogoda w okolicach Bożego Narodzenia będzie bardzo sprzyjać przede wszystkim naszym Dziewczynom Żonom i Mamom :)) które spokojnie będą mogły kończyc przygotowanie 12-tego wigilijnego dania , gdy my w tym czasie w kuchni nie przeszkadzając, będziemy w sobotę spotykać się na camp MM by popływać albo pokibicować pływającym kite'rom & surf'erom :))... no a z bardziej mobilnymi localesami to zapewne spotkania będą jeszcze w piątek , niedziele, poniedziałek ....
Bądź co bądź taka anomalia ciepłego końca grudnia w Polsce statystycznie to tylko raz na sto lat występuje , to chyba warto w takim historycznym i "kite & surf wigilijnym" zdarzeniu zaistnieć !?!?;).... do zobaczenia na MM.

___________________________________________
NEWS -- 19.12.2006


Dzień max krótki, wieczory max długie... to najlepszy czas na przejrzenie materiału zgromadzonego na dysku w kompie przez całe lato... a trochę się tego materiału foto & wideo zapisało !!
Myślę że windsurferzy mogą być teraz szczęśliwi, szczególnie bywalcy wave spotu w Łebie... kiterzy trochę mniej ;), bo wygrzebałem trochę materiału filmowego z pamiętnego wiania w Łebie w dniu 4 września tego roku '06 :)) i z niego powstał krótki 2:50 min clip filmowy z naturalną muzyką walącego w mikrofon wiatru o sile do 40 knotów ;))...
Nie ma w filmiku super pływania nie ma super ujęć , wszystko co super zostało pokazane w galerii foto ;))... jest tylko klimat na wodzie, na plaży, jaki był w tamtym najlepszym do pływania na windsurfingu dniu roku 2006 !!

___________________________________________
NEWS -- 18.12.2006


To już będzie ponad miesiąc temu, gdy pisałem że czekam na przesyłkę płyt CD z fotkami zrobionymi we Francji , tak się złożyło że dotarły w końcu do mnie te płytki ale niestety bez jednej otwierającej dokumentacje z wyjazdu ;(( pozostaje jeszcze trochę poczekać bo z tego co się orientuję to prawdopodobnie ten jeden CD właśnie wygrzewa się na plaży w brazylijskim Paracuru !? i dotrze z powrotem do Polski prawdopodobnie w styczniu ?!;(.
Ostatnio przeglądałem statystyki strony , (no bo i skąd bym wiedział że tyle ??? było wizyt w czasie nieodświeżania strony) ;) pomijając już że w listopadzie naliczyła wizyty z 40 narodowych domen, to uwagę moją w pierwszej 10 przyciągnęła wizyta z kraju o nazwie NIUE !?!! Po zakręceniu globem w Googlach, znalazłem ten kraj..... wyspe ........
Niue to największa na świecie wyspa koralowa położona w południowej części Oceanu Spokojnego, w Polinezji, na wschód od archipelagu Tonga, na południe od Samoa Amerykańskiego i na zachód od Wysp Cooka ?!?!

...czyż to nie opis końca świata ;)).
Żeby dostać się do pierwszej 10 odwiedzających , to trzeba już na stronie trochę posiedzieć i serwer trochę obciążyć !!!... cóż mogło tak zainteresować oglądaczy z "końca świata" na naszej stronie ???
Tego pewnie się nie dowiem , ale sam o tajemniczej wyspie trochę się dowiedziałem z niueisland.com, oceania.stosunki.pl/nu, niue.nu

___________________________________________
NEWS -- 17.12.2006


Anomalie... szczególnie te ostatnie gwałtowne i głębokie nie występują tylko w przyrodzie !?! ale zapewne właśnie z powodu tych pogodowych anomalii które odebrały nam konkretne północno-zachodnie jesienne bałtyckie sztormy a dały południowo-zachodnie powiewy..... po otwarciu e-mailowej skrzynki , znalazłem kilka zapytań kolegów "zatwardziałych WSów";))) o doradztwo w sprawie KS ?!? czyżbym mógł pomału zwijać domenę www.SurfRewa.pl ???!!? ;) ....
....anomalii ciąg dalszy , Janusz , jak długo go znam zawsze był przy barze.... wczoraj... bawiliśmy się przy bomie !!??!... ja przy bomie... to zapowiada koniec świata ;))
Z zabawy przy bomie ~~ 2:40 minuty surowego clipu filmowego , bez muzyki i z trzęsącą się kamerką.... chyba nic ciekawego .

___________________________________________
NEWS -- 16.12.2006


Oooo... trochę czasu upłynęło od ostatniego newsa ?!?!... serdecznie pozdrawiam wszystkich dzwoniących i e-mail'ujących w miedzy czasie z pytaniem o zdrowie.... w domyśle... czy jeszcze żyję :)) i wszystkich zawiedzionych otwierających codziennie stronę z nadzieją na nowego news'a ;)).... a otwierających codziennie naszą nie odświeżaną stronę w grudniu jest już.... 400% :) więcej niż rok temu !!!( ile to może być wizyt ???) coż za dynamika wzrostu , jak miło pisać dla tylu wiernych oglądaczy ;))
Co prawda minął miesiąc od ostatniego news'a ale się niewiele zmieniło !?!?! , mamy połowę grudnia , Tomasz już dawno ogłosił zamianę dech a tu niestety dotknęła nas anomalia pogodowa i jak podają sprawdzone źródła , woda w Bałtyku utrzymuje się na +9c !!! na zatoce ma zdecydowanie mniej , ale to nie przeszkadza przy temperaturze powietrza +7C i nierównym wietrze ok 4B z SW , localnym kiterom i surferom na Małym Morzu o kolejny tydzień przedłużyć wodny sezon 2006 !.
Kilka fotek z dzisiejszego dnia z półwyspu helskiego , nie tylko wodnych !??! :) dopisywanie pod hasłem 1201

___________________________________________
NEWS -- 15.11.2006


Niestety, nie mogę jeszcze pochwalić się fotkami z wyjazdu na Kitebord Pro World Tour 2006 w St-Gilles ( KPWT )... mam nadzieję że w któtce dotrze do mnie przesyłka z fotkami zrobionymi we Francji, ale można już oglądać zdjęcia z Francji( kilka wrzuciłem do Foto - News )i poprzednich miejsc gdzie były rozgrywane imprezy z cyklu Kitebord Pro World Tour na oficjalnej stronie KPWT kiteboardpro.com
Za tydzień 25.11.06r na wyspie Nowa Kaledonia ??( daleko.... bardzo daleko !!! ) rozegrana zostanie ostatnia w tym roku impreza KPWT , na której jednym z sędziów jest nasz kite'towy kolega Arek J. !! :)).... pozostaje życzyć miłego lotu... 30 godz :), i nie za lekkiej pracy ;)

___________________________________________
NEWS -- 12.11.2006


Dopiero co , na świetnie zorganizowanej kolejnej imprezie "Zamiana dech" w Mandarynce , ogłoszono zakończenie sezonu windsurfingowego i kitesurfingowego 2006, a tu proszę jacyś jeszcze nienapływani Localesi w Rewie przy temperaturze powietrza ok. +5C pomykają na długiej i krótkiej desce !!!.
Poubieranych w pianki nurkowe 7mm !!, jeszcze długo będziemy ich widywać na rewskim akwenie !!
Jeśli od samego oglądania robi się zimno , to zapraszam do obejrzenia foto-relacji w Home , z lipcowego wyjazdu do Grecji !!... od razu zrobi sie cieplej :)))

___________________________________________
NEWS -- 10.11.2006


Pływanie windsurfingowe oczywiście w dniu wczorajszym w rewce w deszczu i silnym wietrze było i dzisiaj było ( podejrzane na kamerce:) ) pływanie, ale dla odmiany w słońcu i przy temperaturze powietrza już kilka stopni niższej od magicznych dla niektórych +10C !!... zabrakło czasu by wyczyny naszej mocnej zimnolubnej grupy windsurfingowej zapisac na fotkach w galerii, ale to na pewno nie ostatnie pływanie w tym miesiącu i roku ?!?! w Rewce było !!? więc będzie jeszcze szansa i okazja na zimnowodną rewską windsurfingową foto galerie!!!
Dojrzewa już pomału do wstawienia na strone obszerna foto-relacja z lipcowego , słonecznego i wietrznego naszego wyjazdu do: Grecja - Rodos - Prasonisi !!
Ponieważ galeria fot windsurfingowych z pamiętnego mega pływania w Łebie , cieszy sie sporym zainteresowaniem i jest ciągle przegladana :) postanowiłem zrobic dogrywkę z niepublikowanych jeszcze zdjęć z Łeby, a parędziesiąt foto rodzynków jeszcze sie znalazło :)).. ale to dopiero powstanie , jak zrobi sie przed zimowo !!!

___________________________________________
NEWS -- 09.11.2006


Nooo.. noo.. niezła rzeźnia z zachodu przechodzi i wciągu dnia będzie dalej na wschód przechodzić naszym wybrzeżem !!! i przez cwierc Polski, szkoda tylko że z pralnią wodną i przy temperaturze powietrza ok. +10C ale po południu niestety obniżającą się ..... co na pewno da wynik odczuwalny , poniżej 0C !!!
Nasuwa się oczywiście pytanie, czy.... z dnia dzisiejszego, powstanie na naszej stronie jakaś mała "KITE & SURF REWA >> News-Photos" ???

___________________________________________
NEWS -- 08.11.2006


Cofając sie kilka news'ów niżej , natraficie na news'a i obraz z kamery z niedzielnego dnia 05.11.2006 który pozwoliłem sobie wstawić siedząc oczywiście w ciepełku i pod dachem ;)).
Dotarły na adres mailowy strony, zdjecia Tych Twardzieli localeskich pływajacych w Rewce. Autorem zdjęć jest "polak.rewa".... czekamy na następne ciekawe fotki ! :)) bo prawdopodobnie ta znana Localeska ekipa :)) ma zamiar pływać, aż rewską zatoke skuje mrozik ;)) co szybko , nie koniecznie nastąpi !?!?
Jeśli ktoś ma ochotę dopisac do fotek swój komentarz ... to w ramce wpisz hasło, nalezy wpisac 1101

___________________________________________
NEWS -- 07.11.2006


To było mega dobre pływanie kończące sezon kite & wind dla chłopaków z ZOL Olsztyn.
Jak zapowiedzieli tak zrobili , dojechali do Łeby ok godz 10 i zgodnie z prognozą było ok +10C ale rozwiało sie grubo ponad prognoze z zachodu , więc odbyło się pływanie na żaglach 4.5m2 i kite'cie testowym RRD HT 7m2 .
Informacja dla kol. windsurf.... w przyszłym sezonie nie będzie sytuacji że stoimy na plaży i patrzymy w morze bo za mocno wieje na kite'ta , i to nie znaczy że nie będzie konktetnie wiało w przyszłym sezonie :)))) !!....

I od Tomka kilka słów w temacie dzisiejszego pływania w Łebie !....

czesc mariusz
jeszcze raz chciałem CI serdecznie podziękować za udostępnienie mi latawca na dzisiaj. Dobrze wiedzieć, że mam kolegów którzy zawsze są w stanie pomóc i nie zawieść.
Po akcji z pękniętym podczas pompowanie balonie w mojej 9 myślałem, że dzień będzie stracony. Teraz jednak myślę, że może i dobrze bo poniósłbym porażkę. Wiatr był zdecydowanie większy niż pokazywała prognoza, myślę że było koło 8 i dziewiątka byłaby deczko za duża. Tymczasem 7 RRD HT dał rade i to jak. Jestem w ciężkim szoku po tym co ten latawiec ma do zaoferowania w temacie ; przeżglowanie , górny zakres, hangtime, freeride. A ma do zaoferowanie dużo. Po lekkim dotrymowaniu (wydłużenie tylnych linek) górna granica wiatru dla tego latawca jest bliżej nieokreślona. Pływałem sobie spokojnie robiąc bez problemu wysokość z pełną kontrolą i z zapasem jeszcze na stopień lub dwa więcej wiatru…i piszę to trochę sam ze zdziwieniem,,, z przyjemnością (chociaż szczerze przyznam ,że tam dalej między falami, w szaro-burym świetle, w huczącym morzu, ze świadomością, że jest 7 listopada nikogo nie ma itd…tyłek miałem trochę zmarszczony ze strachu)). Siły na barze…jakie siły, po takim dniu jak dzisiaj z tym latawcem będą bolały nogi i grzbiet ale na pewno nie ręce. Siły na barze = 0. A za to skoki to masakra bo jak dobrze machniesz to loty są mega…po paru próbach bałem się ze względu na …patrz nawias. Jednocześnie cały czas masz kontrolę nad latawcem , depower jest niesamowity, funkcjonuje bez zarzutu. Jazda na fali bez problemu bo po odpuszczeniu baru latawiec parkuje nad głową bez mocy i można skupić się na tym co pod nogami a w warunkach takich jak dziś jest się nad czym skupiać. Jednym słowem : rewelacja, muszę pomyśleć tylko o jakimś kierunkowym urządzeniu do jazdy po morzu na przyszły sezon (karaś będzie miał nad czym pracować, chociaż jego Su2 dała rade w tym kociołku dzisiaj).
Tegoroczny sezon chyba dzisiaj właśnie się skończył. Latawka jest super i taka 7 znajdzie się moim quiwerze na przyszły rok i wtedy prorocze słowa z Twojego komentarza o staniu kiterów na plaży bo wiatr tylko dla windsurferów staną się prawdą. Z takimi zabawkami to możliwe i w miarę bezpieczne.
Jeszcze raz dzięki za wszystko (foty super) i do zobaczenia.
Pozdro
Tomek.B

___________________________________________
NEWS -- 06.11.2006


Rozwiało się na dobreeeee ... na mierniku w Pucku w porywach do 40 knot !! z czystego zachodu a temperatura powietrza jak obiecała tak podskoczyła do +12C :)
Localeskie żagle znów dzisiaj pomykały po rewskim spocie !!
Na jutro zapowiada sie kolejny wietrzny dzień z możliwymi przejaśnieniami.... i zapowiadają się chłopaki wind & kite z ZOL Olsztyn że dojadą jutro do Łeby , oprócz dobrego wiatru i temp ok. +12C nie spodziewaja się pewnie , ale sprawdziłm , że na jutro na Bałtyku w części naszego wybrzeża fale mogą dochodzić do 4m wysokości !!!?! wooowww !!!
Trudno sobie odmówić... takiej okazji z takimi falami, do popływania :)))

___________________________________________
NEWS -- 05.11.2006


Najwięksi twardziele localeskiego windsurfingu pojawili sie dzisiaj w Rewie !!!...
Plywali na wietrze z północy, w deszczu i słońcu na zmiane przy temp ok +9C :)) można było na kamerce obserwować ich pływanie.... siedząc sobie w ciepłym i pod dachem ;))
Na najblizsze dni zapowiadane jest ocieplenie , o kilka stopni ponad +10C i konkretny wiatr ?!?! do 6B z zachodu.... myślę że na rozbujanym morzu w ciepłej wodzie ;) mogą byc ciekawe warunki do popływania ???!!

___________________________________________
NEWS -- 04.11.2006


No to wpadliśmy w okres najgorszy z mozliwych dla kite & surf, dobrze wieje ale temp powietrza i wody nie zlamie tylko najwiekszych twardzieli przed wejsciem do wody , chociaż jak pokazują mapy, to temp. wody w Bałtyku jest jeszcze stosunkowo ciepła bo wynosi ok +10C !!! natomiast na płytkiej zatoce tylko +5C ?!!.
Ale nie trzeba wchodzić do wody by w tak beznadziejnej ale wietrznej pogodzie dobrze się pobawic !!! :))

Czołem Mariuszu,
Właśnie wróciłem z jazdy na wózku w Karwii (50 km od Gdyni nad samym morzem).
Było niesamowicie. Wiało koło 5-6B z NWN a potem czysta północ, czyli wiatr prostopadły do brzegu - super to mało powiedziane. Od kilku dni mocno wieje i pada tak, więc plaża jest jak asfalt twarda i gładka, i na dodatek nie ma turystów.
Założym swego 5m2 Flysurfera i było dla niego za dużo wiatru. Musiałem jednak sobie jakoś radzić, to mój najmniejszy z Flysurferów. Jeździłem dystans koło 2 km tam i z powrotem. Mój wózek nie jest przeznaczony do dużych prędkości a szacuję, że jechałem powyżej 60 km/h. Miałem trochę przygód, i nieco szczęścia - ale jestem zadowolony.
pozdrawiam
-Janusz-

___________________________________________
NEWS -- 02.11.2006NOOO.... natura nadrobiła trochę wiatrowych zaległości ... jak się dowiedziałem z sms'ów i telefonów które odebrałem :)) to trochę popływaliście ?!?! , niestety nie mogłem Wam towarzyszyć tym razem w zmaganiach z polskimi bałtyckimi falkami... bo ujeżdzałem atlantyckie oceaniczne falki ! :)))
Na zakończenie sezonu KITE-2006 , Majkel postanowił sprawdzić swoje kiteowe umiejetności we Freestyle i Freeride w rywalizacji z rówieśnikami z Europy na Kitebord Pro World Tour 2006 w St-Gilles Croix-de-Vie in Vendee we Francji , pozostaje tylko dodać że to zachodnie wybrzeże Francji leżące nad Oceanem Atlantyckim... z Gdyni 2.000 km .
Ponieważ nie zawsze wiało.... ziściło się marzenie Majkela , i pod opieką i doradztwem Masters Surf Riderów KPWT, zaliczył swoje pierwsze falki !!!
W załączeniu kilka fotek z przygotowywanej obszernej foto-relacji z pobytu na “La Grande Plage” w St-Gilles.

___________________________________________
NEWS -- 20.10.2006


Pomalutku.. pomalutku najcieplejsza woda w badanej historii pomiarów na Bałtyku się ochładza, bo noce już niestety bardzo chłodne poniżej +10C i dzień bez słońca ma temp tylko ~~ +12C . Niestety na weekend wiatru nie ma w zapowiedziach .... czy anomalia pogodowa nas dotknęła i bedziemy płacic teraz za gorące lato, jesienią na Bałtyku bez wiatrów i sztormów !!!

___________________________________________
NEWS -- 17.10.2006


W Rewce Janek pływa w dwóch piankach a przecież !>!>!>!


Morze Bałtyckie wciąż wyjątkowo ciepłe
- Mimo drugiej połowy października woda w Morzu Bałtyckim jest wyjątkowo ciepła. U wybrzeża Polski jest o 5 stopni cieplejsza niż wynikałoby to z normy wieloletniej. Jeszcze cieplejsza jest woda u wybrzeży wschodniej Szwecji, ponad 6 stopni powyżej średniej wieloletniej. Bałtyk jest jedynym morzem w Europie, gdzie temperatura wody tak poważnie przekracza normę. Od Świnoujścia aż po Helu woda w Bałtyku ma 14 stopni. Zwykle o tej porze roku nie przekracza 10 stopni. Wpływ na taką sytuację miał najcieplejszy lipiec w historii pomiarów, kiedy to w wielu miejscach polskiego wybrzeża woda morska osiągnęła temperaturę 24 stopni i była cieplejsza od tej u wybrzeża Wysp Kanaryjskich. Utrzymywaniu się bardzo wysokiej temperatury Bałtyku sprzyjał także najcieplejszy od 39 lat wrzesień i dotąd rekordowo ciepły październik. Bardzo ciepła woda wypełnia także południową i wschodnią część Morza Północnego, zachodnią część Morza Białego i Morza Adriatyckiego. Biorąc pod uwagę skalę całego świata tylko w trzech innych miejscach, oprócz Morza Bałtyckiego, woda w morzach jest rekordowo ciepła: u północnego wybrzeża Nowej Funlandii w Kanadzie, u wybrzeża Kuwejtu i Iraku oraz u wschodniego wybrzeża Chin. Jednak głównym punktem anomalii temperatury wody w światowych morzach jest zjawisko El Nińo, które coraz lepiej jest widoczne u wybrzeży Ekwadoru i Wysp Galapagos. To oznacza, że zima i wiosna przyniosą na świecie znaczne anomalia pogodowe.
Źródło: Twoja Pogoda

___________________________________________
NEWS -- 17.10.2006


... a na rewskim cyplu w niedziele tłok kite'owy , był... przy ciepłej, słonecznej i wietrznej pogodzie :)) zleciało się podobno 17 kite'tów !!! w tym rzeczywiście kilka nowych obsiadło dalsze kawałki rewskiego cypla :))
Do dzisiejszej skromnej galeri 'News - Photos' nie wszyscy się załapali bo jak to w życiu bywa, tylko wynikiem lub przebojem można się nawet w najskromniejszych... TU , mediach na czołówki załapać ;)) ale zawsze będzie następne pływanie i następne galerie do wylansowania się z rewskiego cypla ... i nie tylko ;))
Śniła mi się dzisiaj Brazylia :))..... a nie powinna :((

___________________________________________
NEWS -- 14.10.2006


I tak jakoś szybko minął bezwietrzny tydzień , po super wietrznym weekendzie na Rugii :) obszerna galeria z relacją już do oglądania na stronie Home !! ale warto tam bedzie jeszcze za jakiś czas zaglądnąć, bo będą opisywanie fotki przez uczestników wyjazdu !!.
Na jutro ... niedziele, zapowiadany jest silniejszy powiew wiatru z N , a ponieważ nieuchronnie kończy się ( trochę bezwietrzna ) złota polska jesień , to może być ostatnie weekendowe dobre pływanie w warunkach znośnych dla większości... tj. przy temp powietrza wiekszej od + 10C ;).
W związku z północnym wiatrem to myśli moje o pływaniu zaraz poleciały w kierunku otwartego morza do Karwi , Juraty , Krynicy Morskiej i tradycyjnie przy tym kierunku do Sopotu :))..... ale NIE , już dawno nie byłem w Rewce , muszę sprawdzić co tam słychać na rewskim cyplu, kto pływa ze starych localeskich znajomych , kto Nowy próbuje zająć kawałek rewskiego cypla ;))
Będzie to też dobra okazja do zaprezentowania Wam nowego kite'a RRD Hyper Type, które Majkel i ja testujemy i dajemy nielicznym też potestować a reszcie tylko podotykać !?!? ;)))) , a tak dlatego, że są do freeride po prostu ZAJEBISTE , tak lekkie na barze że szybciej wysiadają nogi niż ręce , więc rozumiecie że się pływa na rękach , pływa... pływa i pływa i do brzegu nie po drodze !!! :)) by ktoś inny na nich pływał .
Tomek ( Zamiejscowy Oddział Localeski ) z Olsztyna był tym nielicznym i na RRD Hyper Type popływał na Bałtyku w Karwi.... pływał chwilę, bo tylko przez chwilę fotki pstrykałem :) ... a tyle o nim napisał !

Cze
Nie mogłem się zabrać do recenzji ale w końcu udało się. Zazdroszczę popływania na niemieckiej ziemi, chociaż i w ojczyźnie niedziela nie była zła, 7B w Łebie w niedzielę. Ale do rzeczy.
RRD Hyper Type type12. To mój pierwszy kontakt z tego typu latawcem.. czytaj bow albo hybryda. Daleki jestem od jakichkolwiek wielkich testów mogę mówić raczej o spostrzeżeniach i wrażeniach. Do tej pory używam latawców tradycyjnych w 5 linkowej konfiguracji. Latawcem referencyjnym jest dla mnie North RHINO 14 na którym parę godzin z dobrym skutkiem przelatałem. W temacie RRD to wrażenia po pierwszym kontakcie mam mieszane. Jeżeli chodzi o wykonanie to nie mam nic do zarzucenia: dobre materiały, staranne szycie, system pompowania jednym zaworem (nie zauważyłem zaworów zwrotnych w żebrach ani klipsów na rurkach z żeber do tuby głównej wiec chyba w razie awarii szkielet zdechnie całkiem???), super prostopadłościenna torba do pakowania, bardzo wygodny bar (czterolinkowy, dobra prosta i krótka zrywka, duży chicken loop) bez żadnych udziwnień. Ogólnie bardzo pozytywnie.
Jeżeli chodzi o latanie: siły na barze jak w tradycyjnym c , nie wyrywa łap przy lataniu w prawo i lewo, potencjał do skakania bardzo duży (moc w tej 12 jak w tradycyjnej 14 a może i16, chociaż latanie trochę inne bo do góry i daleeeeeko w przód tak że trzeba uważać żeby latawiec nie został za daleko z tyłu i żeby nie wylądować na plaży…na początku jest trochę strasznie)), potencjał do jazdy na fali …to samo to znaczy obiecująco, bo depower wielki ( czy jest to100% depower ???? ale działa sprawnie), latawiec wygląda w powietrzu na bardzo sztywny nie odkształca się nawet jak bar odsunie się daleko od siebie. Ale: denerwuje blokujący się na lince chicken loopa bar (linka jest w osłonie z plastiku i jest tam mało miejsca), latawiec przy lekko odpuszczonym barze jakby trochę mułowaty (wolny znaczy) , trzeba cały czas pracować barem góra dół.
Ogólnie jest nad czym myśleć. Po drobnych korektach w trymie (ja bym musiał skrócić linkę chicken loopa ) i lepszym opływaniu, technika używania tego typu latawców jest jednak trochę inna, oraz jeżeli potwierdzają się deklaracje o wielkim zakresie wiatrowym tego sprzętu to warto chyba …pogadać z Watą o latawcach na przyszły sezon. Przed decyzją trzebaby jednak jeszcze trochę polatać na tych cudach czego Tobie i sobie jeszcze w tym roku życzę.
Pozdro tob


...... dzwonił właśnie Janusz... w gdańskiej prognozie pogody zapowiadają na jutro wiatr z północnego zachodu do 5B ???!! pytał czy na falki jadę do Karwi ............ On ma taką kite'wave deseczke na fale ..... ?>..$)_*&%/!*?~!!##@??

___________________________________________
NEWS -- 09.10.2006


" weekend zapowiada się dobrze wietrzny.... gdzie będziemy pływać ??? "....
Po sprawdzeniu jeszcze raz prognoz na Polske ... szybka decyzja , i grupa windsurfingowo ( Jan Jaca Bartek ) - kitesurfingowa ( Michał Mariusz ) siedziała już w piątkowy wieczór w busie Jana w drodze do Niemiec na Rugie ;))
Obszerna foto-relacja z wyjazdu na Rugie do miejscowości Dranske, wkrótce w dużej galerii......
Pare fotek zapowiedzi galerii w 'News - Photos' w tym newsie , by wejść i coś dopisać , edit >> 1002

___________________________________________
NEWS -- 06.10.2006


Wiatr na karwieńskim spocie nie zawiódł.... nas kite'ciarzy :) Blekota na 9.5m Tacoon, Tomasz ( ZOL Olsztyn ) na 14m North , ja na testowym 12m RRD , trochę mniej zadowoleni na żaglach 5.0 - 5.8m byli windsurferzy bo wiatr był z dziurami wiatrowymi , co kończyło się dużymi trójkątami ... długimi spacerami po karwieńskiej plaży ;)) .
weekend zapowiada się dobrze wietrzny.... gdzie będziemy pływać ???
W 'News - Photos' kilka fotek z pływania kite & surf w Karwi .......

___________________________________________
NEWS -- 05.10.2006


Prognoza na dobre wianie dalej się utrzymuje i haczy już do niedzieli , wczoraj w poszukiwaniu mocniejszego wiatru od prognozowanego dojechaliśmy do Karwi i się nie zawiedliśmy :) dowiewało chwilami do 5B!! z W w słonecznej pogodzie ! i rzecz najważniejsza .... woda w morzu jak na październik rewelacyjnie ciepła ! .
Dzisiaj przy wietrze z W , zapowiada się kolejny dzień na morzu w Karwi, ale już sam nie będę na kite'cie pływał gdyż dojeżdza Zamiejscowy Oddział Localeski w osobie Tomka :)) i może ktoś jeszcze ?? dojedzie .
Testowanie kite'a RRD Hyper Type 12m pod względem przydatności freeride'owej trwa.

___________________________________________
NEWS -- 03.10.2006


Początek zapowiadanego w prognozach wietrznego tygodnia rozpoczał się trochę z poślizgiem , żeby dobrze popływać trzeba było z rańca zameldować się na półwyspie by w słonecznej pogodzie :)) załapac resztke wiatru z SW, który niestety ale dobrze wiał w nocy !!!. Prognoza wiatru na reszte tygodnia jest bardzo dobra, nie będzie za mocno wiało... ale mocna hybryda >> HYPER TYPE 12m << świetnie sobie radzi na słabym wiatrem !!! o czym się przekonałem dzisiaj na testach , reszta zalet i wad .. jesli takie będą ;) w podsumowaniu testów na koniec tygodnia .

___________________________________________
NEWS -- 01.10.2006


Pierwsz mała , szybka fotorelacja z 'dealers meeting'z prezentacją nowych kite'tów RRD HYPER TYPR już załączona do news'a . Kod wejścia do opisów >> 1001
Ponieważ od jutra ma trochę konkretnie powiać , więc wstrzymujemy sie z pisaniem relacji z pływania i skakania tylko przy 12 knotach , a po dobrym pływaniu od poniedziałku ..... może nawet do soboty !?!?!?! powstanie duża fotogaleria z relacjami osób które będą testowały nowe Hyper Type .


___________________________________________
NEWS -- 30.09.2006


... czy Majkel gdzieś się wybiera ???...
Nie !! Majkel "Team Rider RRD" prezentuje i przetestował jako pierwszy w Polsce kite'owe nowinki z Firmy RRD , które właśnie w nocy dotarły do ABCsurf przedstawiciela RRD w Polsce, na 'dealers meeting' który odbył się dzisiaj na Campingu Małe Morze !
Na plecach w praktycznym, dobrze odszytym plecaku , mieści się najnowszy kite hybryda RRD - HYPER TYPE 12, bar czterolinkowy i pompa a pod ramieniem nowiutka deska z nowej serii 5X w rozmiarze 135x41 :))
Mimo , że dzisiaj bardzo słabo wiało do 12 knot , to Majkel na prezentpwanym zestawie pływał i skakał !!!
Już jutro foto-relacja z prezentacji nowego sprzętu i wrażenia z pierwszego pływania i skakania !!

___________________________________________
NEWS -- 28.09.2006


HISTORIA.... jak localeska fala zalewa !!! ;)) .....

... " Wita Misław z Siedlec .
Będę w sierpniu w Rewie - trzymam camping , mam na dobrze utrzymanym trabancie logo kite.pl , które się już łuszczy i trochę mi spowszedniało a ponieważ jestem fanem Rewy i Locales to nawet nie wypada mi się u Was zjawiać z reklamą CH6 . W związku z tym mam pytanie, Czy nie udało by się zrobić jakiegoś większego logo aby zdobiło mi trabanta a jednocześnie reklamowało "PROJEKT LOCALES". Nadmieniam ,że robie 100 km dziennie na trasie Wawa -Siedlce i robię niezły 'zamęt' (zatrzymują mnie -szczególnie na stacjach paliw) > > z poważaniem old Mieczysław "
... " Miło mi będzie zapoznać kite'owego fana Rewy :) i oglądacza naszej strony ! oczywiście da się wyciąć wieksze logo KiteRewa jesli jest takie życzenie :) by umieścić na tak kultowym autku które mniemam robi na drodze "zamęt" pozytywny ?! jakaś propozycja co do wielkości ?? i kiedy będziecie w rewce ? > > pozd Mariusz "
... " Dzięki za piękną ozdobę trabanta, gratuluję estetyki i życzę efektów marketingowych. Pozdrawiam i do zobaczenia może jeszcze w tym roku > > - Mieczysław "
... " Miło mi że localeski projekt i naklejka znalazła się na twoim samochodzie i do tego jeszcze Cię cieszą :) tak jak i mnie :) że sporo jest jednak wiatrowo zakreconych ludzi :) > > pozd Mariusz "

___________________________________________
NEWS -- 26.09.2006


Lato przeminęło... nadeszła jesień..... Kiedyś :)) to były wrześnie i jesienie ;) wiało , sztormiło...... kiedy tak było ??.... niedawno bo ja z wiatrowych dobrodziejstw jesieni przecież tak niewawno ( w latach ) korzystałem :) Czyżby ocieplenie klimatu pozbawi nas jesiennych wiatrów i sztormów ?! i trzeba bedzie się przesiąść na jeszcze większe latawce ... w domyśle ... paraglajding ?!?!
Zamiat zdjęć z dobrego jesiennego pływania ;((..... plażowe jesienne fotki z niedzieli na rewskim cyplu .0904

___________________________________________
NEWS -- 23.09.2006


Słoneczny wyż dominuje nad Polską i Europą , więc nie ma z czego wiać ;( i jeszcze długo chyba nie powieje ;(( ....nie licząc oczywiście termicznych niespodzianek ze wschodu !!... ale to lajcikowy wiaterek ;) , tym bardziej trzeba się baczniej przyglądać , co się będzie działo na północnym morzu ?!?!

Wiekszość z nas na pewno jeszcze pamięta mocne wianie z początku września , i galerie jaka powstał przy tej okazji z windsurfungowego pływania w Łebie , kilka zdjęć z tej właśnie galeri zostało wystawionych do konkursu Sieplywa.pl na naj... naj... bardziej " Głównym kryterium jakie będzie brane podczas oceny to jak najbardziej rzeźnickie warunki na zdjęciu i najbardziej hard core'owa akcja na wodzie. " .....w trakcie trochę zmieniono zasady i " Postanowiliśmy trochę uatrakcyjnić cały konkurs Konkretnie Sieplywa.pl ..... będziecie mogli głosować na najlepszą według was fotkę. ;) miło mi poinformować że 210 głosami osób które uważały że jedna z wystawionych fotek jest dość rzeźnicka ;) albo dość najlepsza i zdjęcie obok , zajęło 3 miejsce !!! :))

___________________________________________
NEWS -- 20.09.2006


Czasami cuda się zdarzają.... dzisiaj pogodowy cud wygladał tak : przy wyżowej pogodzie , słońce na niebieskim bezchmurnym niebie , wiatr z zachodu na żagle 4,5-5,5 m2 i kite'ty 10-12 m2 a do tego przyjemna falka na karwieńskiej rewce :)) jak na kilka godzin wiania wiatru !!.
20 żagli i 3 kite'y pomykały dzisiaj po karwieńskim spocie łapiąc wiatr , który niestety ale był tylko jednodniowy :(( ....... i znów pozostaje wypatrywanie wiatru na prognozach , które raz się sprawdzają a innym razem niestety nie, pozostaje jeszcze wypatrywanie wiatru na pobliski północnym morzu :? ...... bo tam właśnie , rozpoczął się sezon na wiatr !! :))))) więc bądźmy czujni :))

___________________________________________
NEWS -- 17.09.2006


Hawajski weekend w Rewce zgodnie z prognozą się dzisiaj w niedzielę skończył :)) zdecydowanie najlepszym dniem była sobota , z wiatrem do 5B wiejącym z E !!!. Niestety prognozy na nadchodzace dni nie pokazuja by dobrze powiało z jakiegokolwiek kierunku .... ale za to będzie ciepło nawet bardzo , co może utrzyma temperature wody na poziomie +16 C do nadejścia jesiennych wiatrów jakich próbke mieliśmy miedzy 4 - 9 września :)) zawsze to milej , pływać w ciepłej wodzie niż zimnej ;)
Ponieważ dobrego wiatru nie odpuszczam i dobrze popływałem .. więc fotek z hawajskiego weekendu niewiele ... tylko 56 , które upchnełem do dzisiejszej galerii 'News - Photos' z dostepem do dodania komentarza lub tytułu , po wpisaniu kod0903

___________________________________________
NEWS -- 14.09.2006


Dużymi krokami zbliża się ..... nie , zima jeszcze dłuuuuugo nie , zbliża się ... ?? hawajski weekend w Rewie !!!
Mam nadzieję że z z dnia na dzień prognoz się nie wywieje i w Rewce bedzie mega kitesurfing na E i SE 4 - 5 B !!! Żeby wszyscy wiedzieli ... rezerwuję wschodnią nawietrzną strone cypla !!! to ta z dużymi rewskimi falami :)))
do zobaczenia

___________________________________________
NEWS -- 11.09.2006


Wiało i wiało z zachodu przez cały miniony tydzień ..... komu przeszkadzało że przestało ???!!
Po wietrznych dniach nieliczni mają fotki do których będą wracać w zimowe wieczory , a reszcze pozostają tylko wspomnienia z pływania zapisane w głowie ;))

___________________________________________
NEWS -- 04.09.2006


Co za dzień .. co za wiatr... plażowy piasek z Łeby jeszcze wysypuje mi się z oczu , uszów a we włosach piaskownica :)..tak to właśnie jest jak front przechodzi bałtykiem , to z prognozowanych 6B z reguły robi się duużo więcej , dzisiaj dowiewało do 42 Knot !!! ... tyle z wiatromierza odczytał Niebrzydki przy porcie w Łebie , ale to grubo było po południu , ok godz 14 zacinało piachem tylko do łydek więc było znośnie :) W Łebie na prognoze stawiła się silna grupa kite'owa / Koniu Kowis Eska Borian Niebrzydki ja / i jeszcze silniejsza windsurfingowa :) Pierwsi na wodzie Koniu i Kowis całkiem dobrze popływali na 7m bow , dla Łukasz Końskiego ... szacunek i podziw za loty , komisyjnie oszacowaliśmy że dochodziły do 20m wysokości i ok 80m - 100m długośći !!! Na 7m Yardze nie dałem rady popływać ... raz było za mało raz za dużo wylondowałem na plazy dobre 500m poniżej !!, dzięki Łukasz za asekuracje !!! Niebrzydki przyjechał z 6m Takoonem !!? ale model był chyba nie odpowiedni do warunków . Zdecydowanie na wodzie rządzili dziś windsurferzy ... i o nich dziś galeria w 'News - Photos'kod0902.. może dopiszecie kto był ??!
Jutro wiatr z NW , po południu ... Karwia !!!

___________________________________________
NEWS -- 01.09.2006


Loosersom ... dowiało !!! Po porannych chmurach , deszczu i braku wiatru od południa zrobiło sie słonecznie i wietrznie , dzięki tak dobrej pogodzie rozegrano kilka zaplanowanych konkurencji ... na pewno były to konkurencje kite'owe !!! :)) Na imprezie pojawiło się ponad 30 kiteriderów !! jakie konkurencje rozegrano i kto zwyciężył do odszukania na stronach organizatorów . Pozwalam sobie wystawić w 'News - Photos' kilkanaście fotek z dzisiejszego dnia !
Jutro ciąg dalszy zmagań zawodników , prognozy są jednak słabo wiatrowe na sobote ?!?! ale na niedziele prognoza jest ho... ho.. :)
... może jest ktoś zainteresowany skomentowaniem fot ?!?! jeśli tak , to wpisać kod0901

___________________________________________
NEWS -- 31.08.2006


Pierwszy dzień surferskiego tygodnia spedziliśmy w Karwi ... ciało już boli , zaintrygowany informacją o falowaniu z N i fali do 3M przy wiejacym wietrze z NW i W od Karwi do Helu , pomimo wcześniejszego umówionego spotkania z ZOL w Łebie na gwarantowane dobre pływanie , ( przepraszam jeszcze raz Tomka i ekipe za zmianę moich planów wyjazdowych ) pojechaliśmy jednak do Karwi... Prognoza wiatru i falowania sprawdziła się w ... 200% !!! pływanie było na 10 - 9 m kite'ach po przyboju , falach i miedzy falami , jakich jeszcze w Karwi nie widziałem !!.... kimat kite & wind surfingowy jaki był na wodzie w Karwi , obejrzycie w załączonej 'News - Photos' ;))

___________________________________________
NEWS -- 31.08.2006


No to.... skoro świt się zaczęło :) pierwszy kite leży już na localeskiej plaży w Rewie , pogoda zapowiada się rewelacyjnie : słonecznie , wietrznie ok 4-5B NW potem bardziej z W w Rewie i ciepło , teraz o godz 7 jest już +18C :)) a ma byc ponad +20C . Pozostaje życzyć miłego nałogowego ;) dnia i weekendu .___________________________________________
NEWS -- 30.08.2006


Od jutra się zaczyna ... siedem dni konkretnego wiania z kierunkow W , w/g naj... naj... bardziej optymistycznych prognoz wiatrowych !! będzie ciało bolało :)) !!
Zachodni kierunek daje spore możliwości wyboru sobie spotu do popływania : Rewa , Zatoka , Wybrzeże Bałtyku !?!? ... na jutro zapowiada się ciekawe falowanie do 3m !! Bałtyku z N przy wiejącym wietrze z NW i W ?!?! na odcinku od Karwi do Helu.
Gdzieś się spotkamy na pływaniu :)) do zobaczenia !

___________________________________________
NEWS -- 29.08.2006


Wczorajszy dzień miał być super kite & wind'surfingowy !!!, dla wiekszości z nas przywiązanych do miejsc gdzie kamery i wiatromierze stoją niestety nie popływała , bo nie powiało ... ale nieliczni .........

cze
Przesyłam info z cyklu : wiara czyni cuda.
Jak wyglądała prognoza na dzisiaj ( poniedziałek 28.08.06 ) nie muszę przypominać ...ok 30km/h z W, SW do 14.00 potem jazda w dół z wiatrem i deszczczczczczczczcczc.
Krótka narada ZOL (Zamiejscowy Oddział Localeski w Olsztynie kitesurfingowy & windsurfingowy ) w niedzielę i decyzja: jedziemy do Łeby.
Siwy z Młodym (Piotrek K. i Tomek K.) jadą pierwsi ( zostają nad morzem do piatku na objazdowe poszukiwania wiatru i fal) ja ruszam sam bo muszę wracać do kopalni we wtorek. Walczymy z drogą od rana, zaliczamy objazdy, korki , deszcze ulewne i dziwne skróty ...oby do celu. Dojeżdżamy do Łeby i co: dupa blada ....wiatr 3 z SW czyli od brzegu, fali brak, zachmurzenie pełne, na horyzoncie burza, leje deszcz. Przyjechaliśmy pływać więc chłopaki taklują żagle, ja zabieram 14 i walczymy. Po 45 minutach ja wracam po trójkącie funbordzisty, chłopakom nawet nie udało się ruszyć. Dół, dół, dół. A przecież bosman z Łeby zapowiadał 5-6 z W, SW i ostrzeżenie przed sztormem. WTF???? Jest 12.00 stoimy w strugach deszczu jak palanty i decydujemy... jedziemy do Rowów. Pakowanie w deszczu, zimno, mokro. Dół, dół, dół. Po drodze urwanie chmury , kałuże do połowy kół, ciemno jak w d…. , wiatru nie widać. Ale przyjechaliśmy popływać więc twardo jedziemy przed siebie.
Dojeżdżamy na Rowów i co: niebieskie niebo, chmurki białe zasuwają z zachodu po niebie, między drzewami widać falki po horyzont i ...duje. WS-owcy taklują po 5,3 zabierają deseczki i idą walczyć z przybojem . Piotrek daje radę od razu bo startuje na trochę większej desce i bawi się na falach , Tomek K. po kilku zmieleniach i kilku KM na piechotę też dostaje nagrodę w postaci dobrego popływania . Ja startuje z 14 i większa deseczka (przeprosiłem się z SU2 135/41 ProCarbon i widzę jak bardzo błądziłem lansując się z mniejszymi rozmiarami... ta daje więcej radochy : łatwiej startuje, daję radę pod wiatr i lepiej nadaje się po prób jazdy z falą ...czyli duzi chłopcy powinni używać dużych desek) by po 2 godzinach przesiąść się na 9 na 45 minut. Potem jeszcze raz 14 i ... z bananem na gębie po wyłączeniu wiatru o 18.00 ląduję na brzegu.
W sumie 4 godziny suuuuper pływania po morzu z falami jak to w Rowach potrafią się zrobić (kto nie widział nich popatrzy przy okazji), w słoneczku z fajnym wiatrem, bez tłoku (no trochę przesadziłem z tym tłokiem: 4 deski łącznie z moimi miglancami i 1 (mój) latawiec tłoku nie może zrobić). Lansować się więc nie ma przed kim ale i lanserów jakoś nie widać. Chociaż publiczność też mieliśmy: dwie babcie biły nam brawo kiedy wróciliśmy do brzegu, widać widziały KS i WS pierwszy raz w życiu. Rowy jeszcze raz się sprawdziły. Przy SW to chyba najlepszy wybór. Fala robi się po godzinie wiania i przy tym kierunku wiatr jest wzdłuż brzegu. Warunki zwykle trudne: silny przybój, prąd na zachód, kamieniste dno i wąska plaża. Ale miejsce jest super.
Mam nadzieję że następnym razem...uwierzysz i przyjedziesz bo...wiara (w bosmana z Łeby i ICM ) czyni cuda.
pozdrawiam
Tomek B.

___________________________________________
NEWS -- 28.08.2006


Wygrzebałem jeszcze kilka clipów filmowych z zawodów Ford Cup w Rewie :
wake Misiek wake Majkel wake Balbina rooming Księciu I rooming Księciu II

___________________________________________
NEWS -- 28.08.2006


I po zawodach Ford Cup w Rewie. Niestety mało wietrzna prognoza się sprawdziła i nie było sensu przenosić się na Suche Rewy bo tam też nie wiało , mimo to dzień dla startujacych zawodników był męczacy bo w ciągu dnia były , Slidery na prawą i lewą noge :) i był Kiterooming przerwany i dokończony po Expresion Session na 30 minutowym wietrze 5 - 2B !!! który zawiał z pod imponującej deszczowej chmury :) . Organizatorzy czekali jeszcze do godz 18 na kolejną wietrzną chmure ale niestety taka nie nawiedziła okolice cypla w Rewie . Oficjalne wyniki do odszukania na stronie www.fordcup.com a na naszej stronie pierwsze foty z imprezy w Rewie !!!

___________________________________________
NEWS -- 26.08.2006


Po wczorajszym ciepłym słonecznym plazowym dniu pozostało tylko wspomnienie , dla przypomnienia żyjemy w strefie frontów pogodowych , i taki właśnie zimny deszczowy front dzisiejszego dnia przewalał się przez nasze wybrzeże :) a podobno nie tylko wybrzeże , przynajmniej odbyło się wszystko zgodnie z prognozą :) !
Pomimo że padało i lało Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu Żywca , musiały się dzisiaj zakończyć i wyłonić Kite'owego Mistrza Polski... , jadąc samochodem i słuchając Trójki dowiedziałem się od Niebrzydkiego z bezpośredniego przekazu z Sopotu , że Kite'owym Mistrzem Polski Żywca po rozegraniu finałowej konkurencji , punktowanym wakebordingu , po zaciętej walce ze Słoikiem został Księciu !! , trzeci na pudle stanął Koniu :)
Siedzę w domu słucham super muzy z Trójki ;)) i piszę dalej .
W Rewce na KITE CUP Ford jest trochę więcej luzu , pozostał jeszcze jutrzejszy cały dzień z prognozą na wiatr do 4B z SW !!, po południu przestało padać po nieudanych póbach puszczenia heat'ów na wietrze z pod chmury zdecydowano się na rozegranie kolejnych zawodów wake slider ale ustawiony na noge prawą.... więc pierwsza trójka może się różnić od wczorajszej !?!?! ale tego dowiemy sie jak podane zostaną wyniki i wręczona kasa dla najlepszych !! pewnie na zakończenie imprezy w Rewie , ?!.
W zależności od wiatru , jutrzejsze zmagania rozegrane zostana na cyplu w Rewie albo o godz 9:30 podstawionymi łodziami zawodnicy zostaną wywiezieni na Suche Rewy by rozegrać Freestyle kite ??
W 'News - Photos' kilka fotek z rewskiego cypla !

___________________________________________
NEWS -- 25.08.2006


Ostatni sierpniowy weekend roku właśnie się rozpoczął , a z nim dwa finały Mistrzostw Polski w Kitesurfingu i walka o dwa tytuły Mistrza Polski w Kitesurfingu na zawodach , Przystań. Żywiec w Sopocie i Ford Cup w Rewie !?!?!?! .
Pierwszego mało wietrznego dnia , w Sopocie odbył się trening do jutrzejszych punktowanych zawodów w wake za łodzią , jeśli nie powieje oczywiście , a w Rewie rozegrano ... wyścig na czas rowerem wodnym w parach :) oraz zawody wake slider , wyniki na stronie organizatora :)
Dobrze żeby jednak powiało jutro ...pojutrze , bo w Rewie i Sopocie do wygrania jest sporo gotówki i sporo nagród !!!

___________________________________________
NEWS -- 20.08.2006


Z przykrością po roz kolejny muszę napisać że zawody , Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu odbyły sie bez wiatru , to jest.... był sobie wiatr wiejący z zachodu w okolicy ..... ale jakoś tak wyszło ( co wyszło że nie wyszło szerzej w fotorelacji ) że nie udało się rozegrać jakiejkolwiek kite'owej konkurencji.....
A jak woda płaska i nie wieje to na wodzie królują alternatywne hardcorowe dyscypliny ;) : ściganie na skuterach wodnych i wake za łodzią !! . Organizator z powodu braku wiatru ma chyba nadwyżki w kasie , bo nagrody dla najlepszych w konkurencjach zabawowych są coraz bardziej tłuste :))) informacje kto , ile , i za co do poszukania na stronie organizatora .
Z bogatego materiału zdjęciowego w 'News - Photos', krótki kalejdoskop z trzech dni na wodzie , plaży i imprezach nocnych !!!, jeszcze kilka imprez , a nauczę się nocnego fotografowania :))) reszta zdjęć wkrótce w fotorelacji z MPwKS we Władysławowie
Chciałbym jeszcze pozdrowić friends localeską w Rewie... już niedługo wracam !!!

___________________________________________
NEWS -- 17.08.2006


Zbliża się kolejny wakacyjny weekend i kolejna Przystań Żywiec (18.08 - 20.08.2006)tym razem we Władysławowie , może być bardzo ciekawie , oczywiście towarzysko i imprezowo zawsze jest ciekawie ale tym razem może być ciekawie kite'owo , a to za sprawą spodziewanej dużej grupy startujących najlepszych :) Kitesurferów w Polsce oraz wiatru który z zachodnim frontem może w sobote nawiedzić okolice Władysławowa i oczywiście tłumom kibicujacym fanom kitesurfingu z całego półwyspu !!!?
Ostatnio wiejący wtorkowo - środowy wiatr z południa , pozwolił wszystkim na lekkie rozpływanie a Majkelowi na oswojenie się po długim pobycie na Rodos z polską wodą i wiatrem , mam nadzieję że będzie miał okazje na Mistrzostwach Polski w Kitesurfingu w konkurencji freestyle zademonstrować kilka wyuczonych na Rodosie trików !?!?
Nadeszło właśnie kilka fot od Petera S.(Photography Magics) które zrobił Majkelowi na Rodosie , do obejrzenia w 'News - Photos'.... fotorel z Rodos'a ..... musicie jeszcze chwilę ;)poczekać ... .

___________________________________________
NEWS -- 13.08.2006


Prognozy nie było i wiatru w Ustce nie było , nie licząc podmuchów spod chmury na których organizatorzy imprezy próbowali odbyć zawody , puszczając dwa hity w dłuuugich odstępach ... bo tylko na tyle starczyło wiatru w ciągu trzech dni zawodów ;) !! no i dobrze że natura na to nie pozwoliła by zawody bez wiatru rozgrywać , choć.... !?! z sytuacji byli zadowoleni źle rozstawieni i mniej zadowoleni dobrze rozstawieni :)))) Przy braku wiatru niestety było jeszcze sporo deszczu , na szczęście dużo słonecznych chwil i dużo niestety nudnych chwil , pomimo że rozegrano konkurencje rezerwowe na batucie i wake za naprawdę solidną łódeczką ( brawo za sprzęt !!!!!! ), a jak wiadomo nuda w sportach extremalnych zbyt długo trwać nie może , to dzięki non stop włączonemu aparacikowi zarejestrowałem kilka extremalnych pozasportowych wyczynów kolegów !!!!!!! ;) No dobra więcej nie piszę bo co później w fotorelacji z zawodów w Ustce napiszę ?? Po wyniki zabaw na których można było kilka złotych zarobić odsyłam na strony organizatorów , a na szybko wstawiam mały 'News - Photos' z zapowiedzią , co będzie w relacji ;))

___________________________________________
NEWS -- 10.08.2006


Oj popływało by się już popływało ..... ale prognozy mówią że jeszcze nie !!! ... pozostaje tylko powspominać .... budzenie o ósmej , no chyba że w nocy wiało i namiotem targało to pobudka o dziewiątej :) dłużej to i tak już by była męczarnia siedzieć w nagrzewającym się od słońca namiocie :) toaleta poranna i duże długie śniadanko u Kiki przy centralnym placu Prasonisi z widokiem na budzący się do życia spot , potem sumienne smarowanie odsłoniętych części ciała kremem z filtrem 25 i 50 ! i już można iść na spocik zabierając 10m a jak po plaży piachem nie sypało to 13m ! i tak dzień za dniem przez dwa tygodnie do bólu .....
Od jutra zawody , kolejna edycja - Przystań Żywiec - " Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu - Ustka " ..... będziemy !!! ale czy wiatr będzie ???

___________________________________________
NEWS -- 06.08.2006


Nie spodziewałem się że będzie tak ciężko .... aklimatyzować się do polskich warunków po powrocie z krainy słońca , wiatru , windsurfingu i kitesurfingu Prasonisi na greckiej wyspie Rodos ale cóż trzeba będzie przywyknąć do pływania pod chmurami i w piance ;)) jakie dzisiaj w sporym tłumie windsurfingowym przy localeskiej plaży i kitesurfingowym na Szpyrku , odbyło się w Rewce :)) na słabym wietrze z NE . Do news'a w < News - Photos > dopinam zapowiedz , co będzie w większych ilościach w fotorelacji z wyjazdu Majkela i mojego na wspomnianą wyspe :))

___________________________________________
NEWS -- 27.07.2006


Locales na wakacjach zmaga się z wiatrem i założę się iż dba o dokumentację fotograficzną, z której mam nadzieję że powstanie foto-relacja. ;-)) Niestety lokalna pogoda nas nie rozpieszcza pod względem wiatrowym, chwilowe nie udokumentowane na mapach barycznych przeciągi jakie tworzą się w Rewie satysfakcjonują tylko tych co maja szczęście aby na nie trafić, albo tych co nie mają nic innego do roboty niż czekać na wiatr ;-)). W nadchodzący weekend zawody Forda, mam nadzieję że tym razem odbędą się w bardziej cywilizowanym miejscu (poprzednia edycja zawodów odbywająca się na środku zatoki nie była przyjazna dla widzów, którzy nie byli w stanie dotrzeć na miejsce ..;-)). Dokumentacji fotograficznej (tej Localesowej) nie da się zastąpić.;-)) Wszystkich którzy szklanym okiem dokumentują rzeczywistość i chcieli by się swoimi obserwacjami podzielić z szerszym gronem proszę o przesyłanie zdjęć z pływania i plażowania na adres art{małpa}kiterewa{kropka}pl, W miarę możliwości będę je publikował..;-)) Został zmieniony sposób wyświetlania obrazu z kamery. Do prawidłowego wyświetlania obrazu potrzebne jest obsługa Javy przez przeglądarkę internetową. Wszelkiego rodzaju uwagi proszę kierować na mój e-mail. Pozdrawiam, .:aRt:.

___________________________________________
NEWS -- 20.07.2006


Miło mi poinformować że planowanej przerwy w News'ach .....Twojej fali... localnych informacji w tym sezonie nie będzie !:) dzięki Arturowi Pawlak <<< Art > Kite Rewa Team >art{małpa}kiterewa{kropka}pl> który podjął się prowadzenia strony przez pewien czas ;) Myślę ze nie zabraknie dobrych wietrznych informacji localnych .... i z miejsca gdzie podobno wieje dzień i noc ??? do obrzydzenia ! :)) pozdrawiam wszystkich i przekazuje news'y Art'owi

___________________________________________
NEWS -- 16.07.2006


To tylko zapowiedz duzych galerii !!! z hawajskich dni w polsce !!! na zawodach Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu w Lebie i windsurfing na falach w Sopocie>>>> jesli chcesz fote opisac to haslo kod0701 ... a teraz szybko nad wode :)))) super wieje !!!

___________________________________________
NEWS -- 09.07.2006


A podobno lata tego roku w polsce nie miało być ?!?! a prognozy długoterminowe krzyczą że jeszcze będzie goraco , słonecznie , bezwietrznie do końca miesiąca !!?? nie licząc bryz które przychodza kiedy chcą i gdzie chcą ;) Można powiedzieć że plaże w tym roku w Rewie są i będą bardzo mocno obciążone ilością ciał spragnionych smażenia skóry na kolor daleko odbiegający od naturalnego europejskiego :)) a przy dalszym wzroście tem wody cięzko będzie znaleść wolny kawałek wody do popływania bez wystającej z wody głowy !!! Jak na obrazie z kamery widać służby oczyszczania pracują od wczesnych godzin by przygotować plaże pod rozkładane ręczniki i kocyki .... pozostaje tylko mieć nadzieje że przed wjechaniem na paże traktora z czymś do wyrównania piasku , pozostawione po dniu poprzednim szklane , blaszane , plastkiowe opakowania zostały z plaży wyzbierane ???! bo my wiemy jak to jest bosą stopą na przykrytą piachem potłuczoną butelke nadepnąć !:((
Może kiedyś zobaczymy na rewskiej plaży prawdziwą maszyne do oczyszczania piachu ze śmieci ??? ...... pewnie kiedyś i ta technologia do nas przyjdzie ;)
... w GALLERY > Foto Beach , kilka plażowych fotek już się z tego roku nazbierało :)

___________________________________________
NEWS -- 08.07.2006


Leje i leje...... się żar z nieba !!! :)) W Rewce popołudniowe wschodnie górne wiatry pozwalają popływać polatać (ja na 13m !!) i znaleść w wodzie chwile ochłody pod warunkiem że pływa się bez pianki . Wczoraj ubrałem letnią 2/2 i ..... było za goraco , nawet częste schładzanie w wodzie niewiele pomagało !!! , jak pamiętam to co roku w Rewie było kilka takich goracych dni w wodzie i powietrzu , ale do policzenia na palcach jednej ręki , zapowiada się że w tym roku potrzebne będą dwie dłonie do liczenia a może nawet palce nóg !!
Zapowiadany front burzowy z zachodu , niosący silniejszy wiatr i komfortową temperature powietrza chyba tochę się rozproszył .... zobaczymy co do Rewy dotrze?.
W Rewa jak co dnia od wczesnych godzin ;) plażowa pogoda trwa !

___________________________________________
NEWS -- 05.07.2006


Gorąco gorąco ...prognozy na wiatr nigdzie nie zobaczysz ale termiczne wiatry sprawiają lockalne niespodzianki , to na Małym Morzu można popływać to w Rewie , trzeba się tylko znaleść we właściwym miejscu i czasie :)
Udało nam się znaleść we właściwym miejscu i czasie :) Do sklepów ABCsurf , importera włoskiej firmy Roberto Ricci Designs ( RRD ), dotarła właśnie nowa kolekcja na 2007 rok ciuchów plażowych , kiteowych , surferskich do chodzenia i do pływania dla dziewczyn i chłopaków !!:) Majkel ... Team Rider RRD , długo przebierał w dziesiatkach modeli spodenek surferskich by w końcu z uśmiechem na twarzy ubrać te najbardziej wygodne do pływania i drugie ... we włoskim stylu do lansowania się na plaży ;) wiedza to powszechna , że Włosi nowe trendy w modzie wyznaczac i ciuchy projektować to umieją :))
W < News - Photos > prezentacja wybranych kilku modeli surfspodenek ogladanych przez Majkela

___________________________________________
NEWS -- 05.07.2006


Piękne plażowe początki lata mamy tego roku ;) słoneczna , bardzo słoneczna..... gorąca ,bardzo gorąca nawet nad wodą ... ale tylko wodą zatokową , bo jak donosi Zinger , woda w okolicach Łeby jest ku.... zimna ;)) Alert wiatrowy podniósł wczoraj Art ... niestety , pomimo że wiało ze wschodu , nie był to hawajski wiatr wiejący górą ;( ale wyciągnięta z szopy oldschool'owa deska i waga lekka riderów :) Natalii i Majkela pozwoliła im trochę popływać .

___________________________________________
NEWS -- 01.07.2006


Cazs płynie nieubłaganie ... ten rok mamy od dzisiaj z górki do zimy '07 , tym bardziej źle że dnia będzie coraz mniej ;( coraz krócej bedziemy wysiadywać na rewskim cyplu , w oczekiwaniu na prognozowany wiatr ;( Wczoraj niestety nie doczekaliśmy się wiatru , ani bryzy która nie powiała z NE :( dlatego w dzisiejszej < News - Photos > pierwsza tego roku mała foto beach :) z oczekiwania na wiatr na rewskim cyplu , localnego ... rozrastajacego się sqadu kite & wind & plażowego , reszta ciekawych fotek niebawem do oglądania w Gallery >> Foto Beach !!
Jeśli uważasz że zamieszczona fota jest goła bez tytułu :) to masz okazje odziać je w słowa !?!? . Hasło do dzisiejszej < News - Photos > to kod0610

___________________________________________
NEWS -- 28.06.2006


Tak jak szybko zmienił się kierunek wiatru ze wschodniego na zachodni , tak szybko zmieniliśmy spot z Rewy na Lubiatowo . Po rozpoznaniu gdzie i jak powiewa , w składzie kite > Majkel & wind >> Bartek , Dominik surfingowym :) miło było spędzić popołudnie na lubiatowskiej plaży w słońcu i wietrze !!! :)

___________________________________________
NEWS -- 26.06.2006


Powiało ... w końcu powiało , z najlepszego kierunku dla Rewy , ze wschodu !! Gorące powietrze , równy umiarkowany wiatr wiejący wysoko ponad głowami :) i nadciagająca po południu burza wypełniła dzisiejszy dzień . Localna śmietanka kitesurfingowa korzystała dzisiaj z hawajskich warunków w Rewie ! :)

___________________________________________
NEWS -- 22.06.2006


Wiosna 06 właśnie przechodzi do historii , zapisała sie jako wyjątkowo zimna i mało wietrzna !! . Początek lata jest również mało wietrzny , dobrze że chociaż czasami gorący :) niestety prognozy nie dają w najbliższej przyszłości nadziei na dobre popływanie , chyba ze koś siedzi nad wodą i wyczekuje nadejścia bryzy lub wykorzystuje burzowe podmuchy wiatru , sprytnie pomykając miedzy piorunami walącymi w wode !! ;). Taka mało wietrzna i gorąca pogoda ma też dobre strony ... to wymarzony czas na rozpoczęcie nauki kitesurfingu , spokojnego żeglowania po wodach zatoki , a jeśli posiada się duży latawiec i deske directional to można kite'ować po pustych wodach w Rewie :))

___________________________________________
NEWS -- 16.06.2006


SURFestivalu 2006 w Chałupach dzień drugi .... mocno słoneczny i słabo wietrzny , wiatr oczywiście z NE do E dzisiaj wyjątkowo zimny ?!? szczególnie jak się siedziało nad wodą ! bo jak się siedziało na SURFestivalu to się chwilami robiło za gorąco :)) .
Z dzisiejszych zaplanowanych konkurencji windsurf pomimo podjęcia próby na wodzie , nie udało się rozegrać Zawody w Formule Windsurfing i z tego samego powodu braku wiatru nawet nie podjeto próby rozegrania kite'owej konkurencji Freestyle , ale rozegrano rezerwową konkurencje bardzo słabowiatrową , nigdzie i nigdy nie zapisaną w programie zawodów kite'owych a zawsze rozgrywaną , to >> Wake !?! . Tym razem to były zawody tylko dla zawodników bo odbyły się na tyle daleko od brzegu że bez wspomagania optycznego niewiele można było zobaczyć a jeszcze pod słońce trzeba było oczy mrużyć ! ;) wyniki nieoficjalne to ... od pierwszego Słoik duży , Murphy , Księciu , Majkel , Borsuk , Kociak podobno szósty ....Fotek z wakeu szukajcie na stronach organizatorów SURFestivalu ;) a ja dzisiaj zapraszam na małą News - Photos z miejsc na SURFestivalu ciepłych czasami gorących :)) , i jest to tylko zapowiedz foto relacji z imprezy w Chałupach !!!

___________________________________________
NEWS -- 15.06.2006


Po kilku mocno słonecznych i mocno ciepłych dniach , z nadejściem długiego weekendu dobra pogoda zrobiła sobie chwile przerwy . Czwartkowy świąteczny dzień i pierwszy dzień SURFestivalu rozpoczął się zachmurzonym niebem z lekkim opadem i wiatrem ok. 13W wiejącym z NE . Co znaczy taki kierunek wiatru na półwyspie .... od strony morza centralnie w brzeg , od strony zatoki ?? pływanie kilka..set metrów od brzegu , albo jeszcze dalej :) . Na skippers meeting ustalono że zawody kite'owe jak i windsurfingowy FREESTYLE odbędą się od strony morza !!! Ale by dobrze popływać na morzu to musi dobrze dowiewać ... niestety dobrze nie dowiewało ale falki z biegiem czasu rozbudowały się do całkiem pokaźnych fal ;) niektórym zawodnikom dając trochę radości i przyjemności innym dramatycznych chwil i strat w sprzęcie ! . Po południu gdy wiatr nie chciał się rozwiać nad morzem , przeniesiono zawody kiteowe na zatoke i w słonecznejmało wietrznej pogodzie rozegrano kite'ową konkurencje best trick ... kilka kilometrów od brzegu :)) to jest bardziej pod brzegiem okolic Pucka :) gdzie do wiatru NE dokładała się jeszcze BRYZA ! W przygotowaniu fotorelacja z SURFestivalu ... a na szybko , mała News - Photos z dzisiejszego dnia , a w niej kilka dramatycznych windsurfingowych fot i kilka kite'owych. kod0608

___________________________________________
NEWS -- 10.06.2006


Nareszczie !!! po długiej zimnej wiośnie , chwilę przed poczštkiem lata w końcu nadchodzi ciepło !! ... pierwsze plażowe ręczniki i gołe torsy pojawiły się właśnie na obrazie z kamery w Rewie :)) Patrząc daleko w przód na prognozy , to będzie ciepło ... co raz dłużej i bardziej ciepło i co raz dłużej bezwietrznie , aż w końcu do obrzydzenia ciepło i bezwietrznie ?!?! ...... prawdopodobnie?!?! Jedyna nasza nadzieja na utrzymanie równowagi psych.. w najbliższym czasie to BRYZA która powinna powiewać w Rewa z NE w ciepłe słoneczne dni !!!.
W co się bawić ... w co się bawić , jak wiać nie będzie ?! Już za kilka dni, w kolejny polski długi weekend w Chałupach , odbędzie się w dniach 15 do 18 czerwca --- SURFestival 2006 --- a w nim ... oto co nas czeka w tym roku: duża liczba wystawców sprzętu, zawody windsurfingowe i kitesurfingowe, imprezy promocyjne i towarzyszące, gwiazdy windsurfingu oraz gwiazdy kitesurfingu , wieczorne imprezy "After Party"... a wszystko w ciepłej , słonecznej i ciekawe czy wietrznej pogodzie ... ale na Allegro CUP - Formula Windsurfing - Puchar Polski , na pewno wystarczy:))
Zainteresowanych imprezą odsyłam na strone www.surfestival.org
Oczywiście kamera KiteRewa.pl na imprezie będzie i dla ogladaczy strony , trochę fotek windsurf & kitesurf & partysurf & beach :) napstryka !!

___________________________________________
NEWS -- 06.06.2006


Czy wszyscy napływani ??? dobrze obstawiając localne spoty , to można było od soboty do dzisiaj całkiem dobrze na kiepskiej prognozie popływać !! :) co prawda północny wiatr do przyjemnych nie należy , bo zimny i jakiś taki osłabiony ;) ... ale powiewało . Nadchodzące dni zapowiadają że będą przyrastać w temperature powietrza !!! co i wodzie dobrze zrobi ! ale niestety z wiatrem może być dużo gorzej ... bo podobno przestanie wiać ?!? . Jak wiać nie będzie , to zawsze można zaglądnąć do < News - Photos > w tym News i jeszcze raz poogladać fotki z imprezy >>>Quiksilver Kite Jam<<< , wejście do opsywania fot w < News - Photos > po wklepaniu hasła kod0607 , a instrukcja w News poniżej .

___________________________________________
NEWS -- 05.06.2006


Pracowicie i w wietrznej pogodzie , niektórzy spędzili miniony weekend na półwyspie ... co , gdzie i jak w fotorelacji.... Quiksilver kite Jam !!! :))

___________________________________________
NEWS -- 02.06.2006


Przełom miesięcy to dobry czas na podsumowanie statystyk strony na której się spotykamy , a jest się czym pochwalić !! :)) . W przeciągu minionego roku stronka , ze skromnej domowej , dzieki zaangażowaniu i pracy wielu osób na spotach :)) i przy komputerze , utworzyła się w fale wodnych , lodowych i plażowych localnych kite & surf informacji ! , a fakty statystyczne są takie ... w miesiącu maju 05' zanotowano odsłon strony ok. 84.000 razy , w maju 06'ok. 1.360.000 razy... to wzrost ok. 1.500 % >> w miesiącu maju 05' zanotowano na stronie 2.275 wizyt , w miesiącu maju 06' 13.033 wizyt ... to wzrost ok. 500 % >> w miesiacu maju 05' transwer wykonany to 2,4GB , w miesiącu maju 06' 28,0GB ... to wzrost ok. 1.000 % .........
... pozostaje mi tylko jeszcze raz , podziękować wszystkim zaangażowanym w budowe "fali kite & surf localnych informacji" !! :))

___________________________________________
NEWS -- 02.06.2006


Bez wiatru , bez plażowej temperatury powietrza i wody , wita nas kolejny miesąc roku 2006 ... czerwiec , a to już miesiąc , lata !!! , a jak lato , to wiadomo że pora ropocząc imprezy Kite & surf. Właśnie na "Chałupy III" zaczyna się pierwsza KITE'owa impreza >>>Quiksilver Kite Jam<<< , może powieje w czasie trwania zawodów to zobaczymy wyczyny naszych kiterek i kiterów na polskiej wodzie ;))
Oczywiście kamera KiteRewa.pl na imprezie będzie i trochę fotek napstryka !!

___________________________________________
NEWS -- 31.05.2006


Co w minionym weekendzie było napływane , to nasze !! . Można było się spodziewać że po dobrym wianiu nastapi 'chwila' mało wietrznej pogody , a jak 'chwila' będzie długo trwać , to się w najbliższych dniach przekonamy !?!?
Może się zdarzyć że bezwietrzna słoneczna pogoda dłużej potrwa , to może władze gminy wybiorą się na spacer po rewskiej plaży , a potykając się o zalegajace tam śmieci , poczują się jak turyści odwiedzający Rewe i nie tylko pod nosem , wyrażą swoje zdanie o gospodarzach tego pięknego , unikalnego zakątka ziemi !?!?!
W dzisiejszym "News - Photos" dołączonym do news'a , kilka mix fotek zrobionych w różnych miejscach , w różnym czasie , ale chyba szkoda by w koszu wylądowały ;) , w końcu to zawsze kogoś foto historia , szczególnie po długich latach ... cenna ! . Jeśli masz ochotę opisać swoje zdjęcie .... albo zdjęcie kolegi , co zawsze łatwiej się opisuje :)) to korzystaj z hasła "kod0606" do dzisiejszej "News - Photos"
Zaopiekowałem się w piątek leżącym w Rewie trapezem ... po opisaniu zguby ... do odbioru !!!

___________________________________________
NEWS -- 28.05.2006


Hoo hoo ... tak udanego , wietrznego weekendu jeszcze w tym roku nie mieliśmy ! :) można się było napływać na małych zestawach kite'owych i surf'owych . Szczególnie dzisiejszy popołudniowy niedzielny wiatr , z chmurami i deszczem , który po krążeniu po Róży Wiatrów w końcu mocno i porywiście zawiał z W a potem z NW , spowodował spory ruch na spotach w Rewie i nad Bałtykiem :) ... no bo jak przepuścić taką wietrzną okazje do popływania !! :)
Z dzisiejszego pływania w Rewie fot nie będzie ... bo sam powalczyłem trochę z wiatrem ,a w takiej pochmurnej deszczowej pogodzie i tak niewiele by wyszło , ale zapraszam do obejrzenia fot z sobotniego wyjazdu Kite Rewa Team'u na Morze do Lubiatowa , gdzie było jeszcze słonecznie .
Hasło do dzisiejszej kite'owej galerii < News - Photos > to " kod0605 ".

___________________________________________
NEWS -- 27.05.2006


Kolejny weekend i kolejne wietrzne niespodzianki :)) a że weekend zaczyna się w piątki więc pierwsza niespodzianka nadeszła właśnie w piatek .... z prognozowanego 4B chłodnego wiatru zrobiło się w Rewie w porywach do 7B zimnego wiatru !! ... wystajace z pianki członki ;) meldowały , że popołudniu odczuwalna temp spadła chyba w okolice 0C !!! piankowe czapy do pływania i wełniane po pływaniu były chętnie używane ! . Piątkowa kite & windsurfingowa < News - Photos > została napstrykana na "Localeskiej Plaży" w Rewie , gdzie od wczesnego rana polatać i popływać przybywali localni kiterzy .... a za nimi localni windsurferzy :)) .....
Hasło do dzisiejszej galerii to "kod0604", instrukcja jak się podpisać zdjęcia w news poniżej.... no i dzięki za aktywność :)) !!

___________________________________________
NEWS -- 21.05.2006


Na szczęście w niedzielny dzień nie trzeba było wyjeźdzać z Rewy w poszukiwaniu SW wiatru , bo wiatr wykręcił do zachodniego i można Było w Rewce całkiem dobrze popływać !!! :) , a pierwsi windsurferzy pomimo deszczu już dość wcześnie rano zawitali do Rewy !! . Wiosna tego roku , nie należy do najcieplejszych i najwietrzniejszych ... zobaczymy co będzie dalej ???

Przypominam ... to jest strona również o Tobie jeśli znalazłeś się na focie w Galerii < News - Photos > w tym News'ie! mam nadzieje że znajdziesz chwilę czasu by odpowiedni opis znalazł się pod Twoim zdjęciem !!!
Na wybranej stronie ze zdjęciem w lewym dolnym rogu jest " edit " , klikasz , wchodzisz i wpisujesz dla tej galerii hasło ..... i " wyślij " , otwiera się dostęp do opisów z wybranej strony , pod wybranym zdjęciem wymazujesz istniejącą nazwe pliku i dokonujesz własnego opisu , następnie zapisujesz klikając na " wyślij " w dolnym prawym rogu strony ... hasło do dzisiejszej < News - Photos > to kod0603

___________________________________________
NEWS -- 19.05.2006


I mamy kolejny weekend ... po dobrych prognozach z początku tygodnia pozostało już tylko trochę wiatru na sobotni poranek i sporo deszczu z wiatrem w niedzielny dzień ;( . Niestety trzeba będzie wyjechać z Rewy , w poszukiwaniu dobrego miejsca do pływania na SW wietrze ???

___________________________________________
NEWS -- 16.05.2006


Wracając jeszcze do niedzielnego pływania... to nie tylko dobre pływanie było w Rewie. Duża grupa localeskich WS gościła w Karwi inna w Lubiatowie, ale najdalszą podróż w poszukiwaniu odpowiednich warunków do pływania odbył Zamiejscowy Odział Lokaleski WS/KS z siedzibą w Olsztynie a gdzie byli i jak było... w relacji Tomka :)
cze,
pooglądąłem zdjecia z niedzieli w rewce... tłoczno ,wietrznie, lansersko...fajnie no i ta koszula.. hawajska?????????!!!!!!!!!!!!!!!! nasz Zamiejscowy Odział Lokaleski WS/KS z siedzibą w Olsztynie wybrał troszkę inną lokalizacje. Wyjazd do Łeby był strzałem w 10. Pierwsze w tym roku pływanie po otwartym morzu zaliczone!!! WS w składzie: Tomek O. (Osowski), Tomek K. (Koper), Piotrek K. (Konopka) poszalał na Zaglach od 4,2 - 5,0 na ulubionych "łejwuweczkach" KS w składzie: ja poszalał najpierw na 14Rino ( debiut w powietrzu trochę na siłe bo nie mogłem się opanować przed testowaniem nowej zabawki) z godzinke a potem już do końca dnia i sił na 9 Takoon (ale to radocha te małe skubańce) 15 stopni powietrze, woda? ale zaskakująco ciepła (chłopaki pozdejmowali buciki po pierwszej sesyjce...), bez jednej chmurki na niebie (heban zapewniony), fali trochę zabrakło ale parę falek dało sie złapać, przybój bezproblemowy (zrobił się kanał wzdłuż plaży z płaską woda (ci co jeżdżą do łeby wiedzą o co chodzi, widzać na zdjęciu również) w sumie hawaje... prognoza z wiatrem z zachodu nie zawiodła Zdjęcia poniżej jak zwykle z telefonu (następnym razem zabierzemy coś lepszego) ale uśmiech Siwego to cały komentarz do wczorajszego dnia.
Na koniec dwa zdania od pan Dozorcy z kempingu przy agadosie:
1. Był to juz jeden z deską ale popatrzył, popatrzył (a może popatrzał, popatrzał) i pojechał
2. Kibel zamkniety ale możecie sikac miedzy domkami...nikogo nie ma
Czyżbyśmy byli tu pierwsi w tym roku? POzdrawiam i do zobaczenia gdzieś! na wodzie Tomek .B


___________________________________________
NEWS -- 15.05.2006


Myślę że wiele osób zostało zaskoczonych wietrzną pogodą w dniu wczorajszym , z tego większość mniej miło i mniejszość bardziej miło :)) osobiście byłem w tej mniejszej grupie bardziej miło zaskoczonej ;) . Nie było ciepło hawajsko , ale bardzo wietrzne szarpiąco z W do 15 m/s i bardzo słonecznie przy temperatyrze powietrza ok. +10C . Najwiekszy ruch KITE & WIND surfingowy panował po stronie zawietrznej cypla , na płaskiej i łatwej wodzie do lanspływania ;) , tylko silna localeska grupa walczyła z wiatrem i zafalowaniem po stronie nawietrznej cypla ;)) Kilka fotek z lanspływania ;) zrobionych w przerwie pływania i kilka przez Majkela , pod zdjęciem w news'ie .

Hasło do dzisiejszej galerii < News - Photos > to " kod0602 ", instrukcja jak się podpisać pod własnymi zdjęciami w news poniżej z dnia 14.05.06 ... czy się uda ???

___________________________________________
NEWS -- 14.05.2006


Ze słabej prognozy na piątek ... bez szukania na mapach meteo , wystarczyło przyjechać tylko do Rewa na MEGA dobre pływanie !! :) Najlepszy wiatr powiał z W od godz 13 i niestety po godz 17 się wywiał :( , ale co to było za pływanie .... pierwsze prawdziwie hawajskie , w wodzie o temp już bardzo przyjemnej , w gorącym wiatrze jak na Maj o temp +23C i sile 8 - 12 m/s :)) . Localeska grupa Windsurf wybrała się nad morze do Karwi by rozpocząć tam morski sezon , ale jak donieśli , zabrakło tej właśnie temperaturowej przyjemnośći ... woda jeszcze zimna poniżej +10C a wiejący wiatr z nad morza w bardzo podobnej temperaturze !! ... :(( Pod fotką spora galeria z końcówki piątkowego Surf & Kite pływania w Rewa przy localeskiej Wind & Kite surfingowej plaży , z końcówki pływania ... bo sam z przyjemnością trzy godz w wodzie siedziałem :) !!!
Dzisiaj na niedziele jest dobra prognoza wiatrowa ... ale to oczywiście jeszcze nie znaczy , że będzie dobre dzisiaj pływanie ??!!

No koledzy !!! koniec z biernym przeglądaniem fot ... to jest strona również o Tobie jeśli znalazłeś się na focie w Galerii < News - Photos > w tym News'ie! mam nadzieje że znajdziesz chwilę czasu by odpowiedni opis znalazł się pod Twoim zdjęciem !!!
Na wybranej stronie ze zdjęciem w lewym dolnym rogu jest " edit " , klikasz , wchodzisz i wpisujesz dla tej galerii hasło " kod0601 " i " wyślij " , otwiera Ci się dostęp do opisów z wybranej strony , pod wybranym zdjęciem wymazujesz istniejącą nazwe pliku i dokonujesz własnego opisu najlepiej z własnym podpisem , następnie zapisujesz klikając na " wyślij " w dolnym prawym rogu strony ... mam nadzieję , że to się uda ?? ... musi się udać !!!!!!

___________________________________________
NEWS -- 12.05.2006


Z nadejściem weekendu , zmienił się kierunek wiatru na zachodni , to znaczy że może powieje z frontu ... ?! Ale że front słabiutki to i wiaterek może nie przynieść oczekiwanej przyjemności pływania w Rewie :( ale szukając wiatru na mapach meteo , w okolicy będzie można znaleść bardziej wietrzne miejsce !!! :)

___________________________________________
NEWS -- 09.05.2006


A Bryza wieje i wieje ... raz mocniej , raz słabiej . Ostatnio zmieniła trochę kierunek i słabiej powiewa z N , tylko localeska młodzież na dużych zestawach , może sobie swobodnie pływać i latać , ale ... już niedługo !!! . Muszą w końcu nadejść wietrzne zachodnie fronty , i wtedy zacznie się konkretne pływanie :) Kolejna czerwono słoneczna mała galeria fot z dnia wczorajszego ... myśląc daleko w przód , to bedzie co oglądać w długie zimowe wieczory :)

___________________________________________
NEWS -- 07.05.2006


Od wczesnego rana na windsurfowej localeskiej plazy pod WebCam trawją przygotowania do pływania ?!?! No nie dziwię się desperacji kolegów WINDsurf . W ostatnim czasie posiadacze tylko mega dużych zestawów i cierpliwi w oczekiwaniu na wiatr mogli sobie popływać razem z KITEsurfami na wiczornych Bryzach , czy dzisiaj pogoda będzie łaskawa i powieje dla wszystkich ???
W oczekiwaniu na dzisiejsze pływanie jeszcze krótkie clipy Majkela i Krystiana , z wczorajszego pływania do póżnych godzin wieczornych :) gdy już foty nie wychodziły , ale wychodziły jeszcze clipy filmowe ! :)

___________________________________________
NEWS -- 07.05.2006


Po dniu przerwy w wianiu , termiczny wiatr " Bryza " do Rewy powrócił :)) . Pływanie było w słońcu i ciepłym wietrze !! , aż dziwne jaki dzisiaj był ciepły i równy wiatr , z północnego wschodu ?!? Dobrze wiało od godz 18 ... pływanie skończyło się o godz 21 , kiedy już dawno słońce zaszło :)) Na cyplu tłoku dzisiaj nie było , localny squad miał dzisiaj dużą swobode na wodzie :). W zachodzącym słońcu News - Photos pod zdjęciem >>> Prognozy na jutro ... ?? coś wiecie ??
Jeśli nie życzysz sobie , by Twoja osoba była na zamieszczonych zdjeciach , to powiadom mnie !!

___________________________________________
NEWS -- 05.05.2006


Nasza rewska bryza , przez ostatnie dni chyba kumulowała swoją moc , by wczoraj dmuchnąć z całą siłą z NE :)) Sporo ludzi od KITE'owania zawitało na rewski cypel , Localesów i gości z półwyspu :) Delikatne pływanie zaczeło się po godz 16 , rozwiewało się ... rozwiewało , by przy zachodzącym słońcu osiągnąć siłe ??? ... 10 m/s !!! . Sporo fot udało się napstrykać ... mam nadzieje że większość z pływających się odnajdzie ;) , duża galeria jeszcze w obróbce , ale zapraszam do News - Photos pod zdjęciem na mały wstęp !! :))
F 11 ... swietnie działa !!

___________________________________________
NEWS -- 03.05.2006


Ufff... koniec ! długiego weekendu i Huuura , bo początek powiewania wiatru " Bryza " z północnego wschodu :)) . Dzisiaj nie było rewelacji wiatrowej , ale od godz 17 do 19 można było trochę się poślizgać w Rewie , kolejne dni a raczej późne popołudnia będą w Rewce świetnym miejscem do popływania właśnie ma Bryzie !!! jest prognoza że bedzie wiało do 4B !!! a to już jest warte drogi po pracy , tym bardziej że dzień jest już bardzo długi a z wiatrem będzie mocno świeciło słońce no i temperatura na razie powietrza będzie wyraźnie wiosenna , dużo ponad +10C !! . Kilka fot z pływania w małej galerii pod zdjęciem z boku , a foty z plaży :) w FOTObeach


___________________________________________
NEWS -- 02.05.2006


W oczekiwaniu na wiatr... mała galeria fot z dobrego pływania KITE & WIND na Małym Morzu w kwietniu, tak niedawno!? :))... co za męczący bezwietrzny weekend :(... ...ale już niedługo!!!.
Korzystaj z F11... wcisnąć na klawiaturze i powinna być większosc bez suwaków!!!

___________________________________________
NEWS -- 02.05.2006


Kolejny dzień ... kolejny wolny .... kolejne nadzieje że zawieje ??? no jeśli nie dzisiaj , to może jutro ??? . Wczoraj wspomniałem że ... wiało ... dobrze !!! ... relacja Tomka B z Olsztyna :
cze no to daliśmy czadu. wyjazd z olsztyna trochę sie opóźnił i po telefonie od Ciebie że jesteście w Krynicy Morkskiej wraz z meldunkiem że jest wiatr, na ostatnim zakręcie przed końcem miasta chwilę debatowaliśmy czy jechać na wschód czy zachód. w końcu zostałem przegłosowany i pojechaliśmy na wschód. I dobrze bo zaliczyliśmy dzień z gatunku : niemożliwe a jednak. Wiatr 4-5 (jak spod chmurki dmuchnęło to może jeszcze troche) wiejący jak z odkurzacza, słoneczko, 15 stopni ciepła, woda bez rewelacji ale co to dla nas , was starych wilków morskich. Miejscówka to Dziubiele na brzegu jeziora śniardwy ale zaręczam że ci którzy pogardliwie w tym momencie wydymają wargi mogliby się solidnie zdziwić. To nie jest małe jezioro i warunki tam to nie popierdułka. W sumie od 11-13 na 18m2 (za dużo ale jeszce dużo siły), od 13-16 na 12m2 (wyrywane od piotrka K, bo ja jeszce nowej 12 nie mam). Jeszce raz okazało się, że trzeba zabierać ze sobą cały sprzęt (9m2 zostało w domu o kto wie czy by nie dało rady). Miałeś nosa z wyczuciem gdzie będzie wiatr ale nie uwierzyłeś. Następnym razem jedź tam gdzie On cie wiedzie. Zdjęcia oczywiście nie wyszły (telefon nie służy do tego) ale pewnie foto i komentarze będą na forum windsurfingowym bo chłopaków WS trochę przyjechało. pozdro tomekB
no tak , na jeziorze , wiatr wiejący jak z odkurzacza ... zdarza się raz na sto lat !?!?! ... chyba mogłem się pomylić ? ;( , ale to ostatni raz !!!

___________________________________________
NEWS -- 01.05.2006


Dla cierpliwych dzisiaj zawiało !!! to dla tych , którzy rano wstali i byli we własciwym miejscu :( , zawsze dędą mogli powiedziec że w dluuugi majowy weekend się pływało !! ;).
Po dwóch dniach deszczu w Rewie wyszło trochę słońca i temp powietrza łaskawie wychyliła się ponad ... +10C :o ! Marny ten weekend w Rewie i na Półwyspie... a tak niedaleko na Mazurach , konkretnie na Śniardwach... słońce świeci , wiatr wieje , już od soboty... jak donosi Tomasz z Olsztyna, dzisiaj na Śniardwach było : słońce ! , równy wiatr !!! 5 - 6B !!! z SE , temp powietrza +15C !!! Więcej już nic nie piszę... bo mogliśmy tam być :( >>> kilka fot z Rewa >>> 1 * 2 * 3 * 4 * 5 * 6 * 7 * 8 * 9 * 10 * 11

___________________________________________
NEWS -- 30.04.2006


I jest... i będzie.... dużo wolnego czasu, weekendowo świąteczny okres, niestety nie wykorzystamy na przyjemności... bo dla naszej przyjemności bardziej od wolnych dni jest konieczny WIATR!!! podejrzewam że łącza serwisów pogodowych są mocno rozgrzane w poszukiwaniu wiatru i słońca, ....niestety nie powieje... nie będzie przyjemności z pływania, ale zawsze można znaleść substytut przyjemnośći :) tu fantazja kol. jest mało ograniczona ;) a przecieki z konsekwencji "barowej pogody", na pewno dotrą na strony poczytnych mediów internetowych ;))
No właśnie... w przerwach między szukaniem wiatru :) popracowaliśmy trochę nad stroną i jeśli macie ochotę na chwile ciepływch wspomnień :) to zapraszam do Gallery na podstrone FOTObeach ... to co zobaczycie , to tylko mały fragment materiału który będzie tu sukcesywnie zamieszczany >>> polecam częste zaglądanie !! na FOTObeach :) mam nadzieje , ze poziom komentarzy nie bedzie mnie absorbowac do ich usuwania !!! ;)

___________________________________________
NEWS -- 24.04.2006


W Niedziele powtórka była !!! , nie wiało tak dobrze jak w sobotnie popołudnie ( to jeszcze foty zrobione przed dobrym wianiem , nadesłane przez Mac 1 * 2 * ), ale dla młodziaków ;) na 16 i 20 m było dobrze :) Po raz kolejny , Rewa była właściwym miejscem by tu właśnie przyjechać popływać polatać !! i spotkać się w KITE'erskim gronie :) foty >>>>>
Zostało już tylko kilka dni do długiego majowego weekendu , na pewno nie będzie to ciepła majówka ! no ... może trochę powieje ??? ,lecz temperatura powietrza tylko chwilami przekroczy +10C , a temperatura wody ..... musi jeszcze długo się grzać , by mieć ..... + 10C !!! dla nas ...localeskich kiterów isurferów , to normalka w takich warunkach pływać , ..... ale jak to przeżyją goście z Polski ??? ;)

___________________________________________
NEWS -- 22.04.2006


Co tu dużo pisać ...dzień zaliczony .Dobre pływanie w Rewie było od godz 17 !! kilku wytrwale czekających na wiatr surferów i ja samotny kiter ;) doczekaliśmy się zapowiadanego wiatru :) w/g mojego wodnego przelicznika to dowiewało do dobrej 5B :) z NE , było słonecznie , chłodno , ale bardzo dobrze równo wiało ! można było robic spore górki ! na obrazie z kamery jestem tylko małym punktem powyżej cypla , pomimo że wiało stosunkowo krótko , to falki na dużej zatoce były bardzo przyjemne :) . Czy jutro w Niedziele będzie powtórka ???

___________________________________________
NEWS -- 22.04.2006


Po świętach pozostało już tylko wspomnienie ...
jak i po wczorajszej udanej imprezie Kite & Surf & Babe ;)) w Mandarynce .
Przed nami kolejny wietrzny weekend z wiatrem z E i ES , już teraz haczącym w Pucku o 5B !, po południu ma być tak samo ... albo jeszcze lepiej , bo ma być równy wschodni ale jeszcze chłodny wiatr i słońce , które załatwi problem nie za wysokiej dzisiaj temperatury powietrza ! Mie muszę chyba przypominac ...że REWA przy wietrze z E jest najlepszym miejscem do pływania Kite & Surf :) ... do wody !!!

___________________________________________
NEWS -- 18.04.2006


Ładne wietrzne Świeta wielkanocne ... w tym roku mieliśmy , piątek ... wiatr , sobota ... wiatr , niedziela ... dla rodziny , poniedziałek ... wiatr i słońce w Rewce po południu . Squad Mosty poczuł chyba ciepły powiew wiatru z południa bo w żaden sposób nie można było ich nakłonic do szybszego zwijania się z plaży ... !!! :) Pierwsza w tym roku plażowa galeria z Rewa ... i dalej zapowiedz foto relacji z wyjazdu na fale !!!
>>> ... podobno warto już szukac na majowy weekend ... wietrznej miejscówki ....

___________________________________________
NEWS -- 15.04.2006


Dywany wytrzepane ? okna umyte ? to już więcej dziewczynom w domu nie przeszkadzajcie !! , w przygotowaniu śwątecznych smakołyków :)
Jest dobra pogoda by wyskoczyć na kite'cika i deseczke ! bo wszystko rośnie !! .... ciasto w piekarniku , ciśnienie atmosferyczne ! - będzie słońce !!, siła wiatru z NW i tempetatura powietrza !:) i to jest najważniejsze wiatr , słońce i temperatura powietrza od ok.+ 10 C! by przyjemność pływania ...... była przyjemnością !?!? Na razie wieje dość mocno do 15m/s tj. ok 30w ... ale po południu wiatr ma słabnąć ale temp. odczuwalna >> rosnąć !!... bedzie ciepło ... świątecznie :)
Pozdrowienia dla dziewczyn nałogowców , uzależnionych od wiatru :) !! ...które dzisiaj pewnie wytrwale walczą z wiatrem ... przeciągu , z pod okapu kuchennego :)
Wszystkim ... Radosnych Świąt Wielkanocnych życzę :)

___________________________________________
NEWS -- 14.04.2006


Świąteczny weekend za kilka godzin będzie już dla wszystkich , ale niektórzy już go rozpoczeli ... pierwszy zestaw WINDsurfingowy jest już na spocie Rewa !!! Prognozy dla pomorza na dzisiejszy i jutrzejszy dzień są wietrzne , ale z przechodzącego Bałtykiem frontu , można się spodziewać że zachodni wiatr będzie silniejszy od prognozowanego , szczególnie na plażach Bałtyku !!! . Pozostaje tylko jeszcze wybrać miejsce do pływania ??? . Dzisiaj drogi surferów mogą prowadzić na spoty : Rewa , Małe Morze , Karwia , Lubiatowo !!! taki mały dylemacik ... wybrać cieplejszą wode :) i słabszy wiatr ... czy silniejszy równiejszy wiatr i chłodniejszą wode ??!? :) .....
Jak już pisałem , remonty dróg trwają tu i tam , zapraszam do strony >> Maps << tam w pierwszych wersach jest instrukcja otwierająca mape , przedstawiającą jak najszybciej dotrzeć na Spot Rewa

___________________________________________
NEWS -- 12.04.2006


Już miałem palec nad " delete " by skasować pozostałą część materiału foto z otwarcia sezonu letniego na Małym Morzu ... dobrze że to był palec od lewej ręki ... bo palcem od prawej to byłoby już w koszu ... a tak na kolejny mało wietrzny dzień , jest kolejna , niemal ze śmieci wygrzebana mała galeria Kite & Wind z MM [ z tym nie wianiem , to chyba żartowałem ... na szczęście !! sobota ??]

___________________________________________
NEWS -- 11.04.2006


Galeria z otwarcia sezonu letniego '06 na Małym Morzu już jest do oglądania , nie wiem czy warto jeszcze reklamować , bo pewnie jako stali przeglądacze strony , galerie już wczoraj z Home ściągneliście ??! ale podpowiem Wam... że dziś jeszcze dorzuciłem trochę pikanterii ;) .....


___________________________________________
NEWS -- 09.04.2006


Przeglądałem do rana prognozy pogody tj. wiatrowe prognozy pogody ... kto wczoraj nie wykorzystał dnia na rozpoczecie sezonu letniego , to bedzie miał prawdopodobnie duży problem by to uczynić na naszych spotach ... w tym miesiącu !!! [ chyba żartuję ??? albo nie wiem co piszę !!! ]
Za oknem pochmurno i bezwietrznie , ale nowa galeria z dnia wczorajszego fota za fotą powstaje :) , a to kolejna już poukładana , mała odsłona tego co bedzie >>> 10 * 20 * 30 * 40 * 50 * 60 * 70 * 80 * 90 * 100
Nie wieje i długo wiać nie będzie .... więc dużo bedzie czasu , by galerie jaka niebawem powastanie spokojnie przejrzeć :)

___________________________________________
NEWS -- 08.04.2006


Dziś można było się poczuć jak w pełni sezonu :) .... popływać na prognozowanym wiatrze 3-4-5B , na Małe Morze ściagneła śnietanka 30% !! ( AdamS ) :) localnego KITEsurfingu i WINDsurfingu [ pół dzisiejszej śmietanki Kite'owej udało sie do pamiątkowej foty zebrac ;) ] oraz squad z oddziału WindKite'owego z Olsztyna :)) , i na pewno nie spodziewali sie że przyjdzie im dzisiaj psychicznie i fizycznie zmierzyć się z wiatrowym kaprysem natury, który zafundował wiaterek w przedziałe 0-7B !!!!! ......... do czasu złożenia galerii z dnia dzisiejszego kilka fot zapowiedzi !! 1 * 2 * 3 * 4

___________________________________________
NEWS -- 07.04.2006


Po lodzie i śniegu pozostało już tylko wspomnienie i oczywiście galerie fot i filmów do ogladania !! Kolejny weekend przed nami .... i to będzie dobry weekend... bo kolejny... 8 !!! wietrzny i ciepły... jak na kwiecień , ok +10C :) Zapowiadany jest wiatr z S i SW , przy tym kierunku spotykamy się oczywiście na pierwszyn campingu na półwyspie... Małe Morze.
Od dłuzszego czasu leży na serwerze filmik , niczym w archiwum X... z zeszłego roku ... z wiosenno letniego pływania w Rewie, w obsadzie: Niebrzydki , Morlov , AdamS , Majkiel , Dogi.... miłego wspominania i ogladania.
W minionym tygodniu poczyniliśmy szereg zmian na stronie a kolejne zmiany już są planowane, a wszysto by strona była czytelniejsza i łatwiejsza do odbioru i chętniej przez Was przeglądana!!! :)) Totalna przebudowa trwa w dziale MAPS... teraz łatwo bedzie dotrzeć w każdy zakątek świata i poczytać i zobaczyć czy warto tam pojechać... oczywiści najpierw ktoś tam musiał pojechać w pionierski wyjazd :), popływać napisać recenzje i przysłać nam do naniesiena na mape!! liczę na Was... bo ja wszędzie być nie mogę :((


___________________________________________
NEWS -- 02.04.2006


Wspomniane płynne przejście z sezonu zimowego na letni , nastapiło właśnie dzisiaj !!! , 5 kite'tów i 5 windsurfów na wodzie pływali do końca .... aż wiatr zgasł ok. godz 15 . Wczorajszy news to był oczywiście zainscenizowany kawał prima - aprilisowy !! ... to znaczy wszystko było jak na fotach , tylko w trosce o zdrowie oblatywacza tej śmigło-kołowej maszyny silnika nie odpaliliśmy :)) tak i prędkość jaką podałem była tylko teoretyczna :)) , jeśli ktoś jednak mocno uwierzył , to serdecznie za rozczarowanie przepraszam. Dzisiaj trzeba było wczesnie wstać by skorzystać z super pogody , ok godz 11 dowiewało do 5B !! z W przy słonecznej pogodzie !. Mosty Squad zameldowal się zaraz po nas , z tym że oni na wode .... my jeszcze nie :? i tu trzeba się przyznać do błędu .... trzeba było wodny sprzęt zabrać , bo warunki były naprawdę super . Psychologiczna bariera zimnej wody chyba wzieła góre , a niepotrzebnie , bo komisyjne zmierzona woda w zatoce termometrem Blekoty , kilka metrów od brzegu na głębokości ok 0,5 pod lustrem wody , miała temperature > + 8,5C < !!!,( niewiarygodne !?!? pamiętając że ubiegły tydzień ślizgaliśmy się jeszcze po lodzie na trasie MM - Puck ) , a temperatura powietrza w cieniu mierzona u Stasia wyniosła + 15 C !!! , to był piękny dzień !! i miło było spotkać po zimie , wielu znajomych po kajcie i desce :))
Zdjęcia z dzisiejszego pływania pod zamieszczoną obok fotą

___________________________________________
NEWS -- 01.04.2006


Kolejne rekordy ....!!!
Nie ma to jak płynne przejście z sezonu zimowego na letni, tydzień temu rekord trasy MM-Puck-MM dzisiaj rekord w mateczniku. Dziś po kilku mało udanych próbach zrywania świątecznych bazi na naszej Rewskiej łączce, postanowiliśmy zakosztować większej ilości adrenaliny. Poprosiliśmy kolegów glajciarzy o pożyczenie napędu do glajta i użyliśmy go jako napędu do wózka. Janusz przemienił się w demona szybkości osiągając w kolejnych biegach rekordową prędkosc 104 km/h !!!! . Problemy były jedynie z hamowaniem, jednakże odpowiednie buty o twardej podeszwie, zdały egzamin na wyboistej powierzchni nie licząc przydrożnych min. Prędkość mierzona była GPS-em Germina (pożyczoną od kolegów glajciarzy), którą rekordzista trzymał za pazuchą. Jutro na naszej stronie udostępnimy oficjalny odczyt trasy i osiągnięte prędkości.

___________________________________________
NEWS -- 28.03.2006


Wiosna w natarciu i pewnie szybko zacznie się pływanie !!! , ale zakończony sezon zimowy był na tyle intensywny że nie wszystkie tematy udało się na bieżąco prezentować . Dlatego dzisiaj zapraszam do obejrzenia kilku fot wykonanych i obrobionych w artystyczny sposób przez Michała Koszowskiego , a zrobionych MajkeLowi w jednym z najlepszych dni sezonu zimowego , 5 marca 06 na Małym Morzu 2 * 3 * 4 * 5

___________________________________________
NEWS -- 28.03.2006


Wracając jeszcze słowem do minionej niedzieli , to zamieszczam bardziej szczegółową relacje Janusza z KF z tego pamiętnego dnia , chyba ostatniego w minionym sezonie zimowym , bo patrząc na temperature za oknem .... +14C !!! :)) i prognozy na nadchodzący tydzień , to szybciej do wody wejdziemy niż na lodzie pojeździmy !!!
"No i rekord pobity-przez kogo, przez nas (Mariusza i mnie) i ustanowiny nowy. Rekord trasy MM-Puck-MM wynosi obecnie 20'25''. Prawdę mówiąc tydzień temu mierzyliśmy czas stoperem tylko w jedną stronę - ale też czas w szybszą stronę, był lepszy niż ostatnio. Tym razem udało mi się pokonać Mariusza, i na całej trasie różnica wyniosła 35 sekund. Dane statystyczne: - dzień startu 26-03-2006 - kierunek wiatru Pd-Wsch - siła wiatru 3-4 B - miejsce startu, brzeg zatoki przy recepcji kempingu na MM, dalej do głowek basenu żeglarskiego w Pucku i z powrotem meta na MM - czas przejazdu MM - Puck - MM 20'25'' - międzyczas przejazdu MM-Puck 11'21'' (tzn Puck-MM 9'04'') - sprzęt narty Head Cyber XP-60 - latawiec komorowy FS Speed 13 m2 komentarz: w jedną i drugą stronę udało się trasę przebyć na jedym halsie, pomiar czasu odbył się stoperem na całej trasie MM -Puck-MM. Warunki na zatoce bardzo dobre, grubość lodu mierzona w dzień poprzedni w trzech miejscach koło Pucka. Po wyrąbaniu około 20 cm i braku wody, dałem sobie spokój.Lód średnio miękki, śnieg zalega na całej powierzchni. Tym razem wiatru było tylko nieco za dużo. Sprawdziłem na mapie, dystens ten w linii prostej wynosi 7kmx2=14 km czyli średnia wynosiła 41,14 km/h Rekordy powinno się ustalać na trasie tam i z powrotem, bo wtedy właśnie można wykazać cały swój kunszt żeglarski. Jazda w jedną stronę bardzo zależy od kierunku wiatru, ale to frajda i też polecam. W szybszą stronę średnia wynosiła 46,32 km/h p.s. Dziś chyba jechałem najszybciej w sezonie, oceniam prędkość miejscami na grubo powyżej 70 km/h. Było to 3/4 z wiatrem i zasuwało się zajebiście."

___________________________________________
NEWS -- 26.03.2006


Słońcem i wiatrem do mocnych 4B , zakończył się sezon zimowy na Małym Morzu . Kolejny wietrzny weekend ... 6 !!! bez przerwy !!! . Sezon na SnowKite'cie 05/06 był naprawdę w tym roku wyjątkowy , dopisała zimowa pogoda , dołączyła spora grupa nowych snowkiterów , poziom ... szczególnie latania bardzo się podniósł :))) ,a wszystko do obejrzenia w bogato ilustowanych relacjach , na tej stronie !!!
Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity ... sprzyjajacy wiatr z SE stworzył bardzo dobre warunki do kolejnej próby uzyskania dobrego wyniku przejazdu na nartach na trasie MM - Puck - MM . Mój nowy czas to 21 min , nowy czas Janusza 20 min 20 sek !!! ( zapomniałem nasmarować narty :(( ) Gdy my dzień na MM kończylismy , w najlepsze bawili się jeszcze Gregi i Sebastian z Pucka , oczywiście znalazłem chwilę czasu by upamiętnić na foto , ich snowkite'owe wyczyny na MM !!! :)) 1 * 2 * 3 * 4 * 5 * 6 * 7 * 8 * 9

___________________________________________
NEWS -- 25.03.2006


Doczekaliśmy kolejnego weekendu ... bez wątpienia zimowego , ale to już ostatni zimowy w tym sezonie !!! Oczekiwana wiosna nadchodzi , nasuwa się pytanie jak poradzi sobie z zalegajacą na zatoce grubą pokrywą lodowa ..... najblizsze dni pokażą jaka nadchodząca wiosna jest mocna ?!?!
Do ostatniego dnia wykorzystujemy możliwość pojeżdzenia i polatania na Zatoce , piątkowy i dzisiejszy dzień spędziliśmy z Januszem na spocie za Puckiem przy drodze do Władka . Śniegu na lodzie niewiele , więc testujemy nowy sprzęt wymyślony i skonstruowany przez Janusza ...... ale to już Janusz da odpowiedni tekst do swego wynalazku !!! pozwolę sobie tylko na zamieszczenie pierwszego zdjęcia z jazdy testowej Janusza !! :))

___________________________________________
NEWS -- 18.03.2006


Nieuchronnie zbliża się koniec sezonu SnowKite ... dla MajkeLa > Michała to na pewno był sezon przełomowy , zaczeło się od prostych podskoków z hopy , a kończy na wysokich lotach i złożonych ewolucjach oldschool w powietrzu oraz trikach newschool ... które prezentowane były na tej stronie w obrazie i filmie !! Zwieńczeniem osiągnięć sezonu SnowKite dla MajkeLa na pewno jest wykonanie nowego triku oldschool który nazwał SNEAK OUT , ... a o co chodzi ??? do obejrzenia na zamieszczonej focie .

___________________________________________
NEWS -- 18.03.2006


Prawdopodobnie kolejny weekend będzie SUPER !!! , to już kolejny >>> 5 !!! nieprzerwanie , gdy wieje w sobote i niedziele :)) Na dziś prognozy wiatru nie ma , ale jak pokazuje stacja meteo w Pucku od rana wieje do 4B ! , a prognoza jest na rozwiewanie :) , na niedziele jest bardzo dobra prognoza , żyjmy nadzieją że i taka pogoda będzie :) Jedyny problem na zatoce to ... śnieg , który pod wpływem mocnego marcowego słońca po prostu znika > Puck , odsłaniając goły lód , jest jednak szansa że na MM gdzie było sporo śniegu , jeszcze trochę na dziś i jutro pozostało :)) , oczywiscie jak by co !?!?!.... to mamy jeszcze Osuszyno i Tuchomek :))!!!

___________________________________________
NEWS -- 17.03.2006


Kolejny zimowy .... przedwiosenny weekend rozpoczęty :)) przy Pucku .... i niestety już po lodzie . Słońce już ma moc !! , jeszcze tydzień temu , zalegający na lodzie śnieg ..odparował :) i można zobaczyć po czm się chodzi i jeździ !!! , jest jeszcze bezpiecznie , zrobiony przy hopach wykop lodu miał jeszcze 25cm grubośći !! to sporo !!. Na piątkowe latanie do Pucka wybraliśmy sie zimowo aktywną częścią Kite Rewa Team'u :) Z powodu prac drogowych w Rumi dojechaliśmy dopiero po godz 17 ,chłopaki trochę pojeździli i polatali 1 * 2 * 3 * 4 * 5 * 6 * 7 , a wyjechaliśmy po 19 , jak już było całkiem ciemno :) 8 * 9 Ciekawe jakie wiatry przyniesie sobotni i niedzielny dzień , prognozy są niejednoznaczne !?!?!

___________________________________________
NEWS -- 16.03.2006


A im bliżej weekendu tym prognozy coraz bardziej plażowe :)) i możliwe że zamiast latajacych kiterów ... następna galeria będzie np. o latających ptakach :(( Na szczęście z minionego weekendu pozostało jeszcze trochę do opublikowania . Ostatnia galeria "SnowKite - Puck 2006.03.11 " zakończyła się zdjeciem na którym Majkiel niby jest podczepiony do wielkich rozmiarów kite'a ... nie był to kite , tylko glajt pilotowany przez Roberta ze Szkoły Paralotniowej "Klif" a następne foty obrazują jak Majkel na nartach , był ciągnięty przez lecącego glajta . Podobno to pierwsze takie połączenie SKIglajtowe udokumentowane w Polsce , a może i nie tylko !!!?

___________________________________________
NEWS -- 16.03.2006


Nie wiem czy Blekota wyprawiał modły o lepszą niedziele .... ale niedziela była dużooooo lepsza od soboty , fotki z niedzielnego latania do obejrzenia na www.blekota.com.pl :)) Ja korzystając z kontuzji MajkeLa , którą nabył podczas sobotniego latania , pojeździłem sobie ostro , no może nie tak ostro jak polatał sobie Tomasz z Localeskiego Odzdziału z Olsztyna , który specjalnie na dobre polatanie przejechał 200 + 200 km !!! :)) , ale jak po lataniu powiedział " było warto , i za tydzień znów jestem na zatoce " . Jak się nabywa kontuzje na lodzie do obejrzenia w filmie !!! ( kto jeszcze nie ściągnął ze strony home ???!! ) , na szczęście wszystko jest już dobrze i wypatrujemy już zbliżającego się weekendu :))

___________________________________________
NEWS -- 11.03.2006


Sobota ... co za dzień ..... wiatr wiał , ale za silnie , było qurk... cholernie za zimno , było lodowo qurka chol ... twardo i sniegu za mało , było buro i ponuro , bo słońce nie świeciło i ten tłum na spocie .....i na dodatek ... te beznadziejne foty SnowKite - Puck 2006.03.11 ... Nie będę prosił Blekoty o modły , za jutrzejszy lepszy dzień ....... jest nieskuteczny !!! :))

___________________________________________
NEWS -- 09.03.2006


No no.... dobrze że zapowiadanego sztormiku w weekend nie będzie !!! ale wiatru i tak nie zabraknie . prognoza jest bardzo dobra 4-5B w sobote i niedziele i miejmy nadzieje że taka prognoza w taką pogode się przekształci !!!
zapowiadana galeria z latania w zeszłą niedziele już jest do ogladania :))
Nadchodzacy weekend ( piątek , weekendu początek ) z wiatrem z NE prawdopodobnie spędzimy w Pucku , jeśli mocniej powieje to może jeszcze Osuszyo bedzie oblatywane ?!?!

___________________________________________
NEWS -- 08.03.2006


8 MARCA .... dzień mroźny ale słoneczny .... serdeczne życzenia i pozdrowienia dla dziewczyn , oglądających naszą strone :)) podejrzewam że zaglądając tu , nie oczekujecie kwiatów i czekoladek ... tylko mocnych wrażeń :) ... na dziś przygotowałem klip filmowy z latającym MajkeLem z ostatniej wysoko lotnej niedzieli !!

___________________________________________
NEWS -- 07.03.2006


SnowKite MM 2006.03.05 - mała galeria z niedzielnego latania juz tu do ogladania ...... a lata : MajkeL Janusz Arek ....

___________________________________________
NEWS -- 05.03.2006


Mogę śmiało powiedzieć że właśnie najlepszy weekend SnowKite'owy dla 3Miasto w tym sezonie własnie się skończył , oczywiscie dla tych którzy dobrze obstawili spoty w tych dwóch dniach :) . My obstawiliśmy w sobote - Małe Morze i w niedziele - Małe Morze , i to była podwójna wygrana z duzym bonusem właśnie dzisiaj w niedziele , gdzie w brew wszystkim prognozom wiało od rana do popołudnia 5B !! z SW a do tego dość zmienna pogoda , słońce , padajacy śnieg , dodawala dodatkowych wrażeń :) Dośc exstremalne warunki wiatrowe jak na zime , spowodowały sporą rotacje Snowkiciarzy wynikajacą z walki z wiatrem , tak więc jedni przyjeżdzali a inni wyjeźdzali ze spotu , ale łącznie było z 10 kite'tów w ciągu dnia , szkoda że kilku kol obstawiło tego dnia 3miejskie stawiki :(( i zabrakło ich na MM . Zebrałem sporo materiału foto & wideo i wkrótce będzie dodany do strony , a bedzie co ogladac !!! bo loty i triki , były naprawdę wysokiego lotu :)) !!! ( fotka jako zapowiedz wysokolotnej galerii)
Właśnie przegladałem najnowszą prognoze dla zatoki na przyszły weekend ....hmmmmmmm ... mały sztormik - mroźno - lodowo - śnieżny !!!!! się zapowiada .... ale to tylko prognoza , i to dość odległa .......
Foty z sobotniego latania juz sa w galerii do ogladania SnowKite Male Morze 2006.03.04

___________________________________________
NEWS -- 05.03.2006


Krótkie clipy filmowe z przygotowywanego filmu SnowKite MM 06' z sobotniego materiału ... lata Janusz a zaraz za Januszem ... lata MajkeL

___________________________________________
NEWS -- 04.03.2006


HA ha ha ... no i po co było się wpieniać na zapas , w temacie prognoz ?!?! Pojechaliśmy na MM , było bardzo przyjemnie , wiatr W ok 4B !! trochę słońca temp ok 0C , na lodzie ok 10 cm śniegu . Krążące ostatnio po necie informacje jakoby było już po lodzie na półwyspie były delikatnie mówiąc ... nieprawdziwe , przynajmniej w rejonie MM , Pucka , Chałup . Lód jest w świetnym stanie ponad 20 cm gruby bez pęknięć i odparzelisk , taki stan był dzisiaj , a uważam że przy tak mrożnej pogodzie utrzyma się w takim stanie jeszcze ... trochę . Wracając do kite'owego miłego dnia , materiał do produkcji został oczywiscie nagrany i po kawałku będzie udostępniany :))
Jutro Niedziela , w kilku miejscach prognozują że bedzie rano wiało z SW 5-4-3 B , jedziemy rano na MM

___________________________________________
NEWS -- 03.03.2006


Tak to jest z prognozami ... człowiek szuka , wertuje , analizuje , by rzetelnie podać co jutro , pojutrze będzie się działo z wiatrem ... a następnego dnia okazuje się że bedzie inaczej niż miało być !!... Róży wiatrów nie będzie i nie wiadomo jak u nas powieje :(( ... może się zdarzyć że bedziemy stać i wiatru nad zatoką wypatrywać , a w całej polsce wiać bedzie że miło :(( Ale z nadzieją na dobre polatanie , stawiamy się jutro w sobotę z Majkelem na MM lub pod Puckiem !!! Na stronie wejściowej zamieściłem zapowiadany filmik z Pucka ... mam nadzieje że uda się zebrać materiał jutro ... pojutrze na kolejną produkcje :))

___________________________________________
NEWS -- 02.03.2006


Pare dni mineło i kolejny weekend przed nami . Tak się dobrze składa że bedzie znowu wietrzny :)) wiatr ze wschodu z południa z zachodu i północy ... pełna Róża Wiatrów :) i najważniejsze ... będzie wiało na dobre latanie , do 5B !!! Jutro piątek , wiatr z południa ok 4B , jeśli się uda czasowo wyjechać na kite'a , to dobrym miejscem będzie Puck lub MM
Z ubiegłego weekendu jest już do obejrzenia galeria foto SnowKite Puck 2006.02.26 ... filmik też już jest w kompie lecz jakieś problemy pojawiły się z edycją na strone , bedę walczył :*

___________________________________________
NEWS -- 26.02.2006


W niedzielny poranek decyzja wyjazdu na kite'owanie została podjęta. Puck... jedyny problem że to był Spot , jeszcze w tym roku nie oblatywany , bo do tej pory na północne wiatry jeżdziło się do Rewy , ale wiadomo co z Rewą . Najwiecej obaw i zaptań było ... co z lodem , czy jest wystarczająco nośny ??? , na szczęście był , a na dodatek sprawdzony na grubość przez Janusza , pomiar wykazał 20cm lodu !!! Na szczęście nie trzeba było się martwić o inne czynniki udanego dnia :) słońce ...proszę bardzo , było :) temperatura ... bardzo przyjemna , ok -1C :) wiatr ... musiał wiać i wiał , ok 4B :) kierunek wiatru ... nie zaskoczył , z N :) .
No i sprawa najważniejsza ... było miło .. bardzo miło , bo zebrała się pokaźna grupa lokalnych SnowKiteSurferów , uznając że czynnikiem najważniejszym w Kite'cie jest wiatr :)) Janusz , Niebrzydki , Dogi , DjNoz , Blekota , AdamS , MajkeL , Piotr ja , i kilka nowych osób zawzięcie walczących ze sprzętem i wiatrem :) Bardziej lodowy Spot sprawiał oczywiste problemy kitesnowborderom i zdecydowanie mniejsze skikite'rom ... z Januszem , dzisiaj nikt nie mógł się równać w lotach !!! Tym razem jest mało zdjęć , ale na filmową relacje chyba warto będzie poczekać !!!

___________________________________________
NEWS -- 25.02.2006


Czy to możliwe by nad naszą gdańską zatoką , zima trzymała się dobrze do połowy marca ??? .... a może i dłużej ?? . Prognozy na najbliższe dwa tygodnie zapowiadają właśnie nieprzerwane mrozy dniem i nocą , no cóż , trzeba będzie jeszcze łyżwy ostrzyć i narty smarować , tym bardziej że już jutro się przydadzą . Wiatr 5-3B z N i słońce ... to może być... i na pewno będzie , bardzo dobry dzień na kite'owanie :)) Jak zwykle dylemat ... gdzie jechać ??? nad zatoke do Pucka gdzie wiatr równo wieje ale jest bardziej po lodzie czy na Kaszuby na Tuchomek lub Osuszyno gdzie wiatr jest słabszy i porywisty ale jazda jest bardziej po śniegu , a może podnieść sobie adrenaline i pojechać do Rewy , tu właśnie po raz kolejny zatoka zamarzła , to znaczy lód który tydzień temu wypłynął właśnie dwa dni temu przypłynął , a że mrozik trzyma to i pierwszych badaczy lodu na kamerce można zobaczyć :) Mam nadzieje że niedzielny poranek i odzczyty ze stacji meteo pozwolą podjąć właściwą decyzje ... gdzie jechać ?!?!?! na kite'owanie :)

___________________________________________
NEWS -- 19.02.2006


Rano okazało się że prognozy są kiepskie a odczyty ze stacji meteo w Pucku i na MM również nie podawały zachęcających wiatrowych informacji , ale ..... dojechałem na 11 , Mirek kolega z WS wczoraj stawiał pierwsze kroki z kite'm i deską , mocno go wzieło na kitea:) już się ślizgał , wiatr był słabszy niż wczoraj , ale przy słonecznej pogodzie .... a miało padać !?!? , pozwalał spokojnie ślizgać się po lodowym akwenie . Pare fot z weekendu na MM do obejrzenia SnowKite MM 2006.02.18-19 .
Aaaa ... informacja o nadchodzącej wiośnie , były zbyt przedwczesne ... bedzie jeszcze mróz i śnieg i kiteowanie !!!!!

___________________________________________
NEWS -- 18.02.2006


" na szczęście reszta lodu jeszcze dobrze się trzyma w zatoce i do jutra chyba wytrzyma ?:) " ..... no niestety ... wiało wiało i wywiało lodowisko z Rewy , a jak wywiewało do zobaczenia na podstronie WEBCAM obrazy GIF.. Na Rewa IceSpot tej zimy już nie da się pobawić z kite'm :(
Na szczęście jak nie w Rewie to możemy się poslizgać na Małym Morzu . Dzisiaj tu wszystko pasowało , równy wiatr 4B z SE , temperatura 0C , trochę świeżego przewianego śniegu i szerokie grono znajomych na Spocie :)) na bojerach , icebordach i kite'ach , spocik przeogromny więc dla wszystkich miejsca było sporo :).
Jutro sptykamy się równiez na MM , prognoza jest na 3B z SE .... a co będzie to się okaże rano ?!?!

___________________________________________
NEWS -- 16.02.2006


No to trochę polataliśmy . W Środę z Niebrzydkim i AdamemS do godz 18 na wzmagającym się wietrze , dzisiaj z Niebrzydkim na słabnącym wietrze też do 18 . Udało mi się pstryknąć Niebrzydkiemu pare SnowKite'owych fotek na pamiątke nocnego latania :)) Piątek , wiatr powinien wykręcić się mocniej na ES , z Majkielem obstawiamy jutrzejsze popołudnie do wieczora na Rewke !!! Wiejący z południa wiatr zabrał niestety z Rewy spory kawał lodu , ale na szczęście reszta lodu jeszcze dobrze się trzyma w zatoce i do jutra chyba wytrzyma ???:) W końcu udało się złożyć i zaprezentować kolejny film ... mam nadzieje że warto było i warto go ściągnąć ;)) ?!?!
Rewa SnowKite II 2006 SnowKite'owy film ( 2min action ) z Rewy

___________________________________________
NEWS -- 14.02.2006


Do weekendu jeszcze pare dni a wiatr już zaczyna od Środy wiać :)) Zapowiadany jest południowy mocniejszy wiatr w Środe Czwartek Piątek i słabszy z południowego wschody w Sobote i Niedziele . Ponieważ ciemno się robi dopiero przed osiemnastą , więc są szanse na dobre polatanie w tygodniu po pracy , jak ktoś kończy o 16 !?!? . W Środe od 14 - 15 zaczynamy latanie na jeziorze Osuszyno leżące przy drodze z Osowej do Chwaszczyna , to dobry spot przy kierunkach wiatru z południa , i badzo szybko dostępny z każdego zakatka trójmiasta , max 20 KM !!! Należy się sprężać .... to może być przedostatni snowkite'owy weekend !!! zapowiedzi są na ..... nadejście wiosny :))

___________________________________________
NEWS -- 12.02.2006


Jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy, trzy dni na kite'cie w Rewie, z tego Piątek trochę lodowy z wiatrem do 3B , Sobota ... super Sobota po nocnym świeżym opadzie śniegu z wiatrem do 4B i tyle wiatru starczyło by Niebrzydki na 12m RRD trochę się na SB w Rewie boleśnie poobijał :) Majkiel na nartkach , ćwicząc nowe powietrzne ewolucje, kontakt z lodowym podłożem też boleśnie odczuwał , Jacek na 7m Ozonie nie miał problemu z lodem tylko ze zbyt słabym wiatrem do wielkości kite'a . Te dobre waruki lodowo wietrze pozwoliły nam zapomnieć zupełnie o mijającym czasie , zaczeliśmy latanie o 12 ....skończylismy o 17 . No i trochę naciągana po sobocie Niedziela, z padającym śniegiem i wiatrem do ...2B ?!?! , ale Tomek na nowych krótkich nartkach i swojej Gastrze 17m i tak się nalatał , chwaląc wszystko do okoła :)) też Blekota na SB i 15M SS sprawnie pokonywal odcinki od zwrotów do skoków . Szkoda tylko że słońca i niebieskiego nieba zabrakło w sobote bo foty i filmy wyszły trochę szarawo :(( Galeria Foto SnowKite Rewa 2006.02.12 tu do obejrzenia , materiał filmowy .... jeszcze obrabiany ?!?!. Ciekawe czy kolejny weekend będzie również wietrzny ??? .... prognozy ... mówią że może się tak zdarzyć ?!?!

___________________________________________
NEWS -- 11.02.2006


Sobota godz. 10.oo Rewa ...... wiatr 4B z N , temperatura ok. 0C , świeży nocny opad śniegu ... 3cm :)) ....... idealne warunki do polatania w Rewie , jesteśmy od godz 12 , kilka osób już się zapowiedziało !!! zapraszamy wszystkich chętnych ..... oczywiście relacja z Rewa IceKite już wieczorem ... podgląd cały czas ... przez kamerke :)).

___________________________________________
NEWS -- 10.02.2006


Ostatnie dni ferii zimowych postanowiliśmy z Majkelem spedzić na kite'cie . Pomimo że prognozy wiatrowe nie były na dzisiaj zbyt obiecujace , pojechalismy do Rewy . Na szczęście trwająca odwilż nie była i nie jest na tyle mokra , by rozpuścić lodową pokrywe zatoki w Rewie , przy słabym dzisiaj wietrze 2-3B z NE i temperaturze około 0C udało się nam ...... Majkelowi tak polatać ( filmik ok 1 minuty w bardzo porządnej jakości , ściąganie potrwa kilka minut ) . Jest duża szansa , że usypane kilka dni temu ze śniegu którego było ze 30 cm na lodzie w Rewie śnieżne hopy , wytrzymają jeszcze najbliższe dwa dni , które zamierzamy również spędzić w Rewie tym bardziej że prognoza wiatru szczegółnie na jutro Sobote 4B z N jest bardzo obiecująca :)) jak również i Niedziela z wiatrem 3B z NW

___________________________________________
NEWS -- 30.01.2006


Nie wszystkie ..." powinno " , się w ostatnim tygodniu spełniło ... słoneczne włoskie Alpy były słoneczne tylko w połowie , i to przy temp do -18C na szczycie , przy tej temp były równiez dwa dni z wiatrem do 10 - 20 m/s i jeden prawdziwie zimowy snieżny dzień z opadem 30cm świeżego śniegu , tak więc w ciagu 6 dni, uroki styczniowej włoskiej zimy dały się poznać z różnej strony... daliśmy rade 1 * 2 * 3 * 4 * 5 * 6 , i szczęśliwie powrócilismy nad naszą Zatoke :)) Siła Natury jest jednak potężna , w ciągu kilka dni naszej nieobecności , zatoka w Rewie ponownie została skuta lodem i to na bezpieczną grubość 20 cm !!!, niestety zapowiadane opady śniegu omineły pobrzeże i weekendowe ślizganie w Rewie odbywało się znowu po lodzie , tylko miejscowo po nawianym cienką warstwą sniegu .... jednej rzeczy której na pewno nie brakowało to... wiatr który w Niedziele z zachodu wiał z siłą do 6B przy temp powietrza ok +1C ... było więc dość mokro , na lodzie !!! Mimo hard.. pogody w Rewie stawili się : Janusz z synem , Jacek , trochę Mostów ( bo reszta zarabia na Kite'ty , w Angli ) , nowi młodzi próbujący wykorzystać siłe wiatru do zabawy ( jak widziałem ... niektórzy dość bolesnie tą naukę odczuwali ) i ja osobiści na 5m komorowcu muszę przyznać że chwilami miłem dużo .
Zima daje przyjemnośc snowkite również w Olsztynie , Tomek tak donosi :
"cze meldunek z olsztyna: -2 stopnie, wiatr...ups ...wiaterek do pojeżdżenia , kilka kiteów w górze i dzień zaliczony lód 25 cm, śniegu akurat na nartki (snowblady rules, miałeś rację) sezon lodowy otwarty już dawno ale dzisiaj chyba było najlepiej w tym roku potrzeba tylko więcej wiatru ekipa trochę porozjeżdżana po słowacjach, włochach i takich tam ale co ja ci tam będę opowiadał za tydzień wracają może by pomyśleć o jakiejś wspólnej ustawce na MM, albo gdzieś w dogodnych warunkach? "
Super !! . Miło bedzie się spotkać i wspólnie polatać , tym bardziej że prognoza meteo na najbliższy weekend dla MM i Rewy jest bardzo dobra : wiatr 3 - 5B z E i SE , temperatura ok. -2C i opady świeżego śniegu !!!

___________________________________________
NEWS -- 20.01.2006


Środowe ślizganie na Osuszynie przy tem -8C z perspektywy czasu to była jednak przyjemność , dziś tem. spadła do -16C , dodając do tego wiejacy słaby wiatr ok. 10 km/h ,to temperatura odczuwalna ...... -22C ..... brrrr zimno . Nad morzem też zimno , Puck -11C , MM -10C i tu temperatura odczuwalna przy wietrze ok. 10km/h to -17C !!!
Ktoś w lecie przepowiadał że zima w Polsce bedzie ciężka , ale nie byli to chyba górale polscy ...... chyba amerykańscy :)) Osobiście sroga zima mi nie przeszkadza , jest już dużo lodu , prawdopodobnie w ciągu tygodnia dopada sporo śniegu , bedzie super snowkite'owo , ale to może będzie .... Na pewno , to będzie już za dzień ,.......... dużo lodu bo to lodowiec na wysokości 3200m , dużo śniegu do 1.5m , dużo przestrzeni i dużo słońca i wiatru i zdecydowanie mniej mrozu .... bo to już włoskie słoneczne alpy ... do tego narty deska kite'y....powinno być miło .

___________________________________________
NEWS -- 18.01.2006


Dzień za dniem mróz, a coraz wiekszy mróz jest jeszcze zapowiadany. Po ostatniej weekendowej lekkiej odwilży do +5 w dzień , Małe Morze z chropowatej tary zrobiło się na gładką tafle , w poniedziałek można było jeżdzić tylko na łyżewkach.... nartki pomimo że ostre , nie miały się czego trzymać. Wczorajsze popołudnie z dobrą prognozą wiatru do 4B postanoiwiliśmy z Januszem przelatać na kaszubskiej wysoczyźnie na jeziorze Osuszyno koło Chwaszczyna . Otwarty teren wokół jeziora nie powodował zaburzeń południowego wiatru który w łagodny sposób wiał z siłą 3-4 B , wiatr był przyjemnością w przeciwieństwie do temperatury powietrza która wynosiła -8C , co w połączeniu ze wspomnianym wiatrem dawało odczucie zimna w okolicach -16 C !!!! było zimno :)) ale zdrowo :) . Pomimo grubych rękawic odczuwałem na palcach tz. temperature odczuwalną , Janusz po raz kolejny był doskonale do extremalnych warunków przygotowany , tajemnicze urządzenie rozgrzewające dłonie ( nie tylko :) ) w największe mrozy wymaga osobnej demonstracji i opisu . Wracają do spotu ... to jest skuty lodem bardzo mocno , nie ma się co dziwić , od dłuższego czasu temperatura spada tu w nocy sporo poniżej -10 C !! , zastanawialismy sie , czy zapowiadany opad śniegu w niedalekiej przyszłości będzie w stranie tą lodową tafle icespotu zamienić w snowspot !?!?!
Z wielką przykrością informuje że jeden z localeskich zimowych icespotów przestał istnieć ....pomimo sporego mrozu lód z Rewy odpłynął wypchnięty z zatoki przez dość silnie wiejący w nocy wiatr z południa !!? Trochę się dziś zdziwiłem zajeżdzając do Rewy pojeździć na nartkach przy E wietrze .... a tu dookoła tylko woda , i zimowe ptactwo kąpiace się w wodzie ?!?! pełne zaskoczenie tym bardziej że obraz zatoki z kamery wyglądał jak by był pokryty lodem ???!!!

___________________________________________
NEWS -- 11.01.2006


Dzisiaj jak zapowiadano w prognozach było słonecznie ok 0C i wiało z SW , i to był dobry kierunek na Małe Morze... na szczęście siła wiatru zamiast 5B była tylko ok 3B , wystarczająco na dobre slizganie się po lodzie na bojerach 1 * 2 * 3 * 4 * 5 , iceboard i skikite !!! . W końcu nadarzyła się okazja na przetestowanie nowo zakupionych z myslą jezdzenia po chropowatych lodowych powierzchniach i nie tylko , krótkich nartek twin tip 123cm z wiązaniami bezpiecznikowymi ...... wrażenia z jazdy jednym słowem ... REWELACJA !!!!!!
Na nowych nartkach , przy dzisiejszym sprzyjajacym kierunku wiatru od razu wybrałem się w dłuższą podróż lodem do Chałup :)) ale i z tąd końca lodowego pola widać nie było , ponieważ całą droge przebyłem na rękach gdyż nie zabrałem trapezu , więc czułem że pora wracać ślizgiem na Małe Morze :)) Dzisiajna na zimowym spocie MM było nas jeszcze kilku wolnych ludzi ..... Sebastian i Tomek z Pucka na bojerach oraz Młody Kargul z kolegą na Icebordzie .... dzisiaj najszybszy na lodzie był zestaw skikite .... pilotowany przez moją skromną osobe :)) . Po paroletnich doświadczeniach w zimowym kite'owanu stwierdzam że zimowy spot Małe Morze ma najlepsze warunki wiatrowe ze wszystkich okolicznych miejsc do zimowego kite'owania ... warto przejechać te kilometry by dobrze sie poslizgać na lodzie lub sniegu .
Janusz wraca do zdrowia ... czas najwyższy :)) , i donosi
Dziś mierzyłem grubość lodu na jeziorze Tuchom i Osuszyno (przy Chwaszczynie) – jest od 15 do 18 cm. To zupełnie wystarczająco do jeżdżenia a i gliździarze też żerują. pozdrowienia -Janusz-

___________________________________________
NEWS -- 10.01.2006


Testowania krótkich nartek na MM dzisiaj nie było, zachęcony widokiem z kamery ludzi na lodzie w Rewie zmieniłem dzisiejsze plany wyjazdowe i dołączyłem do gromadki Lokalesów z Bartkiem Młodym i Irkiem korzystających z daru natury jakim jest super lodowisko w Rewie. Przyznać muszę że z pewnymi obawami o suche portki , ubrałem łyżwy i wjechałem na 2 dniowy lód !!! o grubośći ok 6cm !! . Lód okazał się na tyle mocny i elastyczny ( to dziwne określenie dla lodu , ale rzeczywiście uginał się pod ciężarem i nie tylko moim :)) ale nie pękał ) że z powodzeniem można było sie po nim przemieszczać , dla zachowania bezpieczeństwa w pasie ok 20 m od brzegu , gdzie przy obecnym niskim stanie wody w razie możliwej przygody , jest max do pasa :) Pogoda jak by to napisać była dziś raczej plażowa, co na warunki zimowe znaczy : dużo słońca , ciepło ok 1C , i mało wietrzna , mało ale nie bez wietrzna . Wiało dziś z południa od 0 do 2B to jest zza wioski , prostopadle do brzegu co pozwoliło ślizgać się właśnie bezpiecznie przy brzegu między krzyżem a nowym pomostem w Rewie . Rewelacyjnej jazdy dziś nie było , ale dobra zabawa na lodzie z kite'm ... jak najbardziej była 1 * 2 * 3 * 4 . Na jutro zapowiadany jest wiatr z SW do 5B .... MM czy Rewa ???

___________________________________________
NEWS -- 09.01.2006


Jak miło pisać o zdarzeniach które mogły nadejść i nadeszły ... raptem człowiek sobie wyskoczył na trzy dni na narty do Zieleńca , bo podobno śniegu napadało ??? .... ojj napadało naprawdę dużo napadało , a po powrocie może się ślizgać na wielkim wietrznym lodowisku Małym Morzu , osobiście dzisiaj byłem i dziewicze ślady po łyżwach napędzanych kite'm , na lodzie zostawiłem :)) Nie tylko zamarzło od strony półwyspu .... zamarzło również w Rewie !!! spory musiał być w ostatnich nocach mróz , że praktycznie zamroził całą zatoke pucką :)) Od jutra zapowiada się spry ruch na lodzie przy MM , dzisiaj pierwszy bojer został przygotowany do ślizgów , podobno jutro mam być kilka , jak i pierwszy iceboard śmiało ślizgał się do połowy zatoki w kierunku Swarzewa !!! Jedyny mankament to mocno chropowaty lód , dzisiejsza moja jazda na łyżwach dość mocno mnie wytrzęsła , jutro będę testował krótkie nartki , powinno być płynniej i będzie bezpieczniej w dłuższych wyjazdach w zatoke !?! Wracając do Rewy ... to tu będzie zaje ... fajne lodowisko , woda tu zamarzała bez falowania , jest więc równo jak na lodowisku po odświeżaniu :)) !!! takiej gładkiej tafli na MM ani w Rewie jeszcze nie widziałem !! Jest tylko mały ... duży problem w Rewie ... nie wiadomo jeszcze , jaki gruby jest tu lód ?!?! ..... a zatoka w Rewie, TO NIE ZATOKA DO PASA !!!

___________________________________________
NEWS -- 05.01.2006


Przyjemności z okresu zimowego niestety w trójmieście nie odczuwamy, drugie podejście śnieżnej zimy do Zimy roztopiło się i popłyneło sobie do bałtyku. Teraz, możemy jedynie liczyć na dostawe ze wschodu ..... mrozu . Wyżowa , mroźna , słoneczna pogoda, szybko przyczymiła by się do otwarcia wielkiego wietrznego lodowiska , na campingu Małe Morze !!!... a tu na lodowym sprzęcie z kite'm .... można już sobie zrobić ... przyjemność :)))

___________________________________________
NEWS -- 31.12.2005 ..... 01.01.2006


Witamy ..... Nowy Rok 2006 !!!Nowy Rok .... nowe postanowienia , nowe nadzieje i marzenia .....indywidualnie każdego z nas,
ale wszystkim mogę życzyć w Nowym Roku 2006 ....
w dużej ilośći , wiatrów sprzyjających i fal tylko do brzegu dobijających :))


http://plaze.onet.pl/438619,kamery.html http://webcam.deili.info/pl http://www.worldcam.pl/234,7,132,podglad.html http://www.btx.gd.pl/links8.html#turystyka